Інший бік амністії

Суд вирішив, що за кривавий розгін Майдану нікого не буде покарано

фото: korrespondent.net
Мало того, що влада свого часу знайшла стрілочників, на яких перекинула усю відповідальність за кривавий розгін Майдану “Беркутом” ще в ніч на 30 листопада минулого року, так тепер і їх виправдано! 
Зокрема, учора Яна Соболевська, прес-секретар київської прокуратури, повідомила про закриті сьомого лютого справи проти екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, екс-голови КМДА Олександра Попова та екс-начальника столичної міліції Валерія Коряка. При цьому суди, закриваючи справи, посилалися на закон про амністію.
Найцікавіше те, що досі невідомо, чи взагалі проводились якісь судові засідання у справах Сівковича, Попова та Коряка, окрім тих, на яких справи закрили. Хоча ще 14 грудня минулого року Генпрокурор Віктор Пшонка на брифінгу заявив: під час розслідування з’ясувалось, що розігнати Майдан 30 листопада “Беркуту” наказало керівництво столичної міліції, а на нього тиснули Попов і Сівкович. За тодішніми словами Генпрокурора, найближчим часом суди мали обрати запобіжні заходи для фігурантів справи. Але цього так і не сталось. А тепер справи взагалі закрили.
Також потрібно нагадати, що Попов на допиті здав тодішнього секретаря РНБО Андрія Клюєва, який нині очолює Адміністрацію Президента, розповівши, що він діяв саме за його наказом. Однак прокуратура дуже швидко довела непричетність останнього. 

Ще кілька днів на амністію

Нині у МВС  нагадують  мітингувальникам: якщо вони не звільнять вулиць у центрі Києва та адмінбудівель до 17 лютого, закон про амністію втратить чинність. Цим міліція, видається, нагадує майданівцям, що в неї є заручники. Інакше цієї ситуації розглядати не можна.
Що цікаво, цього тижня Рада ВО “Майдан” прийняла рішення звільнити адміністративні будівлі та вулицю Грушевського в Києві після того, як влада зробить перший крок і випустить на волю учасників акцій протесту. 
Нагадаємо, що раніше представники “Правого сектору” та ветерани-афганці окремо від опозиції домовлялися про звільнення затриманих мітингувальників. З огляду на це було оголошено перемир’я до сьомого лютого, однак до цієї дати усіх людей не звільнили. Багатьом лише змінили міру запобіжного заходу, але не закрили кримінальних справ. 
Деяким учасникам протестів прокуратура тим часом перекваліфікувала справи з “хуліганства” на “масові заворушення”. Тож лідер “Правого сектору” Дмитро Ярош заявив: “Допоки процес звільнення заручників триватиме, ми намагатимемось не вдаватися до активних дій, проте ніяких гарантій  бути не може”. Він також закликав готуватись до загальнонаціональної мобілізації і можливого блокування урядового кварталу.

У пошуках терористів

Також зазначимо, що після того, як міністр Захарченко заявив, що радикали можуть готувати теракти в Україні, а СБУ 9 лютого навіть активізувало антитерористичні заходи у зв’язку із загрозами терактів у країні, “Правий сектор” заявив, що насправді теракти в нашій країні можуть здійснити представники російської ФСБ та української міліції.
“Ми з кількох джерел отримали оперативну інформацію про те, що найближчим часом не виключено здійс­нен­ня низки терористичних ак­тів, спрямованих на очорнення “Правого сектору” та інших силових структур Майдану, сіяння паніки у суспільстві, наростання сепаратистських тенденцій і створення базису для розширення репресій. Ці теракти може здійснити агентура ФСБ за можливої підтримки окремих представників МВС України”, – написав на своїй сторінці у Facebook Дмитро Ярош.
А видання “Дзеркало тижня” (з посиланням на свої джерела у МВС) повідомило, що на затвердження Кабміну передали закритий документ, який містить “перелік територій і вулиць у місті Києві, на яких застосовують додаткові заходи захисту безпеки громадян”. Такі нововведення можуть стосуватися центральних вулиць столиці, прилеглих до урядового кварталу, на яких буде введено спеціальний режим пересування. ЗМІ також повідомляють, що такий особливий режим влада, можливо, введе з початку наступного тижня, коли й завершиться термін для звільнення вулиць мітингувальниками, передбачений у законі про амністію.
Своєю чергою Олена Лукаш, в.о. міністра юстиції, учора запевнила, що уряд не збирається вводити ніякого особливого режиму в центрі Києва. Вона розповіла, що ще кілька тижнів тому уряд прийняв постанову про особливий правоохоронний режим у центрі міста, але він не впливає на правовий статус жителів Києва та правоохоронців, а передбачає лише додаткову охорону державних об’єктів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4253 / 1.57MB / SQL:{query_count}