Після втечі з-під домашнього арешту екс-ректора Податкової академії Петра Мельника “на горіхи” може дістатись міліціонерам, які б мали контролювати роботу електронного браслета, призначеного для спостереження за підозрюваним. Нагадаємо, що Мельнику, якого звинувачують у хабарництві, наприкінці минулого тижня вдалось самостійно зняти цей пристрій.
“Прокуратура Київської області завершила перевірку дій працівників міліції під час контролю за роботою електронного засобу стеження за Петром Мельником. Після перевірки у діях посадових осіб, які наглядали за екс-ректором зі стаціонарного пульта моніторингу, виявили ряд порушень. Зокрема зазначені особи оперативно не відреагували на інформацію про порушення сигналу браслета, неправильно з’ясовували причини й обставини цього факту, а також не вжили своєчасних заходів для того, щоб встановити місцезнаходження підозрюваної особи”, – йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Київської області.
Зазначимо, що, за результатами перевірки, прокуратура відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України – “службова недбалість”. За цією статтею, покаранням для міліціонерів, які не встежили за Мельником, може бути позбавлення волі на термін від двох до п’яти років. Наразі триває досудове розслідування.
Куди поїде екс-ректор?
Доки прокуратура розслідує дії міліціонерів, МВС уже кілька днів безрезультатно шукає підозюваного. На думку правоохоронців, він може перебратись до Росії чи Білорусі.
“Не виключаємо, що Петро Мельник спробує виїхати за кордон. Оскільки до Європи втекти складніше, ймовірно, він спробує перетнути кордон однієї з сусідніх країн – Росії чи Білорусі”, – так “Комерсант-Україна” цитує своє джерело у міліції.
На думку співрозмовника з видання, Мельник утік, бо зрозумів, що “відмазатися” йому не вдасться”.
А чи справний браслет?
 |
фото: mvs.gov.ua |
На цих вихідних нардеп від ВО “Батьківщина” Геннадій Москаль заявив: Мельнику вдалось втекти тому, що міліціонери надягли на нього контрабандний електронний браслет.
“Це просто сміх! Немає ніяких браслетів! Це міф! Міліція заявляє, що браслет неушкоджений. Як він сповз із руки? Що це за браслет? Може, китайський, дитячий чи сувенірний? Міністерство внутрішніх справ не закуповувало ніяких браслетів. Цей був контрабандним, даю 100 відсотків. Хтось передав, у “Борисполі” зустріли, одягли на Мельника, показали журналістам. Це сюжет для гумористичного шоу”, – сказав Москаль, передає “Радіо Свобода”.
Парламентар також наголосив: якби обвинувачення довело до відома суду інформацію про те, що міліція не має необхідного сертифікованого обладнання і досвідчених фахівців для обслуговування електронних пристроїв стеження, то Мельнику не дозволили б залишатись під домашнім арештом, а обрали б інший запобіжний захід.
Немає ніяких браслетів! Це міф! Міліція заявляє, що браслет неушкоджений. Як він сповз із руки? Що це за браслет? Може, китайський, дитячий чи сувенірний?
Однак у Міністерстві внутрішніх справ спростовують усі звинувачення опозиційного депутата. Зокрема, за словами Сергія Бурлакова, речника МВС, їхнє відомство закупило 527 електронних засобів контролю, які складаються з двох частин – самого браслета та мобільного контрольного пристрою. “Купували не тільки браслети, а й програмне забезпечення, сервери, обладнання для робочих місць і т.д. На даний момент облаштовали 99 робочих місць, на яких працюють оператори систем контролю. Їх поступово вводять в експлуатацію. Пристрої, які закупили, ізраїльського виробництва та високої якості. Їх використовують в Ізраїлі, США та ще більш, ніж у 10 країнах Європи. Засоби контролю купували офіційно на відповідних відкритих конкурсних торгах”, – заявив речник МВС, повідомляє “Українська правда”.
Дуже дорогі браслети
За інформацією “Вісника державних закупівель”, МВС, за результатами тендеру, уклало угоду з ТОВ “Беніш Джі Пі еС Україна” про постачання 856 електронних браслетів та мобільних контрольних пристроїв до них. Однак, зі слів Сергія Бурлакова, МВС закупило лише 527 браслетів, бо на решту не вистачило коштів. Вартість одного комплекту (браслета і пристрою стеження) становить 17 200 гривень.
Міліціонерам, які не встежили за Мельником, загрожує до п’яти років тюрми
І тепер, як інформують “Українські новини”, МВС потрібно ще 216 мільйонів гривень – це з розрахунку на 50 тисяч носіїв пристроїв (міліціонери кажуть, що це потреба на рік), серверне програмне забезпечення, послуги оператора мобільного зв’язку, оснащення диспетчерських робочих місць.
Нині в Україні під домашніх арештом із електронними браслетами на руках перебуває близько 50 осіб (власне під домашнім арештом – близько двох тисяч українців). На Петра Мельника одягнули перший такий пристрій у Київській області. Раніше в Україні також були спроби зняти електронні браслети для стеження, та порушників успішно ловили.
До теми
Азаров критикує Мельника
Прем’єр-міністр України Микола Азаров на своїй сторінці у соцмережі Facebook назвав “неприпустимою” поведінку Петра Мельника. Окрім того, що він є екс-ректором Податкової академії, він є і колишнім нардепом від Партії регіонів (на минулорічних парламентських виборах Мельник знову був кандидатом від ПР, однак в Ірпінському окрузі посів лише третє місце).
“Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко доповів мені про цей інцидент. Я доручив йому вжити усі необхідні заходи, які застосовують органи внутрішніх справ у подібних ситуаціях. Вважаю таку поведінку Мельника неприпустимою”, – написав Азаров.