В Україні вже довгий час говорили про можливість введення Віктором Януковичем надзвичайного стану. І видається, влада таки пішла на це. Щоправда, замаскувала все під законотворчу діяльність парламенту.
У цей четвер, який уже назвали “чорним”, “регіонали” та комуністи, плюнувши на регламент ВРУ, руками проголосували за 11 законів, які роблять життя свідомих громадян в Україні небезпечним.
Тепер українця, який хоче висловити свою позицію, зможуть покарати практично за все. Нині і справді можна говорити, що Україна перетворюється на іншу країну, щоправда, багатьом уже знайому: старше покоління згадує СРСР, молодше порівнює з Білоруссю…
У четвер, 16 січня, більшість без обговорення ухвалила Держбюджет-2014, в якому збільшили витрати на каральний апарат. Однак навіть таке ухвалення бюджету можна вважати відвертанням уваги від найважливішого. З-поміж усіх проголосованих законопроектів вирізняється документ авторства “регіоналів” Колесніченка-Олійника “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”, який вносить зміни до десятків інших законів, криміналізує наклеп, вводить цензуру в інтернеті та навіть зобов’язує українців sim-картки купувати з паспортами (експерти вже заявили, що закон “злизаний” із російських відповідників). Законопроект лише у вівторок було зареєстровано, а вже у четвер за нього проголосували і скерували на підпис Президентові.
Загалом провладні парламентарі просто “клепали” закон за законом. Водночас виникає питання: а чи справді голосувала більшість? Адже з трансляції із ВРУ було видно, що в сесійній залі не було заявлених 235 депутатів.
Але підрахунок голосів, точніше піднятих рук, здійснювався миттєво, за кілька секунд. Законопроект було внесено в порядок денний, закон ухвалено, 235 – за… “Регіонали” навіть цинічно пообіцяли надати підписи своїх депутатів дещо пізніше. Але це не доведе їх присутності в залі під час голосування(!).
“Розвели, як кошенят – 2”
І в такий момент опозиція навіть не спромоглася зупинити весь цей фарс. Опозиціонери лише продемонстрували, що блокують парламент тільки тоді, коли їм це дозволяють робити, коли Верховна Рада непотрібна владі. А у відповідальні моменти опозиція грає роль лише “розведених кошенят”. Так, трійка опозиційних лідерів одразу ж зібрала віче та розповіла людям, що сталося в парламенті. Розповідати вони вміють… Тепер опозиція готується до нового віча в неділю, 19 січня.
А спікер Володимир Рибак просто закрив третю сесію парламенту VII скликання. Найближчим часом Верховна Рада владі точно не знадобиться. Наступного разу парламентарі повинні зібратися 4 лютого. Та навіть якщо тоді опозиція і заблокує парламент, то для влади це не матиме великого значення.
Таки підписав
Учора спікер Володимир Рибак заявив, що вже усі законопроекти він підписав і направив на підпис Президентові, а ВРУ не скасовуватиме жодного з документів. Вчора ввечері стало відомо, що Віктор Янукович підписав всі закони, за які 16 січня більшість депутатів Верховної Ради проголосувала підняттям рук. Про підписані закони повідомила прес-служба президента.
Також Янукович підписав указ про звільнення глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна. Відповідний указ розміщено на сайті глави держави. Нагадаємо, що після розгону мирного мітингу на майдані Незалежності 30 листопада Льовочкін написав заяву про відставку, однак Янукович її не задовольнив. Пізніше президент ввів нову посаду в адміністрації – заступника голови – та призначив на неї Юрія Чмиря, який керує гуманітарним напрямком і відповідає за комунікацію адміністрації з іншими органами влади та ЗМІ.
Окрім цього, вчора прес-секретар президента України Дарія Чепак і директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв подали у відставку, інформує Інтерфакс-Україна. Рішення по них буде прийняте в понеділок.
У якій країні ми житимемо?..
