Зламана традиція

Чим, на вашу думку, обумовлена низька явка виборців на Львівщині 31 жовтня?

Чим, на вашу думку, обумовлена низька явка виборців на Львівщині 31 жовтня?

Місцеві вибори, які відбулися в Україні минулої неділі, відзначилися не лише хаосом в організації, але й надзвичайно низькою явкою виборців. За словами голови Львівської облдержадміністрації Василя Горбаля, явка виборців у Львівській області була нижчою за явку під час президентських виборів. За офіційними даними, які оприлюднив голова ТВК Львівської області Микола Щур, явка становить 59,41%. Зазначимо, що у традиційно заполітизованій Львівщині такі цифри не можуть шокувати, адже зазвичай львів’яни дуже активно голосують на усіх виборах. Схоже, цій тенденції настав кінець. Чому ж явка виборців була такою низькою? Є кілька чинників. По-перше, черги на дільницях, по-друге, велика кількість бюлетенів для голосування, що ускладнювало і заплутувало людей, по-третє, зняття із перегонів “Батьківщини”, а, по-четверте, апатія і зневіра людей, що вибори змінять ситуацію в регіоні на краще. Відтак багато львів’ян у неділю займалися своїми справами, жодним чином незважаючи на вибори. Сьогодні запитуємо читачів “Пошти”, чим, на вашу думку, обумовлена низька явка виборців на Львівщині 31 жовтня?

Ярослав Іваночко,
журналіст:

– Люди не йшли голосувати через кілька причин. На вулицях міста, у транспорті чи магазинах дуже багато львів’ян говорили про те, що не підуть на вибори, бо “нема за кого голосувати”. Інші нарікали на складну виборчу систему, коли обирати треба було і кандидатів в мажоритарному окрузі, і за партійними списками. Відтак була плутанина із бюлетенями. У більшості людей була звичайна апатія і думка про те, що їхній голос ні на що не вплине і нічого, врешті, не змінить. От таку заслужену “подяку” отримали політики від своїх виборців.

Наталка Шимін,
художниця:

– Розчаруванням. Що стосується мене особисто (а живу я не там, де прописана), то раніше ніколи не сумнівалася – йти голосувати чи ні. А цього разу мотивація видалася настільки мінімальною, що вирішила на роль статиста у чужій виставі не тратити ні часу, ні зусиль. Адже насправді все залежить не від вибору, а від верховенства права, дотримання норм законодавства чи відсутності одного й іншого.

Микола Гуцуляк,
член редколегії журналу “Військо України”:

– Думаю, люди вже не вірять у те, що зі зміною місцевої влади зміниться стан справ. Не вірять у те, що самі можуть на щось впливати, що місцева влада спроможна на конкретні дії. Усе, що було зроблено за останні роки, є наслідком втручання ззовні, насамперед завдяки підготовці до Євро-2012.

 

Володимир Зуб,
начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради:

– Низька явка виборців на Львівщині 31 жовтня зумовлена передусім байдужістю громадян до політичного процесу. Ця байдужість ґрунтується на недовірі до політиків. Люди не вірять обіцянкам… Також варто зазначити, що громадянам вкрай важко розібратися у тій великій кількості партій, які були охочі балотуватися до рад різних рівнів. Дуже багато людей вже не слідкують за політичним життям у країні. Вони хочуть нормального життя. Їм набрид той бруд, який політики ллють один на одного!

Євген Гринів,
голова історико-просвітницької правозахисної організації “Меморіал імені Василя Стуса”:

– Думаю, це можна пояснити зневірою і збайдужінням людей, які у владі. Після розчарування у попередній команді, що стояла біля керма країни, мало хто сподівається на краще майбутнє. Публічні сварки, дріб’язкові проблеми, які виносили на громадське обговорення, – зробили свою справу у враженні про політику. У людей підірвана довіра до інституції влади та до людей, які там сидять. Та команда, що прийшла, протримається довго, оскільки люди не вірять у те, що в нашій країні ще можна щось змінити, а тому й не йдуть голосувати.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4188 / 1.58MB / SQL:{query_count}