Головними спортивними подіями 2014 року, без сумніву, будуть Зимові Олімпійські ігри, які пройдуть у російському Сочі, та чемпіонат світу з футболу, який відбудеться на полях Бразилії.
Окрім цих найбільш знакових спортивних дійств, прийдешній рік обіцяє ще чимало інших події, на яких варто сконцентрувати увагу. Про це йтиметься далі.
Олімпійська зима
Перші два місяці нового року пройдуть під знаком Олімпійських ігор. Змагання в Сочі для організаторів уже стали одними з найдорожчих в історії світового спорту. А враховуючи проблеми, які ще досі не вирішили росіяни, вони цілком можуть стати і найбільш скандальними. Та, на щастя, найголовніші дійові особи – спортсмени.
Ігри розпочнуться 7 лютого, і упродовж трьох тижнів буде розігруватись 98 комплектів нагород у 15 дисциплінах. Порівняно з Олімпіадою у Ванкувері, кількість нагород збільшилася на 12 комплектів. Так, у програму Олімпійських ігор було включено шість нових змагань: стрибки з трампліну (жінки), командні змагання у фігурному катанні, естафета в санному спорті, хафпайп у фрістайлі (чоловіки та жінки) і змішана естафета в біатлоні.
Пізніше прийняли рішення додати в програму сочинських ігор ще три нові дисципліни: слоупстайл у фристайлі (чоловіки та жінки), слоупстайл у сноуборді (чоловіки та жінки) та командний паралельний слалом у сноуборді (чоловіки та жінки).
Для українських уболівальників головною надією на нагороди будуть їх біатлоністи. Рівень готовності спортсменів можна буде перевірити на трьох етапах Кубка світу, які відбудуться напередодні сочинських змагань. Перший із них проходитиме в німецькому Обергофі (3 – 5 січня), де розіграють по три комплекти нагород (спринт, гонка переслідування і мас-старт). Потім біатлоністи переїдуть в інше німецьке містечко – Рупольдінґ (8 – 12 січня), де змагатимуться в естафеті, індивідуальній гонці та гонці переслідування. Після цього відбудеться ще один етап в італійському місті Антгольц-Антерсельва (16 – 19 січня). У Сочі біатлоністи вийдуть на старт 8 лютого, а завершать змагання 22 лютого.
Підготовкою до Олімпіади можна вважати і європейський форум фігуристів, що відбудеться в Угорщині. Та попри те, що Зимова Олімпіада приковуватиме увагу всіх уболівальників, узимку в інших видах спорту теж відбудуться вагомі змагання. Так, з 12 по 26 січня в Данії проходитиме чемпіонат Європи з гандболу серед чоловічих збірних. На жаль, він відбудеться без участі української збірної.
Шанувальники ж автоспорту на початку року стежитимуть за подіями на традиційному супермарафоні “Ралі Дакар”. 5 січня учасники візьмуть старт в аргентинському місті Росаріо і після проходження усієї дистанції ралі, прокладеної територіями трьох держав – Аргентини, Болівії і Чилі, повинні будуть фінішувати 18 січня у чилійському місті Вальпараїсо. Болівія стане 28-ою країною, що приймає в себе “Ралі Дакар”.
Уперше за останні роки ці змагання відбудуться без українців. Після трагічної смерті Вадима Нестерчука вітчизняна команда “Сікст Юкрейн” вирішила відмовитися від участі в перегонах. Ті, що люблять теніс, звичайно ж, не зможуть пропустити традиційного Australian Open, який проходитиме з 13 по 26 січня. А шанувальники велоспорту очікують чемпіонату світу з велотреку, який розпочнеться в Колумбії 26 лютого.
А для футбольних фанів гаряча пора розпочнеться із середини лютого. Але спершу 13 січня в Цюриху відбудеться церемонія нагородження кращого футболіста 2013 року. 13 та 20 лютого проходитимуть матчі 1/16 фіналу Ліги Європи, в яких братимуть участь чотири українські команди – “Шахтар”, “Дніпро”, “Динамо” та “Чорноморець”. Водночас відбуватимуться матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, у яких, на жаль, українських представників уже не залишилося. Окрім того, 23 лютого в Ніцці проходитиме жеребкування відбіркового турніру Євро-2016.
Футбольна весна з зимовим присмаком
Весна – традиційна пора підведення підсумків зимового сезону, який проходить під футбольні баталії. Так, у зимових видах спорту відбудуться чемпіонати світу, з яких варті уваги: світова першість із фігурного катання, що проходитиме в Японії 24 – 30 березня, та хокейний чемпіонат, що відбуватиметься 9 – 25 травня в Білорусі.
