За тиждень на розгляд Верховної Ради надійде законопроект про суспільне мовлення. Відповідне подання до законодавчого органу зробить Президент України Віктор Янукович.
Про це заявила заступник глави адміністрації Президента Ганна Герман, виступаючи на конференції “Забезпечення плюралізму медіа в Україні”. За її словами, цей законопроект буде внесений як невідкладний “після остаточного підтягування всіх крапок і ком”.
“Я маю надію, що його підтримає парламентська більшість і ми матимемо законодавчі підвалини для побудови суспільного телебачення”, – сказала Ганна Герман. Вона впевнена, що “такий архаїзм”, як державні медіа в Україні, відійдуть у минуле. Окрім того, за словами Герман, влада буде більш активною у приватизації друкованих ЗМІ.
Заступник керівника адміністрації Президента зазначила, що Віктор Янукович докладе всіх зусиль, щоб Верховна Рада якнайшвидше ухвалила закон про доступ до публічної інформації.
“Президент просив передати, що ми будемо робити все, щоб проект закону про доступ до інформації, який розглянула Рада Європи, якнайшвидше був ухвалений у парламенті”, – сказала Ганна Герман.
Вона заявила, що Президент дуже зацікавлений у тому, щоб в Україні були вільні медіа й існувала прозорість у питанні власності медіа.
“Президент дуже стурбований тими випадками, які трапляються з журналістами в Україні, і просив мене ще раз передати вам, що всі випадки насильства проти журналістів і випадки перешкоджання роботі журналістів він буде тримати на особистому контролі і зробить усе, щоб винні в цьому були покарані”, – сказала Герман.
Як відомо, на початку тижня депутати від БЮТ Андрій Шевченко, Євген Суслов та “нунсівець” Владислав Каськів зареєстрували у Верховній Раді зміни до закону про систему суспільного телебачення і радіомовлення.
Серед розробників проекту також група медіа-експертів, які представляють “Інститут медіа-права”, “Інститут масової інформації” та “Центр суспільних медіа”.
Як розповів “Українській правді” Андрій Шевченко, на думку авторів документа, суспільне мовлення має бути створене на базі державних телерадіокомпаній.
“Також ми вважаємо, що в систему майбутнього суспільного мовлення повинні увійти і “Укртелефільм” і “Укрінформ”, – зазначив він.
Автори законопроекту пропонують, щоб на каналах суспільного мовлення була заборонена реклама і вони фінансувалися з окремого рядка у держбюджеті. “І фінансування буде зафіксовано в обсягах не менше ніж 0,05% від загальної суми видатків”, – додав Андрій Шевченко.
Але який із двох законопроектів приймуть депутати?
Попри старання опозиціонерів, скидається на те, що президентський законопроект має більше шансів бути прийнятим. Внесений як невідкладний, невдовзі він дасть відповідь на це питання.