Драматизм “Дакару”

У чилійському Вальпараїсо завершився черговий, 35-й ралі-рейд “Дакар”. Цього разу він відбувався на територіях Аргентини, Болівії та Чилі і тривав 14 днів, включаючи день відпочинку 11 січня

фото: АР
На території Болівії знаменитий марафон проходив уперше. “Дакар-2014” відрізнявся гострою конкуренцією серед різних команд та пілотів. Одразу в двох категоріях боротьба велася до самого фінішу, та переможців визначила лише остання спецділянка.
У категорії мотоциклів головними фаворитами, як зазвичай, вважалися Сіріль Депре на Yamaha і представник KTM Марк Кома, які виграли вісім попередніх “Дакарів”. Але невдача на п’ятій спецділянці відкинула Депре далеко назад, і незважаючи на те, що надалі він виграв більше спецділянок, аніж будь-хто з його суперників, не зміг поборотися за перемогу, фінішувавши лише четвертим. Переконливу перемогу з майже двогодинною перевагою над іншим гонщиком KTM Хорді Віладомсом, здобув Кома.
У заліку квадроциклів останні чотири роки (а всього квадроцикли беруть участь у “Дакарі” лише вшосте ) незмінно перемагав один з братів Патронеллі. Алехандро на цей раз у марафоні участь не приймав, так що честь сім’ї захищав тільки Маркоша. Аргентинець виграв другу спецділянку, але вже на третій день дивом уникнув серйозних травм в аварії і зійшов з дистанції. Протягом решти рейду впевнено лідирував інший представник Yamaha Ігнасіо Касале, який і став у підсумку переможцем. 
У заліку автомобілів, як зазвичай, фаворитів було безліч: Стефан Петрансель, Карлос Сайнс, Нассер Аль-Аттія, Нані Рома, Жінель де Вільєр, Роббі Гордон. Першу спецділянку несподівано виграв Карлуш Соуса на китайському позашляховику Great Wall Haval. Втім, незабаром все стало на свої місця, і боротьбу за перемогу вели топ-команди: Mini, SMG і Toyota.
Пілоти Mini – Петрансель, Аль-Аттія, Рома і Орландо Терранова досить швидко позначили свою перевагу, і лише іноді в їх боротьбу вдавалося втручатися Карлосу Сайнсу на баггі SMG і Жінелю де Віл’єру на Toyota. Після чотирьох спецділянок Сайнс навіть очолив загальний залік, але п’ята ділянка відкинула його далеко назад, після чого він фактично втратив шанси на перемогу. А на десятий день іспанець потрапив в аварію, серйозно розбивши машину. Сам дворазовий чемпіон світу з ралі при цьому відбувся забоями.
Найбільш драматична розв’язка відбулася в класі вантажівок, де за головний приз вели боротьбу російський екіпаж на чолі з Андрієм Каргіновим на КАМАЗі та голландцем Герардом де Роєм на Iveko
Таким чином, боротьба звелася до протистояння пілотів Mini, де основними претендентами на перемогу стали 11-разовий переможець “Дакару” Стефан Петрансель і чемпіон 2004 року (у класі мотоциклів) Нані Рома. Довгий час лідирував Рома, але на передостанньому етапі Петрансель вийшов уперед. У кулуарах пішли розмови про командну тактику, мовляв Петрансель віддасть перемогу супернику, у підсумку так і сталося: Рома зміг відіграти у француза втрачені хвилини і став переможцем у загальному заліку.
Найбільш драматична розв’язка відбулася в класі вантажівок, де за головний приз вели боротьбу російський екіпаж на чолі з Андрієм Каргіновим на КАМАЗі та голландцем Герардом де Роєм на Iveko. До кінця першого тижня ралі де Рою вдалося добитися майже 40-хвилинної переваги над Каргіновим, і видалася вона величезною, враховуючи досвід голландця і відмінну готовність його вантажівки. Другий тиждень ралі ввійде в історію “Дакару” як приклад того, як майстерність і ризик можуть перевернути здавалося б фактично безнадійну ситуацію.
Каргінов атакував відчайдушно, і під його натиском нерви де Роя не витримали. Російський пілот потроху скорочував відрив на кожній спецділянці – п’ять хвилин, дев’ятнадцять, ще п’ять з половиною... Після 11-го етапу де Рой  у загальному заліку опинився вже позаду Каргінова з восьмихвилинним відставанням. На передостанньому етапі Герард де Рой  відіграв 30 секунд. А останній етап цьогорічного “Дакару” подарував захоплюючий сюжет.
Екіпаж де Роя йшов на трасу першим серед вантажівок, відразу після легкових автомобілів. І перед ним на 90-му кілометрі спецділянки сталася аварія – посеред траси перекинувся MINI китайця Чжоу Йона. Голландець, трохи зачепивши, за словами очевидців, корпусом машину, проїхав небезпечне місце. Та після цього на позначці, де знаходився китаєць, виник затор. У нього саме потрапили і “камазівці”.
Саме завдяки екіпажу Андрія Каргінова MINI вдалося поставити на колеса і ліквідувати корок. Однак, розбираючись з ним, росіяни, зрозуміло, втратили час, і на фініші в генеральній класифікації відстали від де Роя на дев’ять хвилин.
Однак переможцем голландець пробув недовго. На “Дакарі” існує така практика: якщо спортсмен доводить, що був змушений зупинитися заради допомоги іншому учаснику ралі, то йому повертають час. Цим пунктом до того моменту вже встиг скористатися де Рой. Після другого етапу голландцеві повернули 22 хвилини, нібито витрачені на допомогу “камазівському” екіпажу Айрата Мардеєва.
Після фінального етапу організатори задовольнили аналогічну вимогу команди “КамАЗ-майстер” у зв’язку з китайською НП і зупинкою Каргінова. І у підсумковій класифікації у верхньому рядку після відповідного перерахунку опинився таки не Герард де Рой, а Андрій Каргінов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4518 / 1.58MB / SQL:{query_count}