Громадські активісти, опозиційні політики, а також західна міжнародна спільнота закликали Януковича не підписувати закони, але він вчинив по-своєму. Тепер цензура накриє ЗМІ та інтернет, а будь-яке негативне висловлювання проти владних політиків суди зможуть сприймати як наклеп (цю статтю повернуто до Кримінального кодексу).
Своєю чергою активістів почнуть судити за “екстремізм”. “Нову статтю про “екстремістську діяльність” викладено таким чином, що до екстремістів неважко віднести всіх, хто у ЗМІ, інтернеті, в тому числі соцмережах, поширює інформацію про насильницьке захоплення влади, втручання в діяльність або перешкоджання діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, інших суб’єктів владних повноважень, виборчих комісій, громадських об’єднань, їх посадових або службових осіб.
Екстремістами вважатимуть і тих, хто відповідні заклики поширює на масових зібраннях і здійснює фінансування, в тому числі шляхом надання інформаційної підтримки, поліграфічних послуг, телефонного, факсимільного чи іншого зв’язку”. Так прокоментували введення нової статті Оксана Єфімчук і Юрій Крайняк, представники юридичної фірми Jurimex, інформує “Телекритика”.
Нововведення навіть зможуть позмагатися між собою за рівнем абсурдності. Так, водіям навіть заборонять рухатися дорогою в колонах більше ніж із 5 автомобілів без попереднього узгодження з міліцією.
Також провладні депутати вирішили, що громадські організації, які фінансуються з-за кордону, змушені будуть платити податок на прибуток і офіційно називатися іноземними агентами. А ще було спрощено процедуру зняття недоторканості з нардепів, тож із неугодними парламентарями можна буде дуже швидко розібратись. Тож як бачимо, усі ці зміни дуже чітко демонструють, задля чого влада їх приймала. Усі вони спрямовані на боротьбу з протестами, зокрема Майданом. Янукович і Ко хочуть примусити українців мовчати і сидіти вдома, щоби будь-яким методом зберегти владу у 2015-му. От тільки такі намагання владної команди мали би ще більше змобілізувати громадян нині, коли потрібно відстоювати свої права. І вже найближчі дні покажуть, чи українці готові це зробити, чи їх задовольняють лише опозиційні концерти.
Мирослав Маринович: “Зло, яке не отримує спротиву, йде далі”
Колишні політв’язні заявили, що четвергові закони нагадують їм сталінські часи

|
Мирослав Маринович (фото: Андрій Польовий) |
Про те, що влада намагається повернути Україну в радянський час, нагадали люди, які дуже добре його пам’ятають і які на собі відчули дію його карального апарату. Учора в Громадському прес-центрі Львівщини (створений Громадським телебаченням “Разом TV” за сприяння газети “Львівська Пошта”) Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, колишній політв’язень, Ігор Калинець, поет і прозаїк, колишній політв’язень, і Юрій Шухевич, громадський діяч, колишній політв’язень, розповіли, як вони оцінюють нинішню ситуацію.
“Ми всі відчули: настало щось дуже знайоме. Повертаються старі часи. Вірніше, є спроба їх повернути. Але я би не сказав, що вони можуть повернутися. Я не вірю в це”, – заявив Мирослав Маринович. “Щось дуже знайоме прозвучало в четвер. Це перший крок до оживлення радянських законів, і це зроблено з подачі Росії, з подачі Путіна”, – своєю чергою зазначив Ігор Калинець.
“Нас повертають до гірших прикладів сталінського часу. Каратимуть за все… І мене не здивує, якщо завтра, навіть не приймаючи ніякого закону, просто скажуть, що студенти спровокували, і почнуть стріляти. І потрібно бути готовим до цього. Я не лякаю. Вони хочуть налякати нас. Але не думаю, що вони просто так хочуть налякати. Ці хлопці діятимуть, бо в них отак владу не візьмеш. Коли ми порівнюємо зі сталінськими, брежнєвськими часами, то повинні розуміти, що це не просто порівняння. Ті хлопці також так просто владу не віддавали. СРСР розвалився, але це був довготривалий процес”, – зауважив Юрій Шухевич.

