Ворог біля воріт

Кремлівський “собиратель земель” Путін перейшов межу, ввівши свої війська у Крим

pic.twitter.com/9PmW3MZJwp
Військова інтервенція Росії у Крим вчергове довела, що від господаря Кремля можна очікувати будь-чого. Він заливав кров’ю Чечню, дробив Грузію, зрештою, ставив на коліна самих росіян,  а тепер намагається силою “нормалізувати  суспільно-політичну обстановку” в Україні. 
Бо не можна забувати, що Рада Федерації РФ дозволила Путіну застосовувати армію на території України, а кримський сценарій може бути для нього лише початком. Адже не секрет, що Владімір Владіміровіч бачить себе таким собі “собирателем земель русских” (йому ближчий імперський формат СССР) і він ніколи не розглядав Україну як самостійну і незалежну державу. А Майдан, який для нас став символом справжньої незалежності і початком будівництва справді своєї держави, для Путіна виявився лише приводом побрязкати в Україні зброєю.
Звичайно, можна говорити, що спочатку проросійські мітинги на сході країни та у Криму спровокували гарячі висловлювання правих радикалів та перші “мовні” кроки нової влади у Києві, але хто може впевнено заявити, що Путін роками не планував військову інтервенцію до нашої країни, і що він не знайшов би для цього будь-якого приводу. Та й навіть ті активісти на сході та півдні, які лякали тамтешніх жителів примарним наступом “бандерівців” і вивішували триколори РФ на українських адмінбудівлях, зрештою виявились не просто проросійськими, а власне громадянами Росії, які прибули в Україну чинити провокації. Кремль – сценарист цих безладів, бо у захисті росіян в Україні ніколи не було потреби. Радше навпаки: багато років влада гнобила українців у їхній же державі! 
Та нині Путін пішов на відкриту збройну агресію, поставивши Росію у протистояння не лише з Україною, але й з рештою цивілізованого світу. От тільки на що сьогодні готовий цей світ, щоб зупинити інтервента, котрий намагається перекроїти карту Європи?!
Цими днями в Україну вже прилетіли чи ще прилетять високопоставлені західні гості, серед яких держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг (ці країни, як і Росія, є гарантами нашої безпеки та територіальної цілісності відповідно до Будапештського меморандуму) і від того, наскільки жорсткою буде їхня позиція також залежатиме розвиток ситуації.

Стурбований Захід

У неділю ввечері, як повідомляють ЗМІ, Путін намагався переконати Ангелу Меркель, що він “адекватний”. Своєю чергою канцлер Німеччини після цієї розмови зателефонувала президенту США Бараку Обамі і розповіла, що Путін “втратив контакт із реальністю”. Про це інформує The New York Times з посиланням на свої джерела в Білому домі.
Загалом потрібно зауважити, що Захід традиційно висловив підтримку Україні і пообіцяв усіляко допомогти втримати цілісність нашої держави. Зокрема, і Рада безпеки ООН підтримала цілісність України, щоправда, жодного рішення не прийняла, бо Росія має там право вето.
Зазначимо, що українське МЗС звернулось до ЄС, США і НАТО розглянути всі можливі механізми щодо захисту територіальної цілісності України. Про спроможність ЄС допомагати у таких ситуаціях ми вже знаємо. Щодо реакції США, то Барак Обама у телефонній розмові із Путіним заявив, що Росія дорого заплатить за свою політику. Своєю чергою НАТО закликало Росію  негайно вивести свої війська з України та утримуватися від будь-якого втручання в інші регіони нашої країни.
А учора з вимогою негайного виведення російських військ із території України виступила і Рада ЄС з питань закордонних справ. А від ОБСЄ уже учора розпочали скеровувати спостерігачів до України. А Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США і ЄС зупиняють підготовку до саміту Великої вісімки в Сочі. Окрім іншого, США, Канада, Великобританія, Литва відкликали своїх послів з Росії. Зазначимо, що Росія першою заговорила про відкликання свого посла з Америки, і це було запропоновано під час ухвалення рішення Ради Федерації РФ про дозвіл використовувати свої війська в Україні.
Щодо допомоги Заходу, то з’явилась інформація про можливу фінансову допомогу від країн ЄС. Зокрема, за повідомленнями ЗМІ уряд Німеччини на 20 мільйонів євро збільшить допомогу Україні, а Британія виділить 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Окрім цього, сьогодні в Україні розпочне роботу місія Міжнародного валютного фонду. І що цікаво, прем’єр Яценюк уже заявив, що Україна виконає всі вимоги МВФ, щоб отримати від нього кредит. Тож найближчим часом можна очікувати дуже непопулярних рішень уряду. Зокрема, й підвищення тарифів, але виглядає так,  що усе це буде виправдане необхідністю терміново рятувати українську економіку і агресією Путіна. 
Та якщо повернутись до впливу міжнародної спільноти на РФ, то зазначимо, що Росія довгий час не хотіла проводити консультацій ні з Україною, ні з іншими державами-посередниками. А учора відбулося ще одне засідання Ради безпеки ООН, на якому Росія виклала власне бачення подій в Україні.