Українська хокейна збірна свою першість проведе дещо раніше. З 20 по 26 квітня в Південній Кореї наша команда спробує поборотися за дві путівки в елітний дивізіон із господарями турніру, а також зі збірними Австрії, Словенії, Японії та Угорщини. У біатлоністів у березні відбудуться останні три етапи Кубка світу в Словенії, Фінляндії і Норвегії.
Не менш напружена весна очікує шанувальників автоспорту, точніше тих, хто стежить за перипетіями в автоперегонах “Формули-1”. Відразу шість етапів відбудуться у весняну пору. У березні-квітні 2014 року з нетерпінням очікуватимемо виходу на ринг Володимира Кличка проти австралійця Алекса Леапаї. Наразі точної дати цього поєдинку невідомо. Українець хоче провести бій у Німеччині 8 березня, а його суперник жадає зустрітися з чемпіоном у квітні на своїй батьківщині.
Також у березні (орієнтовно 1-го) свій другий бій проведе Василь Ломаченко, який зустрінеться з чинним чемпіоном світу Орландо Салідо. Окрім того, саме навесні вирішиться доля командного титулу у Всесвітній серії боксу, де “Українські отамани” вважаються головними фаворитами.
Навесні в деяких видах спорту відбудуться чемпіонати Європи. Легкоатлети свій форум у залі проведуть 7 – 9 березня в Польщі, а важкоатлети – 5 – 6 квітня в Ізраїлі. Дзюдоїсти визначатимуть сильнішого 24 – 27 квітня, а наприкінці травня розпочнеться континентальний форум у веслувальників.
На футбольних полях до кінця весни визначать сильніших як у національних першостях, так і в єврокубках. Не варто забувати і про традиційний “Ролан Гаррос”, який цього року відбуватиметься з 25 травня по 8 червня.
Літо де Жанейро

Звичайно, головною подією літа стане чемпіонат світу з футболу, що проходитиме на полях Бразилії з 12 червня по 13 липня. Української збірної на мундіалі, на жаль, не буде, але кожен уболівальник знайде для себе команду, за яку вболіватиме.
Шість етапів “Формули-1” розчиняться в чималій кількості чемпіонатів Європи та світу з різних видів спорту. Найважче буде фехтувальникам, які спершу проведуть континентальний форум у Франції (7 – 14 червня), а згодом і світовий у Болгарії (5 – 13 серпня). Нові чемпіони Європи визначаться і в легкоатлетів (12 – 17 серпня у Швейцарії), і у плавців (13 – 24 серпня). А список чемпіонів світу можуть поповнити як веслувальники на байдарках і каное (20 – 24 серпня, Росія), так і академічні веслувальники (25 – 28 серпня, Голландія).
Наприкінці літа великий спортивний форум відбудеться в Китаї. Там з 16 по 28 серпня триватимуть II Літні юнацькі Олімпійські ігри. Нагадаємо, що чотири роки тому в Сінгапурі наші юніори посіли четверте місце в медальному заліку, здобувши 9 золотих, 9 срібних і 15 бронзових нагород.
Осіннє “золото”
Осінь 2014 року – пора світових чемпіонатів, головний з яких відбудеться в Іспанії на початку вересня. Саме там уперше в історії чоловіча баскетбольна збірна України спробує поборотися за високі місця та путівку на Олімпіаду 2016 року. На жаль, на жіночому баскетбольному чемпіонаті, який проходитиме з 27 вересня по 5 жовтня в Туреччині, української збірної не буде.
Так само без українців пройдуть і волейбольні світові форуми. Чоловіча першість відбуватиметься в Польщі (3 – 25 вересня), а жіноча – в Італії (23 вересня – 12 жовтня). Восени в Китаї відбудуться традиційні чемпіонати світу з художньої (21 – 28 вересня) і спортивної гімнастики (3 – 12 жовтня).
Велогонщики свою першість проведуть в Іспанії (21 – 28 вересня), майстри боротьби зустрінуться в Узбекистані (27 – 29 вересня), а важкоатлети – у Казахстані (8 – 16 листопада). У футболі розпочнеться новий сезон, головною фішкою якого стане старт відбіркового турніру Євро-2016.
Доволі неординарна подія відбудеться і у “Формулі-1”. Уперше в історії етап королівських перегонів пройде в Росії на сочинській трасі.