З думкою про Сочі

П’ятий етап Кубку світу з біатлону, який завершився в німецькому Рупольдінґу виявився невдалим для української команди. Вперше в цьому сезоні наша збірна залишилися без нагород

Цікаво, що цей етап був останньою перевіркою сил перед Олімпіадою в Сочі, оскільки на шостому етапі змагань в Антгольці ( Італія ) українська команда виступить в експериментальному складі, в той час, як наші найсильніші біатлоністи готуватимуться до Ігор у тренувальному режимі. 
Взагалі, два післяноворічних етапи Кубку світу, які відбулися в Німеччині були останнім випробуванням сил перед Олімпіадою. В Обергофі і Рупольдінґу українська команда виступала після проведеного у високогір’ї збору в Антгольці. Тому на тлі отриманих навантажень очікували зниження результатів наших біатлоністів, які відмінно виглядали на старті сезону. 
Тож не дивно, що в Німеччині лише чемпіонка світу-2013 у спринті Олена Підгрушна зуміла завоювати першу особисту медаль у сезоні, отримавши “бронзу” на своїй коронній дистанції 7,5 км. Проте не варто дуже драматизувати. Українки продовжують активно борються за високі місця не лише на окремих етапах, а й у загальному заліку Кубку світу. Скажімо, Валя Семеренко за два етапи нагород не виграла, однак її досягнення, мабуть, навіть більш значуще, ніж перемога на якому-небудь з етапів. 
Наша біатлоністка на деякий час захопила лідерство в загальному заліку Кубку світу і 5 січня вийшла на старт гонки з масовим стартом у жовтій майці лідера, що раніше вдавалося лише одній українці – Олені Зубриловій у 2000 році. Щоправда, утриматися на першому місці у генеральній класифікації Валі Семеренко не вдалося. Після етапу в Рупольдинґу вона опустилася в загальному заліку на четверте місце, а лідерство собі повернула Габріела Сукалова з Чехії.
Власне, чешка виграла на п’ятому етапі обидва особистих старти, на які українські тренери вирішили не випускати Олену Підгрушну, яка захворіла. У п’ятницю Сукалова стала першою в індивідуальній гонці, яка проходила в дещо незвичному форматі. Учора за підсумками змагань на 15 км проходив пасьют, який зазвичай проводиться після спринту. При цьому відставання учасниць від лідера були скорочені вдвічі. 
У гонці переслідування непогані стартові позиції мали Юлія Джима і Валя Семеренко. Перша з них стартувала шостою – з відставанням у 33 сек. від Сукалової, друга – вступала в боротьбу через 38 сек. після лідера. За підсумками першої стрільби поліпшити свої позиції вдалося обом українкам – Семеренко вийшла на четверте місце, а Джима розташовувалася відразу за нею. Після другого вогневого рубежу, на якому Валя Семеренко вибула з боротьби за медалі, допустивши два промахи, а Джима закріпилася в групі лідерів – на четвертій позиції, слідом за Сукаловою, іншою чешкою – Веронікою Вітковою  і німкенею Франціскою Гільдебранд. Навіть незважаючи на промах, українка і далі  претендувала на нагороду після третьої стрільби. Закривши усі мішені на останньому вогневому рубежі, Юлія Джима вирушила на фінішне коло четвертою – в одній групі з Веронікою Вітковою і німкенею Франціскою Прайс. 
Однак надії на те, що саме ці три біатлоністки розіграють між собою третє місце, перекреслила фінка Кайса Мякяряйнен. Вона йшла шостою, але невимушено відіграла більше ніж десятисекундне відставання від українки, чешки та німкені і завоювала “бронзу”. Юлія Джима фінішувала на шостій позиції, перемога дісталася Габріелi Сукаловiй, а “срібло” отримала норвежка Тура Берґер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5293 / 1.55MB / SQL:{query_count}