Мас-стартом у норвезькому Голменколлені закінчився офіційний сезон у лижників-стрільців
Ось і завершився біатлонний сезон. На жаль, втриматися у світовій топ-десятці не змогли ані Сергій Седнєв, який аж до чемпіонату світу зберігав прописку в еліті, ані Валя Семеренко, яка втратила свої позиції після передостанньої гонки цього року – персьюту. Зате її сестра Віта, що пропустила два американські етапи Кубка світу й приїхала в Голменколлен із 17-м рядком у рейтингу, піднялася на дві позиції в загальному заліку Кубка світу завдяки дуже стабільному виступу – у всіх трьох стартах заключного етапу вона входила в десятку найсильніших, повідомляє sport-express.ua.
Останній етап Кубка світу розпочався зі спринтерських перегонів. Переможницею останнього спринту сезону стала Магдалена Нойнер. Більшість біатлоністок, які претендували на високі місця, допустили промахи, і в цій ситуації лише одна незакрита мішень лідера німецької збірної не залишала шансів конкуренткам. Більш ніж півхвилинна перевага говорить сама за себе. Другою стала Тура Бергер, третє місце блискучим фінішним колом виборола Дар’я Домрачева.
Досить успішною вийшла гонка для українок, хоча жодна з наших дівчат не зуміла пройти дистанцію без промахів. Але завдяки гарній ході Віта Семеренко фінішувала в п’ятірці, а Олена Підгрушна – біля десятки найсильніших.
На жаль, подруги по команді не зуміли підтримати почин лідерок. Валя Семеренко допустила занадто багато помилок під час стрільби й не потрапила навіть в очкову зону, а Інна Супрун і Наталя Бурдига були недостатньо швидкі, щоб набрати залікові бали.
У чоловічому спринті українські вболівальники до останку бачили свого співвітчизника на п’єдесталі пошани. На жаль, у черговий раз дорогу нам переходить представник німецької команди.
Сергій Семенов став єдиним українським біатлоністом, що за результатами перегонів зміг пробитися в першу десятку, у підсумку посівши четверте місце. Наш співвітчизник продемонстрував блискучу швидкість і бездоганну стрільбу на двох вогневих рубежах. Однак Сергієві не вистачило лише п’яти секунд для того, щоб піднятися на п’єдестал пошани. Примітно, що до цього 22-річному українському спортсменові не вдавалося потрапити навіть у десятку найкращих на етапах Кубка світу. Ну а переміг у спринті німець Андреас Бірнбахер, лише десятьма секундами на фініші йому поступився швед Бьорн Феррі. Третє місце в німецького ветерана Александра Вольфа.
Гонка переслідування принесла українським уболівальникам менше позитивних емоцій, аніж спринт напередодні. Віта Семеренко й Сергій Семенов, що мали прекрасні стартові позиції, не скористалися своїм шансом.
Віта непогано розпочала і після першого вогневого рубежу вийшла на третю позицію. Але друге випробування принесло нашій біатлоністці зайвих 450 метрів, 16-те місце у проміжному протоколі й більш як півторахвилинне відставання від німкені Андреа Хенкель, яка очолила гонку. В підсумку допустивши лише один промах, Віта змогла покращити свою позицію і піднятися на десяте місце.
Найбільший прорив у цій гонці з українок зробила Інна Супрун. Вона була єдиною з наших спортсменок, кому вдалося уникнути штрафних кіл у гонці. Влучність забезпечила українці замість 43-ї стартової позиції 15-й результат на фініші.
Олена Підгрушна, відробивши перші вогневі рубежі на “нуль”, екватор перегонів перетнула третьою, замінивши тим самим Віту в погоні за лідерами. Але підступна “стійка” відправила капітана нашої жіночої збірні на 300 додаткових метрів. Після них Підгрушна пішла на дистанцію десятою, однак на останній “стійці” її чекав інший “сюрприз” – проблеми із гвинтівкою. Продемонструвавши характер, українка точно відстрілялася, але вогневий рубіж покинула вже 16-ю. Шведка Гелена Екхольм, що відставала на дев’ять секунд від Олени, обійшла її перед фінішем.
У чоловічому спринті Сергій Семенов допустив два промахи на першому випробуванні, таким чином опинившись у середині другого десятка. Ще по штрафному колу на наступних двох вогневих рубежах – і він уже 29-й. Лише заключну “стійку” українець відпрацював без збою, але в підсумку фінішував 28-м.
Найточнішим з усіх українців того дня був Олександр Біланенко, що мав лише одне штрафне коло. Але поліпшити своє досягнення в спринті – 24-й час – не зміг і фініш перетнув 29-м.
Останній старт сезону приніс українським уболівальникам невеличке розчарування. У жіночому мас-старті Віта Семеренко знову була найкращою серед подруг по команді. На відміну від персьюту, цього разу вона відстрілялася без промахів, майже всю гонку перебуваючи в шістці найкращих. Щоправда, відвойоване в суперниць на стрільбищі Віта втратила на дистанції. Очевидно, втома наприкінці сезону позначилася на швидкості. Валя тим часом відправила три кулі мимо цілі. Проте до фінішу вони прийшли із сестрою майже разом: Віта – десята, Валя – одинадцята. Олена Підгрушна з п’ятьма промахами фінішувала 25-ю .
Крапку в дев’ятому етапі Кубка світу й сезоні поставили чоловіки. В елітній гонці бігли й два представники України Сергій Седнєв та Сергій Семенов. Седнєв промахнувся лише раз на четвертому вогневому рубежі. А от ходом наш дворазовий призер етапів Кубка світу в цьому сезоні в особистих перегонах був не схожий на себе. І в підсумку виявився 26-м. Ще гірші справи були у Семенова, який віддав усі сили на спринті. Він замкнув протокол учасників на 30-й позиції.
Підбиваючи підсумки сезону, зазначимо, що українцям є що порахувати. В заліку індивідуальних гонок Валя Семеренко здобула малий срібний глобус, а обидва наші естафетні квартети значаться на третьому рядку в підсумковому заліку. Про дві особисті медалі (срібну й бронзову) Седнєва ми вже згадували. Крім того, Валя Семеренко фінішувала третьою у спринті. “Срібло” етапу Кубка світу мають наша жіноча та змішана естафети. І, звичайно, три медалі приніс чемпіонат світу в Ханти-Мансійську. Крім того, не варто забувати про успіхи на чемпіонаті Європи та Універсіаді.