Україна захищається

А тим часом Україна, поки Захід вирішує, як допомагати, а російські війська уже вторглись на нашу територію, приводить у повну боєготовність свою армію. Та нині найважливіше те, що самі українці виявили готовність протистояти агресії Путіна. Після першої ж згадки секретаря РНБО Андрія Парубія про мобілізацію біля військкоматів різних українських міст вишикувались черги з охочих захищати батьківщину. Ще ніколи в часи новітньої незалежності України так багато людей не хотіло добровільно йти до війська. А ті українські військовослужбовці, які нині служать у Криму і які опинились під дулом російських спецназівців, із честю витримують це випробовування – не здаються, не переходять на сторону інтервента, не здають зброю. 
А якщо згадати про зрадника Дениса Березовського, екс-командувача ВМСУ, який присягнув самопроголошеному кримському прем’єру Аксьонову (за деякою інформацією росіяни використали його сім’ю як заручників), то йому не вдалось переманити офіцерів зі штабу Військово-морських сил Україну у Севастополі на бік Росії. 
“Екс-командувач Березовський сьогодні у супроводі  козаків із російськими триколорами прорвався на територію Військово-морських сил із метою загітувати офіцерів командування, щоб вони переходили на сторону Росії. Новопризначений командувач контр-адмірал Сергій Гайдук виступив перед офіцерами командування ВМС. Після його виступу офіцери виконали державний гімн України та присягли служити народу України, а Березовського разом з тими козаками виштовхали за межі командування”, – повідомив учора зранку у соцмережі Facebook Владислав Селезньов, начальник Кримського медіа-центру Міноборони України.
Як інформує BBC-Україна, Селезньов також повідомив, що всі без винятку військові частини в Криму, “над якими майорить український прапор” заблоковані невідомими у військовій формі без нашивок та знаків розпізнавання, однак специфіка форми свідчить про те, що ці люди належать до регулярних Збройних сил РФ. 
“Блокування військових частин відбувається достатньо жорстко, але на рівні словесних перепалок і без жодних пострілів. Єдиним винятком з цього став інцидент, що мав місце у неділю ввечері на аеродромі “Бельбек”, де була спроба захопити склад зі зброєю. Військовослужбовці ЗСУ відбили цю спробу шляхом здійснення кількох пострілів у повітря. У їхній бік полетіли світло-шумові гранати. Одного офіцера було травмовано, нападники відмовилися від подальших протиправних дій”, – розповів Селезньов.
А уже учора після обіду він повідомив, що у Бельбеку впродовж декількох годин живим щитом біля КПП Севастопольської бригади тактичної авіації стояли рідні, близькі й просто небайдужі люди на підтримку військових льотчиків. І їм вдалося учора вберегти частину від російських автоматників.
Зауважимо, що впродовж останніх днів російські військові постійно висували українським часові ультиматуми, коли ті мають здатись. За останньою інформацією командувач Чорноморським флотом РФ Олександр Вітко поставив ультиматум українським військовим до п’ятої години ранку 4 березня. “Якщо до 05.00 4 березня вони не здадуться, почнеться справжній штурм підрозділів і частин ЗС України по всьому Криму”, – наголосив Вітко. Хоча пізніше у Чорноморському флоті РФ інформацію про цей ультиматум спростували.
Та не можна забувати і про те, що учора українське МВС повідомило, що володіє інформацію про можливі провокації на півострові. “На території АР Крим невідомі під виглядом української сторони в ніч із 3 на 4 березня планують вбивство 3-4 російських солдатів для того, щоб легалізувати введення російських військ на територію України. Ми б хотіли, щоб ці люди схаменулися. Бо таким чином ви провокуєте кровопролиття, якого немає в Криму”, – зазначив Микола Величкович,  заступник міністра внутрішніх справ України.
А українське МЗС висловило стурбування, що Росія може здійснити вторгнення на українську територію через сухопутну ділянку кордону. “Про це свідчать, серед іншого, скупчення великої кількості бойової техніки Росії і російських вояків на кордоні з Харківською, Донецькою, Луганською областями України. За інформацією генконсульства України у Ростові-на-Дону, губернатор Ростовської області віддав розпорядження щодо розгортання у Куйбишевському районі таборів, чи то місць, для прийому біженців з України”, – заявив учора Євген Перебийніс, речник МЗС України.
Тим часом учора також стало відомо, що російські військові захопили Керченський поромний термінал.

