Збірна України доволі вдало провела ці два ігрових дні. Наша команда зуміла здобути перемоги над збірними Китаю та Азербайджану і одноосібно очолити турнірну таблицю.
Після доволі миролюбного початку другий тур командного чемпіонату світу з шахів видався дуже бойовим. Серед 20 партій, зіграних у вівторок, 11 завершилися перемогою одного з шахістів. Найбільше перемог (три) було в матчі Україна – Китай.
Китайські шахісти перед початком змагань вважалися одними з фаворитів змагань, тож матч з українцями для обох команд був дуже важливим. Українці почали невдало. Юрій Криворучко не зміг чорними впоратися з більш досвідченим Ван Юе, проте Василь Іванчук зумів здивувати свого суперника. Львів’янин чорними розіграв слов’янський захист з порушенням усіх дебютних канонів і, пішовши на ускладнення, Лі Чао не знайшов гідного продовження. Іванчук виграв фігуру і в подальшій боротьбі виявився сильнішим. Паралельно другу партію на турнірі виграв Юрій Коробов. Українець всю партію володів ініціативою, і в ендшпілі Дін Ліжень не витримав тривалого захисту. А в партії Олександр Арещенко – Бу Сянчжи була зафіксована нічия.
Не менш цікаво відбувалися й інші зустрічі, які дружно завершилися з однаковим рахунком 3:1. Прогнозовані звитяги здобули збірні Вірменії та Німеччини, які здолали головних аутсайдерів турніру – Єгипет і Туреччину відповідно. Під натиском азербайджанської молоді не встояли голландські ветерани Ван Велі і Соколов, які поступилися Ельтаджу Сафарлі та Ніджату Мамедову, що в підсумку дозволило азербайджанцям святкувати успіх.
Збірна України після трьох турів, набравши максимальну кількість – шість очок, одноосібно очолила турнірну таблицю. На одне очко відстає збірна Вірменії, далі розташувалися збірні Азербайджану та Німеччини, в яких по чотири пункти
А в одному з двох ключових матчів туру російська команда зустрічалася зі збірною США. Як і рік тому на Олімпіаді в Стамбулі, протистояння закінчилося поразкою росіян, причому з погіршенням індивідуальних показників: тоді вдалося взяти 1,5 очка, зараз – одне. Володимир Крамник знову програв Накамурі, а Робсон виявився сильнішим за Вітюгова. У третьому турі усі п’ять матчів завершилися з однаковим рахунком 2,5:1,5. І практично в усіх цих матчах долю командного поєдинку вирішувала перемога одного шахіста. Винятком стала зустріч Туреччина – Єгипет, де на дві звитяги турків єгиптяни відповіли однією своєю перемогою.
Найцікавішим матчем як за статусом (зустрічалися лідери), так і за змістом стала битва Азербайджану та України. На першій дошці Василь Іванчук, елегантно маневруючи, перегравав Рауфа Мамедова, однак азербайджанець не опустив руки і ціною матеріальних поступок створив характерну для староіндійського захисту напругу на королівському фланзі, при якому матеріальна перевага білих не гарантує їм спокійного життя. Наприкінці партії Іванчук ухилився від повторення ходів, але Мамедов тут же наніс удар, після якого вже білим повтореннями ходів потрібно було робити нічию. Втім, через очевидність варіантів суперники тут же підписали мирну угоду.
У Сафарлі і Коробова вийшла спокійна нічия. А Гусейнов і Арещенко зіграли божевільну на вигляд партію, яка теж завершилася миром. Вирішальне очко українській команді приніс чемпіон Європи Моїсеєнко, якому Дурарбейлі пожертвував фігуру, але довести цю жертву до логічного продовження не зміг.
Першу перемогу здобули росіяни. Її здобув Ян Непомнящий у битві з Ю Янги. Збірна Німеччини поступилася Нідерландам: на першій дошці Аніш Гірі технічно вирвав звитягу в Ігоря Хенкіна. А перемога Ароняна над Накамурою виявилася єдиною результативною зустріччю в матчі Вірменія – США. Отже, збірна України після трьох турів, набравши максимальну кількість – шість очок, одноосібно очолила турнірну таблицю. На одне очко відстає збірна Вірменії, далі розташувалися збірні Азербайджану та Німеччини, в яких по чотири пункти.
Учора ввечері українці зустрічалися з німецькою командою, а сьогодні їх очікує протистояння з турками.
До теми
У Львові завершився Х відкритий шаховий фестиваль – “Меморіал Михайла Василишина”, в якому взяли участь 20 шахістів, які представляли сім країн: Молдову, Туреччину, Словаччину, Угорщину, Францію, Індію та Україну. З-поміж учасників – 4 міжнародних гросмейстери, 10 міжнародних майстрів, 2 майстри ФІДЕ та 4 кандидати у майстри спорту. Головний суддя змагань – міжнародний арбітр ФІДЕ та ІКЧФ, заслужений тренер України Рудольф Колєсніков (м. Львів).
Згідно з програмою в межах фестивалю відбулися два турніри. Перший: коловий турнір з можливістю виконання нормативу міжнародного гросмейстера серед чоловіків. Його переможцем став львів’янин Юрій Вовк, який випередив киянина Спартака Височина та миколаївця Олександра Бортника. Другий: коловий турнір з можливістю виконання нормативу міжнародного майстра серед чоловіків. Тут не було рівних Андрію Греху з Городка (Львівська область). Друге місце посів представник Індії Анвеш Упадхіая, а на третій сходинці опинилася туркеня Кемре Бетель.
Під час цих представницьких змагань Олександр Бортник виконав норматив гросмейстера. А Володимир Ветошко з міста Городок на Львівщині виконав норматив міжнародного майстра.