Не зовсім вдало українські команди провели перші матчі плей-оф футбольних єврокубків. Жодна з чотирьох вітчизняних команд не зуміла перемогти, щоправда поразки зазнав лише дніпропетровський “Дніпро”.
Парад помилок
Першими в 2013 році провели офіційну зустріч футболісти донецького “Шахтаря”. На рідній “Донбас Арені” вони в рамках 1/8 фіналу Ліги чемпіонів приймали дортмундську “Борусію”. Загалом матч у Донецьку вийшов доволі неоднозначним. Футболісти обох команд усвідомлювали, що ціна кожної помилки була дуже висока, тим не менш, суперники занадто багато припустилися цих самих помилок. Особливо це стосувалося донецького “Шахтаря”, в якого вкотре жахливо зіграла центральна ланка захисту, представлена Ракицьким і Чигринським. Занадто багато вони дозволяли супернику у власному штрафному майданчику.
Сама ж гра проходила за певної переваги гостей, які в перші півгодини створили кілька небезпечних моментів. Проте рахунок відкрили господарі. На 31-й хвилині Даріо Срна фантастично виконав штрафний удар і змусив капітулювати голкіпера німців Романа Вайденфеллера. Але через десять хвилин захисники “Шахтаря” дозволили Левандовському спокійно прийняти м’яч і вийти віч-на-віч з П’ятовим. Польський нападник “Борусії” без проблем обіграв голкіпера і відновив рівновагу в рахунку.
Друга половина зустрічі проходила в нешвидкому темпі, поки Мірча Луческу не випустив Дугласа Косту, той чудово увійшов у гру і вже через п’ять хвилин знову вивів “гірників” вперед. У цьому епізоді вже не кращим чином зіграла оборона “Борусії”. Проте в останні хвилини дортмундці притиснули донеччан до своїх воріт і, все-таки, зрівняли рахунок – Гуммельс забив після подачі з кутового – 2:2. Таким чином “Шахтар” значно ускладнив собі завдання виходу до наступного кола змагань, “гірникам” треба обов’язково перемогти в Німеччині, а ймовірність того, що зустріч у Дортмунді закінчиться з рахунком 3:3 дуже невисока.
Нова команда, старий результат
Також унічию зіграло і дещо оновлене київське “Динамо”. Підопічні Олега Блохіна показали божевільний настрій і безмежне бажання в грі з “Бордо”, однак перемогти французів не змогли. Кияни взяли гру під свій контроль з самого початку матчу і швидко відкрили рахунок: нігерієць Аруна скористався передачею свого співвітчизника Тайво. Проте французи відігралися вже через три хвилини після чудового дальнього удару Обраньяка. Фактично цей момент так і залишився єдиним гольовим шансом гостей за всю гру.
Далі “Динамо” домінувало, грало швидко і різноманітно. Виконував соло невтомний Ярмоленко, із-за меж штрафного регулярно пробивав Аруна. Кияни практично до фінального свистка тримали облогу французьких воріт, але забити ніяк не могли. До того ж удача явно відвернулася від київського клубу. Двічі французів рятувала поперечина воріт, до того ж вдруге це сталося, коли Олег Гусєв намагався реалізувати пенальті.
У підсумку, нічия стала для “Бордо” просто подарунком, адже номінально зробила французів фаворитами перед повторним матчем. Утім, якщо “Динамо” проведе гру в Бордо так само, як удома, то шансів у підопічних Жійо буде небагато.
Голкіпер – це половина команди
Та якщо “Шахтар” та “Динамо” можуть скаржитися на втрачені перемоги, то харківському “Металісту” банально пощастило не програти в Англії місцевому “Ньюкаслу”. Рахунок 0:0 аж ніяк не відповідає тому, що відбувалося на полі. Гольових моментів у цій зустрічі вистачило б не на один матч. Мотивація господарів на перемогу була неймовірна. І на відміну від більшості англійських клубів, було зрозуміло, що “сороки” роблять ставку саме на Лігу Європи. І якби не феноменальна гра голкіпера Олександра Горяїнова, рахунок для харків’ян міг бути дуже неприємним. До того ж на боці українського клубу була і бригада арбітрів, яка в кожному з таймів через положення “поза грою” відмінила два взяття воріт. І, якщо в другому епізоді дії арбітрів були правомірні, то в першому таймі зафіксоване положення “поза грою” було помилковим. Тим не менше, господарі мали ще багато моментів, особливо в останні двадцять хвилин, але Горяїнов раз за разом відводив загрозу і підсумкові нулі на табло горіли як непорозуміння.
Стара хвороба “Дніпра”
А ось “Дніпро”, який на одному диханні подолав груповий етап Ліги Європи, зазнав неприємної поразки в Базелі. “Дніпряни” вкотре продемонстрували своє катастрофічне невміння грати на стадії плей-оф з суперниками, які вважаються нижчими за класом. Саме через це невміння “Дніпро” довгий час не міг потрапити у групові турніри, але здавалося, що цього року недугу було подолано. Проте, як з’ясувалося, не надовго.
У першій половині матчу проти “Базеля” “дніпряни” непогано атакували, мали кілька моментів (один з них з упевненістю можна назвати стовідсотковим), але забити так і не змогли. А ось “Базель” забив, причому перший же удар швейцарців по воротах став результативним: відзначився Штокер. У другому таймі разом з погіршенням погоди (посилилися сніг і вітер) погіршилася і гра “Дніпра”. На 67-й хвилині після подачі з кутового Штреллер ударом головою вразив дальній кут воріт Лаштувки, встановивши остаточний рахунок матчу. Попереду матч-відповідь, в якому команді Хуанде Рамоса потрібно зіграти набагато сильніше, ніж сьогодні. Рахунок 0:2 – це ще не катастрофа, але близько до неї...