Імперія брехні

Нині потрібно дуже обережно ставитись до будь-якої інформацію як про, начебто, перехід українських військових на бік РФ (впродовж вихідних російські ЗМІ неодноразово повідомляли про такі факти, які потім не підтверджувались), так і про, начебто, агресію української сторони. Адже пропагандистська кремлівська машина нині працює на повну, проти Україна ведеться інформаційна війна. 
Та й зрештою уся військова інтервенція Путіна у Крим розпочиналась із брехні. Путін звернувся до Ради Федерації щодо введення російських військ в Україну після того, як на російському телеканалі “Вести” показали сюжет із сценою інсценованої стрілянини між “українськими бойовиками” та російськими військовими  з “липовими жертвами”. Про це пише “Українська правда”: під “жертвами”, які нерухомо лежали на дорозі не було крові, а люди в чорному, яких видавали за “бандерівців”, бігали із автоматами АК 100-ї серії та гранатометом РГ-94, що наявні на озброєнні лише в армії Росії. 
Також ці люди застрибували у автобуси з кримськими номерами. Нагадаємо, і Рада Федерації РФ  дозволила використовувати російські  війська на території України на підставі непідтвердженої  інформації про  жертви серед громадян Росії в Криму. Пізніше Генконсул РФ у Криму В’ячеслав Світличний заявив, що у нього немає жодної інформації про жертви або постраждалих як з числа російських громадян, так і громадян України.
 До теми                                 
Після того, як стало відомо, що Рада Федерації Росії дозволила Путіну використовувати війська на території України, у багатьох містах сходу країни, а також у Санкт-Петербурзі, Москві та Мінську пройшли антивоєнні мітинги. Тисячі людей у Сумах, Харкові, Дніпропетровську, Миколаєві приходили на акції із плакатами “Путіна геть”, “Ні війні”, “Україна та Крим – єдині”. Показово, що із подібними протестами, що відбулися в неділю у Росії, дуже швидко розібралися міліціонери. Лише у Москві затримали близько 300 учасників акцій, зокрема й за те, що ті співали український гімн. Акція солідарності із Україною відбулася й у Мінську, і там теж не обійшлося без затримань. 
Такі протести не лише є відповіддю на дозвіл вводити в Україну війська “для захисту російськомовних”, це також і реакція на підігрітий сепаратизм у східних регіонах держави. 
До прикладу, учора до списку охочих провести референдум додалася й Донецька область. “Обласна рада вирішила підтримати народні ініціативи щодо референдуму, щодо конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов на території області, щодо недопустимості зниження рівня соціальних виплат і гарантій, збільшення тарифів на комунальні послуги”, - йдеться у документі. Тамтешні депутати вимагають від Верховної Ради прийняти закон про місцеві референдуми і розширити повноваження місцевих органів влади. Поки нічого не відомо ані про дату цього референдуму, ані про питання, які б на нього виносили. Втім, у своїй заяві обласні депутати переконують, що проти відділення Донецької області: “Ми за економічно процвітаючий, самобутній Донбас в складі єдиної і сильної України! Ми засуджуємо розкольницькі заяви або заклики до відділення Донецької області від України”. За цю заяву голосували у той час, коли близько тисячі людей біля будівлі ради із російськими прапорами закликали Путіна ввести в область солдат. Аби уникнути подібних ситуацій, депутати Дніпропетровської області вирішили на тиждень заборонити проведення будь-яких акцій.