|
Юрій Шухевич (фото: Андрій Польовий) |
Учасники прес-конференції розповіли, що нинішні закони є навіть примітивнішими, ніж радянські. Також Мирослав Маринович наголосив на тому, що під час їх ухвалення у ВРУ було порушено принцип парламентаризму та конституційні права і свободи громадян. “Спосіб, в який суспільству було нав’язано ці закони, є неприпустимим з точки зору регламенту ВРУ. Там парламенту немає, там тільки груба воля… Прийнято закон, але порушено верховенство права, порушено міжнародні зобов’язання України у сфері прав людини. Таким чином, я очікую, що не тільки українське суспільство, але й міжнародна спільнота втрутиться”, – сказав Мирослав Маринович.
Він також окреслив своє бачення можливої відповіді українців на дії влади. “Ми не маємо іншого виходу, як ставати на шлях громадянської і духовної непокори. Як метод може бути використано той, яким хакери завалюють сайти. Якщо є достатня кількість людей у якомусь акті, то влада стає безсилою. Про це говорив і Юрій Луценко. Якщо влада забороняє носити каски, то треба, щоб увесь Майдан, усе суспільство їх одягнуло. А тепер карайте нас. Якщо влада забороняє п’ять авт поруч, то треба, щоби по всіх дорогах їздило по 10-20 автомобілів колонами. А тепер карайте нас. Та при цьому має бути солідарне суспільство. Якщо когось карають – воно має горою стояти за того. Потрібно йти шляхом увиразнення того, що ці закони не мають сенсу. Вони є глупими за своєю природою”, – заявив Мирослав Маринович.
|
Ігор Калинець (фото: Андрій Польовий) |
“Я розумію, що це спротив, що когось може бути покарано дуже серйозно. Але суспільство повинне зрозуміти, що цей момент не можна відпустити, не можна схилити голову й перечекати. Так зло не подолати. А зло, яке не отримує спротиву, йде далі”, – акцентує він.
Своєю чергою Ігор Калинець наголосив на тому, що українці показали: вони здатні на певні кроки, на відстоювання своєї гідності, й очевидно, що боротьба триватиме. “Але ми занадто м’які гуманісти, рахуємося з демократичним світом і не здатні на революцію… Але, очевидно, безкровних революцій не буває”, – додав співрозмовник.
Юрій Шухевич також висловив думку про те, що суспільство готове до спротиву, й розкритикував опозицію за її слабкодухість. “Якби не наша опозиція, яка стримує суспільство, то спротив був би. Заклики та погрози опозиціонерів – не просто слова, а суспільство справді готове до спротиву… Або ми готові йти до кінця (а це означає і на жертви), або ми вийшли побавитися”, – сказав Шухевич.
Стосовно можливості всеукраїнського страйку, про який так часто говорить опозиція, і Юрій Шухевич, і Ігор Калинець висловили певні сумніви. Вони нагадали, що в Україні немає потужних незалежних профспілок.
terekhov.i@mail.ru
Почему поднята такая шумиха над евро интеграционными законами? Ведь аналогичные законы действуют в большинстве стран ЕС? Конечно, многие нечистоплотные "писаки" и,так званые "общественные активисты" которые на лжи делают себе гонорары, потеряют работу. Но когда станет нормой жизни писать и говорить "ПРАВДУ", всё станет на свои места!!! «В усіх країнах існує відповідальність і за екстремізм, і за наклеп, і за масові порушення громадського порядку, і за носіння шоломів, і маскування обличчя й тіла – це європейські норми, і їх наявність передбачена в керівних принципах ОБСЄ і в резолюціях Ради Європи», - сказала Олена Лукаш.