Великий почин?

У ніч з четверга на п’ятницю Президент розпочав адмінреформу. Першим “постраждав” уряд

У ніч з четверга на п’ятницю Президент розпочав адмінреформу. Першим “постраждав” уряд

“Президент України дав старт адміністративній реформі”, – гордо повідомила  10 грудня вранці прес-служба Адміністрації. У четвер уночі Віктор Янукович підписав кілька десятків указів, зробивши перший вагомий крок до реформування центральних органів виконавчої влади.

Згідно з реформою, пояснюють у президентській адміністрації, визначено шість типів центральних органів виконавчої влади: міністерство, служба, інспекція, агентство, незалежні регулятори та органи зі спеціальним статусом. У зв’язку із указом Президента “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” передбачається скорочення кількості центральних органів виконавчої влади зі 112 до 53, себто 16 міністерств (замість 20), 28 служб, 13 агентств та 7 інспекцій.

9 грудня  під час засідання Комітету з економічних реформ Президент повідомив, що адмінреформа передбачає скорочення кабмінівського апарату на 50%. Задля обґрунтування необхідності такого кроку Президент порівняв чисельність апарату уряду за прем’єрства Вітольда Фокіна (1990 – 1992 рр.) із кількістю службовців у сьогоднішньому: 420 та 1250 відповідно.

Щоправда, тепер, після першого адмінреформативного кроку, ці цифри злегка змінено: кілька міністрів позбулися посад, деякі міністерства реорганізовано та об’єднано, а кожен із віце-прем’єрів отримав у опіку по міністерському кріслу.

За словами керманича держави, на першому етапі реформи заплановано скоротити 100 тисяч чиновників уряду (зараз їх кількість близько 300 тисяч), а на другому змін зазнають держадміністрації, зокрема, заплановано скоротити 30% тамтешніх кадрів.

Тепер детальніше про урядові зміни. Зі звільнених позавчора 19 працівників уряду 10 одразу ж перепризначено. Так, уряд “втратив” міністра промислової політики Дмитра Колєснікова, міністра праці та соцполітики Василя Надрагу, міністра вугільної промисловості Юрія Ященка, міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Равіля Сафіулліна, міністра з питань ЖКГ Юрія Хіврича, міністра регіонального розвитку та будівництва Володимира Яцубу, міністра економіки Василя Цушка та міністра Кабінету Міністрів (посаду якого тепер ліквідовано) Анатолія Толстоухова. Щодо Цушка, то його місце праці потребує лише формального затвердження – Президент ще у вівторок вніс до парламенту проект постанови про призначення Цушка на посаду голови Антимонопольного комітету (попереднього очільника якого Олексія Костусєва обрано мером Одеси). Керувати чотирма із “спустілих” відомств тепер будуть віце-прем’єри. Так, згідно з указами Президента, міністром економічного розвитку і торгівлі України призначено Андрія Клюєва; міністром інфраструктури – Бориса Колеснікова; міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – Віктора Тихонова; міністром соціальної політики – Сергія Тігіпка. Окрім цього, як повідомляють у АП, у міністерствах введуть посаду голови апарату, крім якого, кожен міністр може мати ще (але не більше) двох заступників.

Зміни стосуються не лише чиновників, а й більшості відомств, деякі з них реорганізовано, злито з іншими, перейменовано або й зовсім усунуто. Так, функції Вищої атестаційної комісії (яка ліквідована) передано Міністерству освіти і науки, молоді та спорту (це тепер одна структура), ліквідовано також Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва та Держкомітет України у справах національностей та релігій. Інститут національної пам’яті як науково-дослідну бюджетну установу передано у відання Кабміну.

Реформу тільки розпочато, тому більшість змін наразі лише озвучено. З якою швидкістю виконуватимуть укази Президента, а головне – з якою ретельністю та якістю, стане зрозуміло з наближенням до мети – підвищенням ефективності системи управління.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4853 / 1.57MB / SQL:{query_count}