Апеляційний суд Києва підтвердив право Президента на порушення закону. Суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги на рішення Печерського районного суду щодо заперечення Віктором Януковичем Голодомору 1932 – 1933 рр. як геноциду українського народу. За інформацією ВО “Свобода”, під час засідання суд “практично не дозволяв (позивачу) Володимиру Волосюку давати пояснення у справі, заявляти клопотання і аргументувати свою позицію, судові дебати взагалі обмежив двома хвилинами”, а ухвалення рішення тривало дві хвилини.
Нагадаємо, наприкінці квітня після виступу перед Парламентською асамблеєю Ради Європи Віктор Янукович, відповідаючи на запитання депутатів, заявив, що “визнавати Голодомор як факт геноциду стосовно того чи іншого народу ми вважаємо, це буде неправильно, це буде несправедливо. Це була спільна трагедія народів, що колись входили в єдиний Радянський Союз”. Володимир Волосюк подав позов на главу державу, наголосивши, глава держави, заперечивши Голодомор як геноцид українського народу, зганьбив честь і гідність позивача і вчинив акт наруги над знищеними таким злочинним способом мільйонами людей. Волосюк тоді просив суд винести рішення, яке б зобов’язало Президента попросити пробачення публічно у позивача і українського народу.
У статті першій Закону “Про Голодомор 1932 – 1933 років” зазначено, що він є геноцидом українського народу. У статті другій цього ж закону сказано, що “публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним”. Незважаючи на намагання регіоналів законопроектом Кисельова викреслити із тексту закону формулювання про геноцид, текст документа залишається незмінним. Що, однак, не заважає Президенту та очільнику Інституту національної пам’яті публічно заперечувати його формулювання.