Натомість у ЦВК вкотре нагадали, що проведення місцевих референдумів не передбачене українським законодавством, оскільки відповідний закон втратив свою силу ще два роки назад. 
Зрештою, брехня давно супроводжує повідомлення російських ЗМІ, й у ці вихідні її було дуже багато. Чого лише вартий сюжет російського “Первого канала” про те, що за останні два тижні “від безладів” з України в Росію утекло уже близько “140 тисяч людей”, при цьому було показано черги авто на кордоні України з Польщею “Шегині-Медика”. Після цього українські користувачі соцмереж поширили повідомлення, що на українсько-російському кордоні немає жодних черг, там узагалі майже пусто. А головне це підтвердили справжніми фото.
Як ми уже побачили, провладні російські ЗМІ, як і сама російська влада брешуть, недоговорюють, приховують правду постійно. Варто згадати і те, що представник Росії при ООН Віталій Чуркін у суботу під час екстреного засідання Ради безпеки ООН, присвяченому ситуації в Україні, заявив, що РФ вимагає, щоб Україна повернулась до Угоди від 21 лютого між Віктором Януковичем (у Росії досі вважають його президентом і розігрують цю карту) та Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком, Олегом Тягнибоком і тут було сформовано коаліційний уряд національної єдності. При цьому Чуркін не сказав, що посланець Путіна правозахисник Володимир Лукін не підписав Угоду від 21 лютого.
А тим часом, як повідомляють ЗМІ, через інтервенцію в Україну російська економіка втратила уже понад 55 мільярдів доларів. Про це свідчать торги на фондовому і товарному ринку. Російський фондовий ринок відкрився учора обвальним падінням котирувань акцій більшості тамтешніх компаній. А як пишуть “Ведомости”, Центробанк Росії учора терміново влив 10 млрд доларів, щоб стримати падіння рубля. При цьому офіційно про це не оголошувалось.
Як бачимо, російська економіка валитися у перші ж дні військового вторгнення у Крим. І про це Путін мав би думати заздалегідь. А натомість на вихідних російським силовикам довелось затримувати учасників антивоєнних мітингів у Москві та Санкт-Петербурзі. І як тут не згадати, що ще за місяць до вторгнення військ РФ у Крим, 73 % росіян висловились проти втручання їхньої держави у внутрішньополітичний конфлікт в Україні. Це результати дослідження, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки 1-2 лютого і оприлюдненого 24 лютого. Було опитано 1600 осіб у 130 населених пунктах у 42 областях, краях і республіках РФ. Статистична похибка не перевищує 3,4%. Та й сам Путін ще 19 грудня пообіцяв, що “Росія не махатиме шашкою у Криму”. Вочевидь, тоді він надіявся, що Янукович ще певний час  продовжуватиме руйнувати українську державу.
Фото: reuters, АР, korrespondent.net
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4309 / 1.74MB / SQL:{query_count}