Цей законопроект Кабінет Міністрів України зареєстрував у ВР 27 грудня 2013. Заборона на відвідування футбольних матчів застосовується у випадках, встановлених КоАП (Кодекс адміністративних правопорушень) до осіб, які вчинили адміністративні правопорушення на території спортивної споруди, де проводиться футбольний матч.
Заборона на відвідування футбольних матчів передбачена за такі порушення: ст. 173, 174, 185, 185-7,195-3, 195-6 КоАП (за дрібне хуліганство (нецензурна лайка, образлива поведінка та інші дії, що порушують громадський порядок), стрільбу з вогнепальної зброї, злісну непокору працівникам міліції). Порушники можуть бути оштрафовані на суму від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також їм може бути заборонено відвідувати футбольні матчі строком від шести місяців до двох років. Заборона призначається районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею).
Також внесено низку змін до Закону “Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів” . Так квиток на футбольний матч – документ, який дає глядачеві право проходу на територію спортивної споруди і обов’язковим реквізитом якого є прізвище та ім’я його власника.
Глядачі зобов’язані пред’являти документи, що засвідчують особу, представникам організатора футбольного матчу, уповноваженим на реалізацію квитків при їх придбанні, а також стюардам, працівникам служби безпеки спортивної споруди (футбольного клубу) або органів внутрішніх справ на їх вимогу при вході на територію спортивної споруди чи перебування на ньому.
Глядачі зобов’язані пред’являти документи, що засвідчують особу, представникам організатора футбольного матчу, уповноваженим на реалізацію квитків при їх придбанні, а також стюардам, працівникам служби безпеки спортивної споруди або органів внутрішніх справ
У разі вступу судового рішення про заборону особі відвідувати футбольні матчі в законну силу, органи внутрішніх справ з дотримання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних надають організаторам футбольних матчів інформацію про ПІБ і дату народження осіб, яким заборонено відвідувати футбольні матчі, і термін заборони відвідування футбольних матчів. Також стадіони зобов’язали встановити систему автоматичних турнікетів.
Цікаво, що в законі сказано, що “під футбольним матчем слід розуміти спортивне змагання з футболу між двома командами, яке відбувається на території України в рамках чемпіонату, першості, Кубку України та Суперкубку України, а також під егідою ФІФА та / або УЄФА”. Це означає що навіть на матчі другої ліги організатори зобов’язані продавати іменні квитки.
Звичайно фанати різко негативно сприйняли цю державну ініціативу, заявивши про те, що Україна стає “поліцейською державою”. Одночасно навряд чи більшість команд також з радістю сприймуть ці нововведення, оскільки на їхні плечі ляже фінансовий тягар по впровадженню таких змін. І частину цього тягаря буде перекладено на гаманці вболівальників через вартість квитка, що відштовхне від стадіонів деяку їх частину.