АТО чи воєнний стан?

Парламент розширив повноваження учасників антитерористичної операції

фото: AP
Поки тривають дискусії щодо необхідності введення воєнного стану на Донбасі, український парламент розширив цього тижня повноваження і коло учасників антитерористичної операції.
Щоправда, зміг внести його у порядок денний лише із третьої спроби. Але зрештою, за законопроект  про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом проголосувало 239 нардепів. Автором документа виступив Андрій Сенченко, депутат від “Батьківщини” і т.в.о. заступника голови адміністрації президента.
“Бомбардувати мирних мешканців ніхто не збирається – мова йде не про розширення застосування важких озброєнь, а про правові основи діяльності силовиків. В Україні сталось так, що у правовому полі між структурами МВС і армії виникли прогалини, коли ніхто не може прийняти рішення. Тож закон чітко врегулював статуси органів, задіяних у антитерористичній операції та правові основи їх діяльності”, – наголосив Сенченко.
У законі зазначено, що ЗСУ мають право застосовувати силу для припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань і брати участь у затриманні осіб, а у випадках, коли їх дії реально загрожують життю та здоров’ю заручників, учасників АТО або інших осіб – їх знешкодження.
Можуть вводитися додаткові обмеження прав і свобод громадян, а також на вимогу керівників учасників АТО, підприємства, установи та організації, що знаходяться в районі проведення АТО, повинні будуть частково або повністю припиняти свою роботу
Водночас прикордонники зможуть діяти не тільки на території пунктів пропуску через державний кордон під час проведення антитерористичної операції. Загалом закон дозволяє керівнику Антитерористичного центру залучати до участі в АТО сили та засоби Служби безпеки, МВС, Нацгвардії, Збройних Сил, прикордонників, Держслужби спецзв’язку та Управління державної охорони.
“Можуть вводитися додаткові обмеження прав і свобод громадян, а також на вимогу керівників учасників АТО, підприємства, установи та організації, що знаходяться в районі проведення АТО, повинні будуть частково або повністю припиняти свою роботу”, – зазначено в ухваленому документі.
Водночас зазначимо, що полковник Михайло Притула, ветеран СБУ і МВС, в ефірі “5 каналу” заявив, що зміни до закону про боротьбу із тероризмом не є радикальними. “Ці зміни більш конкретно прописали права військовослужбовців щодо застосування зброї для припинення терористичної діяльності і знешкодження терористів. Втім, і до цього вони мали право застосовувати зброю і знешкоджувати терористів за вказівкою чи з дозволу керівника АТО або оперативного штабу”, – зауважив він.
А ще нагадаємо, що Олександр Турчинов раніше дав розпорядження керівникам силових відомств, членам РНБО до 6 червня підготувати свої позиції щодо введення воєнного стану на сході. На момент здачі номера в друк детальнішої інформації про це ще не було. Але Віталій Ярема, перший віце-прем’єр-міністр України, вже встиг заявити, що РНБО розгляне це питання після інавгурації Петра Порошенка, водночас зауваживши, що введення воєнного стану на сході буде малоефективним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4178 / 1.55MB / SQL:{query_count}