Ситуація в українській столиці й далі політично нестабільна: Конституційний Суд фактично переніс вибори у Києві на 2015 рік, а окружний адміністративний суд на минулому тижні визнав діяльність Київської міської ради правомочною... Тож влада не залишає опозиціонерам навіть надії на те, що вони зможуть добитися виборів мера Києва та Київради цього року.
Тим часом соціологи продовжують визначати політичні симпатії киян. Так, опитування, яке проводила компанія Research&Branding Group з 25 червня по 5 липня, і яке охопило 1200 респондентів, показало доволі цікаві результати: у випадку гіпотетичних виборів 33,1% киян проголосувало би за Віталія Кличка. Із них найвищий показник підтримки у віковій категорії до 30 років – 54,4%, а найнижчий – 15,9% – серед виборців, яким більше 55 років. При цьому 18% опитаних мешканців столиці самостійно, без підказок, саме його назвали тим, кого б хотіли бачити мером.
Лише 16,2% респондентів проголосувало б за очільника КМДА Олександра Попова, який зараз фактично керує Києвом. Найактивніше його підтримують громадяни, яким за 55 років (26,6%), а найслабше – виборці віком 30-39 років (10,3%). У свою чергу за позафракційного нардепа Петра Порошенка свої голоси віддало б 11,1% опитаних. Найвищий показник підтримки цього кандидата у виборців віком від 50 років – 14,4%.
Лише 16,2% респондентів проголосувало б за очільника КМДА Олександра Попова, який зараз фактично керує Києвом
Однак, зважаючи на президентські амбіції Кличка, важко повірити, що він зречеться їх заради крісла мера, нехай навіть і столичного. Тому респондентам запропонували ще один список потенційних кандидатів, але вже без його імені. Як з’ясували, по 18,2% киян готові голосувати за Попова і Порошенка. А третім у рейтингу за такої ситуації став би Микола Катеринчук – 11,2%.
Потрібно зазначити, що серед найважливіших критеріїв міського голови більшість мешканців столиці (51% опитаних) вказує на незалежність, тобто на відсутність прив’язки до влади чи опозиції. Опозиційного мера прагне бачити 8% киян, провладного – 5%. Зауважимо, що похибка цього соцдослідження становить 2,2%.
Та попри все саме питання виборів у Києві знову буде чи не основною причиною для протистоянь між владою та опозицією у новому політичному сезоні Верховної Ради. Нагадаємо, що третя сесія ВРУ VІІ скликання розпочнеться у вересні. Під час другої сесії опозиція вже блокувала роботу парламенту тому, що вибори у столиці так і не призначили.