Тест не здали

Львівська облрада не зуміла відправити у відставку губернатора Олега Сала

фото: Андрій Польовий
Шість голосів не вистачило львівським опозиціонерам в облраді для того, щоб змусити Президента відправити у відставку недавно призначеного губернатора Львівщини одіозного Олега Сала. 
За недовіру висловились 72 депутати Львівської облради, за необхідніх 78 (дві третини від загального складу облради). Ще  п’ять депутатів проголосували “проти”, один утримався, а три бюлетені виявились зіпсовані. 
І це викликає найбільший подив: дорослі чоловіки чи жінки, депутати обласної ради, дійшли до того, що ставили на бюлетені ляпки чи  одночасно дві галочки! Ось рівень обласних обранців! Після голосування депутати навіть не спромоглися самі собі прокричати “Ганьба!”, а лише тихо розійшлись на обід.  А сесія облради продовжиться лише через два тижні, 26 листопада. 
Тут потрібно зауважити, що насправді мало хто сподівався на те, що в облраді назбирається дві третини голосів проти Сала. Хоч за стовідсоткової явки і такого ж голосування усіма силами, які заявляли про недовіру, цього можна було б досягти. Однак досягти не вдалось. 
У “Батьківщині” заявили, що виключають із фракції Миколу Барана, який не прийшов на сесію. Та що цікаво, в цьому випадку чітко проявляється залежність опозиційних депутатів від влади, адже Микола Баран, будучи депутатом,  очолює департамент розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу ЛОДА. Тож навряд чи він міг голосувати за недовіру голові ЛОДА, фактично своєму керівнику.
Дорослі чоловіки чи жінки, депутати обласної ради, дійшли до того, що ставили на бюлетені ляпки чи одночасно дві галочки!
Також передбачувано публічно Сала підтримали фракція Партії регіонів та фракція Партії промисловців та підприємців (загальна чисельність цих фракцій 25 депутатів). Вони навіть не брали участі у голосуванні. 

фото: Андрій Польовий
Також зазначимо, що загалом у сесійному залі були присутніми 104 депутати. А навкруги зашкалювала недовіра один до одного. Ще перед голосуванням у розмовах не “на диктофон” опозиційні депутати висловлювали сумніви в успішному результаті голосування. Не дарма вони вирішили показувати свої бюлетені на камери, щоб відволікти від себе звинувачення у зраді. Більшість так і робили, однак окремі депутати забували демонструвати свої бюлетені, одразу кидали їх в урну для голосування. 
Та навіть така нібито публічність разом із контро­лем опозиційних народних депутатів не допомогли. На вівторкову сесію облрад завітали нардепи Роман Ілик, Степан Кубів, Ігор Васюник, Михайло Хміль (усі із ВО “Батьківщина”), Ірина Сех (ВО “Батьківщина”) та Ярослав Гінка (УДАР). Також у цей день коридорами облради ходив нардеп-”свободівець” Андрій Тягнибок. 
Зазначимо, що ще минулого тижня лідери трьох парламентських опозиційних фракцій закликали депутатів Львівської облради висловити недовіру губернатору. Та можна сказати, що залучення до цього питання, Яценюка, Кличка, Тягнибока, інших нардепів, голосні заяви у ЗМІ зіграли лише злий жарт із опозиціонерами. Адже від того провал виявився ще більшим. Облрада просто провалила тест на опозиційність.
Зрештою, оголошення недовіри  губернатору простою більшістю депутатів облради насправді нічого не означає і ні до чого не змушує Президента. Та навіть це рішення обласна прокуратура вирішила опротестовувати в суді. Насправді, прокуратура втрутилась би у ситуацію і коли голосування за недовіру набрало б 78 голосів, однак тоді депутатам принаймні було б за що боротись. А так вівторкова сесія, найімовірніше, виявиться пустою тратою часу.
Зауважимо, що сам Олег Сало, як і передбачалось, на сесію не прийшов і поїхав на зустріч із прем’єр-міністром у Києві. Не робив губернатор жодних заяв і щодо голосування облради. І тепер, щоб поближче познайомитись із депутатами облради, в нього буде стільки часу, скільки виділить Віктор Янукович.
Оксана Дащаківська, виконавчий директор Львівської обласної організації Комітету виборців України
Таке голосування в облраді було абсолютно прогнозованим. Навіть не всі депутати взяли участь у ньому. Бачимо, що нині депутати насамперед один одному не довіряють, адже кожна фракція була змушена вводити якість свої засоби контролю за голосуванням.

Та важливо те, що депутати насправді мають підстави не довіряти один одному, бо більшість з них так чи інакше включена у владні схеми заробляння грошей, бізнесу. Тому вони змушені захищати свої інтереси, а це означає, що інколи треба голосувати не так, як хотіли би виборці, а так, як вигідно особисто їм. Тут йдеться навіть не про відсутність партійної дисципліни. Ще раз наголошу, що депутати не довіряють своїм колегам.

Думаю, що насправді питання недовіри Салу нині стало не лише просто питанням недовіри губернатору чи опору Президенту, а стало питанням, яке дає можливість почистити партійні ряди, знайти неугодних. І зробити це із прицілом на наступні місцеві вибори.

Голосування було направлене на виявлення тих, хто не підкоряється волі своїх партій. Адже всі партії в облраді були свідомими того, що вони не наберуть дві третини голосів, а після висловлення недовіри простою більшістю навряд чи Президент прийме якесь кадрове рішення.

Щодо впливу такого голосування на настрої виборців, то до місцевих виборів залишається ще два роки. Ми знаємо, що у наших виборців коротка пам’ять. Через два роки можна буде по-різному тлумачити це голосування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3780 / 1.62MB / SQL:{query_count}