З чемпіонату світу з біатлону, який завершився в російському Ханти-Мансійську, збірна України повертається з трьома нагородами. До “бронзи” Віти Семеренко в індивідуальній гонці і третього місця в чоловічій естафеті наша команда додала ще “срібло” в жіночій естафеті.
Саме жіноча естафетна гонка, що завершувала програму світової першості, ще до початку турніру розглядалася як головна надія нашої збірної на нагороди в Ханти-Мансійську. Раніше українські біатлоністки п’ять разів ставали призерками чемпіонатів світу в цій дисципліні, тричі (1996, 2000, 2001) завойовуючи “бронзу” й двічі (2003, 2008) – “срібло”. Українська команда підтвердила свою боєздатність і в цьому сезоні, посівши друге місце на одному з етапів Кубка світу. Тому не дивно, що саме український квартет був серед фаворитів в естафетних перегонах на чемпіонаті світу, і свій статус наші дівчата повністю підтвердили
Наша команда з першого ж етапу перегонів почала суперечку за медалі. Розпочала боротьбу Валя Семеренко, яка трималася в групі лідерів, упевнено пройшла вогневі рубежі, використавши лише один запасний патрон, і передала естафету Віті Семеренко другою, з відставанням лише в 2,6 сек. від збірної Італії.
На другому етапі збірна України не втратила завойованих позицій. Після першого вогневого рубежа Віта Семеренко навіть вела перед, але через використання двох додаткових патронів на наступному рубежі пропустила вперед збірну Білорусії й відправила на дистанцію Олену Підгрушну на 10,5 сек. Пізніше за білорусок.
Олена провела свій етап просто чудово, вона зуміла не лише обігнати білоруску, а й, використавши один зайвий патрон, втримати лідерську позицію і “привезти” найближчим переслідувачкам 6,4 сек.
Розв’язка в найкращих традиціях настала на останньому етапі: за українську команду виступала Оксана Хвостенко, що перед нинішнім сезоном вирішила завершити кар’єру й учора проводила свою останню гонку. Виступ Хвостенко був неоднозначним. З одного боку, вона продемонструвала свою фірмову точну стрілянину. На останньому вогневому рубежі білоруски втратили шанси на медаль через штрафне коло Людмили Калинчик, а збірна України пішла на фініш, маючи перевагу 24,7 сек. перед командою Німеччини. Але Хвостенко сперечатися з лідером німецької збірної Магдаленою Нойнер було просто не під силу. Німкеня завдяки своїй ураганній швидкості просто не помітила українку і, як швидкісний потяг, промчала повз неї. Проте Хвостенко відстояла “срібло” й перетнула фінішну риску з українським прапором у руках на безпечній відстані від суперниці із Франції.
Таким чином чемпіонат світу в Ханти-Мансійську став одним із найуспішніших за останні роки в історії збірної України. Попри те, що в активі нашої команди лише три нагороди – уперше в історії нашої країни – відразу вісім спортсменів закінчили його з медалями! “Срібло” й дві “бронзи” наша команда завойовувала також на світових першостях у 1996 і 2008 роках. Найкраще українці виступили 1999 року, коли Олена Зубрилова стала трикратною чемпіонкою світу, а крім цього, власницею “срібла” й “бронзи”. Двома роками раніше в активі нашої команди (теж завдяки Зубриловій) були три срібні й одна бронзова медалі.
Тепер в офіційному біатлонному сезоні залишився один етап Кубка світу в норвезькому Голменколлені, куди наші спортсмени вирушать із Ханти-Мансійська. Уже в четвер відбудуться спринтерські перегони. В суботу – гонка-переслідування, а звершиться все в неділю мас-стартом.