Страх Заходу і газові війни

В ЄС заявили, що поки не готові до санкцій проти очільників “Газпрому”

фото: euobserver.com
На тлі кровопролиття, яке влаштовують російські диверсанти на нашій території, західне демократичне співтовариство лише готується до так званої “третьої хвилі” санкцій проти РФ, які мали б торкнутись цілих галузей економіки наших північно-східних сусідів. Зокрема, в Євросоюзі кажуть, що критерії таких кроків були оприлюднені, але перiод їх застосування ще не настав.
Цього тижня ЄС розширив лише адресні санкції щодо громадян Росії та України, які причетні до анексії Криму та сепаратистських шабашів на сході України. Загалом європейський “чорний список” тепер налічує 61 особу. Санкції передбачають заборону на в’їзд до ЄС та блокування фінансових активів.
“Рада ЄС розширила в понедiлок список “обмежувальних заходiв”. Вiн залишається вiдкритим, але наразi неможливо сказати, хто ввiйде до нього в майбутньому”, – заявила в середу на брифiнгу в Брюсселi Майя Кос’янчич, офiцiйний представник голови дипломатiї ЄС Кетрiн Ештон, передає ТВі.
Водночас вона зауважила, що Європа на нинішньому етапі не готова включати до свого “чорного списку” керівників російського “Газпрому”. “Нинi ми вже застосували низку обмежувальних заходiв у зв’язку із ситуацiєю в Криму, якi є дуже адресними, але, крiм цього, готуються заходи у сферi торгiвлi, фiнансiв та ще кiлькох галузях. Ця робота помiтно просунулася”, – додала Майя Кос’янчич.  

Російський рахунок

Нагадаємо, що Росія тим часом традиційно використовує газ, як фактор тиску на Україну. “Газпром” вже нарахував нашій державі 3,5 млрд доларів боргу за поставлений газ, і тепер вимагає, щоб Київ погасив його, а ще заплатив авансом за газ за червень 1,7 млрд доларів, пригрозивши у разі відмови припинити поставки блакитного палива в Україну із початку літа. Російський монополіст наполягає на ціні 485,5 долара за тисячу метрів кубічних газу.
У відповідь на це український прем’єр Арсеній Яценюк у вівторок у Брюсселі заявив, що Україна готова судитись із “Газпромом”.
“Україна готова виплатити борги, якщо “Газпром” повернеться до ринкової ціни – тобто 268 доларів за тисячу кубометрів.  Ми надіслали “Газпрому” досудове повідомлення з вимогою переглянути угоду на ринковій основі. Якщо Росія відмовиться, відповідатиме перед судом у Стокгольмі. Якщо не помиляюся, лишилося менше ніж 20 днів. І це останній заклик до Росії – сісти за стіл переговорів і знайти рішення. 
Нагадаю вам – Росія анексувала Крим, привласнила українське майно вартістю в десятки чи сотні мільярдів доларів. Зокрема, державне підприємство “Чорноморнафтогаз”. Вони вкрали понад 2 мільярди кубометрів газу, що належав Україні. Вони вкрали наш газ, наші родовища і компанії. Нагадаю ще раз – ми готові до ринкового підходу, а Росія має припинити використовувати газ як новий вид зброї”, – наголосив Яценюк, повідомляє “5 канал”.
Зауважимо, що в Брюсселі український прем’єр підписав з ЄС Меморандум про порозуміння та Кредитну угоду, що відкриває шлях до надання Києву макроекономічної допомоги в розмірі 1 млрд євро. Частина цього кредиту може бути використана для того, щоб розрахуватись з Росією за блакитне паливо.

Втрати України

Зазначимо, що в українському Мін’юсті вже почали рахувати наші втрати від анексії Криму і заявили, що ця сума може сягнути більше трильйона гривень.
“Розмір збитків постійно поновлюється і збитки України від фактичного обмеження права користування нашими об’єктами, розташованими на окупованій території, зараз після доповнення складають більше трильйона гривень. Росія незаконно видобуває і викрадає газ із шельфу Чорного моря, а цей газ належить Україні. Так само йдеться про наші порти і інфраструктуру, яка там залишилася, і яку можна трактувати як втрачену вигоду. Тому сума збитків буде постійно уточнюватися у бік збільшення”, – заявив у середу міністр юстиції Павло Петренко, інформує “Українська правда”.
Також відомо, що в Мін’юсті створять спеціальний підрозділ, який займатиметься відшкодуванням збитків, спричинених незаконною анексією Криму Росією.
16.05.2014 7:32
Богдан Горгота

Ми не можемо виставляти претензії до наших союзників тільки тому, що самі нічого не робимо для нашої ж безпеки


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4507 / 1.59MB / SQL:{query_count}