Перерозподіл скарбниці-2012

У прийнятому парламентом документі урізано частину пільг депутатам та збільшено видатки на міліцію та суди. А от виплату пенсій наступного року переведуть у ручний режим

У прийнятому парламентом документі урізано частину пільг депутатам та збільшено видатки на міліцію та суди. А от виплату пенсій наступного року переведуть у ручний режим

У четвер, 22 грудня, Верховна Рада прийняла головний фінансовий документ країни. Швидко і без зайвих розмов. Спершу у комітеті “все, що дали те і схвалили”, а через годину за документ взялися й у залі парламенту, хоч планували розглянути бюджет у п’ятницю. На обговорення масштабного документа депутати витратили лише годину. 

Під кінець бюджетної розмови вирішили скасувати частину власних пільг, тобто не стільки пільг чинних депутатів, скільки тих, які уже відбули законотворчий період свого життя. Однак, оскільки це зроблено не окремим законом, а закріплено лише згадкою у “Перехідних положеннях”, то відміна пільг пошириться лише на один рік – 2012. Деякі депутати уже й встигли підрахувати, скільки від цього зекономить країна – “максимум 25-30 млн гривень”. 

Більші пенсії? Подивимось на економіку!

А от щодо збільшення пенсій інвалідам війни, чорнобильцям, то тут усе ще цікавіше. Міністр фінансів Федір Ярошенко під час обговорення бюджету у ВР запевнив: “На 20-30% збільшиться розмір пенсії та пенсійних виплат інвалідам війни, дітям війни, членам сімей загиблих, померлих, осіб-учасників війни і бойових дій. Суттєво, більше, ніж у два рази підвищаться пенсії чорнобильцям-ліквідаторам”. 

Окрім цього, “розмір прожиткового мінімуму в середньому на одну особу зросте на 128 гривень, що майже в два рази більше за темпи прогнозу зростання споживчих цін. На 14% підвищиться рівень мінімальної заробітної плати, на 25,6% зростуть оклади працівників бюджетної сфери, на 2,9 мільярди гривень більше порівняно з поточним роком передбачено у 2012-му соціальних виплат на допомогу одиноким матерям, інвалідам із дитинства, при народженні, по догляду за дитиною, на дітей-інвалідів”.

Ну, що хотів донести міністр цілком зрозуміло. Однак це слова, а реальні виплати регулюватимуться одним рядком, зазначеним у тих же “Прикінцевих положеннях”: “Норми і положення …(далі йде величезний перелік законів, що регулюють виплату пенсії, доплат – “Пошта”) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених урядом виходячи із наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік” (виділення наше – “Пошта”). 

Тобто, йдеться про ручне регулювання, яке застосовувалося і цього року – адже ж чорнобильці у Донецьку вийшли на протести саме через недоотримання знач­них частин пенсій, про збільшення яких теж у свій час говорили урядовці.

ДО ТЕМИ

***

Із початку 2012 року прожитковий мінімум становитиме 1017 гривень (сьогодні – 953 грн). Мінімальна заробітна плата – 1073 гривні у місячному розмірі (сьогодні 1004 грн) та 6,43 грн (6,04 відповідно) у погодинному.

***

У 2012 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до закону Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становитиме:

– для працездатних осіб – 21% (сьогодні 21%);

– для дітей – 50% (зараз 50%);

– для осіб, які втратили працездатність та інвалідів – 80% (сьогодні 75%). 

Обережна протипротестність

А от щоб чогось подібного не відбулося наступного року, щоб протести швидко і ефективно придушувалися, уряд збільшив фінансування відповідним інституціям. І не просто збільшив у порівнянні із минулим роком. Після доопрацювання проекту (між першим та другим читанням) у Кабміні вирішили додати МВС – 20 млн гривень. 

Але ще цікавіше, що у випадку із МВС кошти не просто додали (кому ще “видали надбавку” – нижче), а й перерозподілили. От, наприклад, підготовка кадрів для органів внутрішніх справ не дорахується 86 млн (які були прописані у початковому варіанті бюджету), фінансування на медичне забезпечення працівників органів внутрішніх справ теж вирішили обрізати на 36 млн, а ще передумали виділяти 3 млн на інформаційне оповіщення про боротьбу із корупцією.

Однак найзначніша фінансова зміна у МВС стосуватиметься “забезпечення захисту прав і свобод громадян, суспільства і держави від протиправних посягань, охорона громадського порядку та протидія незаконній міграції”. На це додатково дали 407 млн гривень. І це відбулося на етапі доопрацювання, тобто після чорнобильців, афганців. Наступний рік, рік демократичних виборів, має пройти без подібних виступів. Тим більше – на Донеччині.

Диктат вибору

Позбавлення депутатів пільг – хід, звичайно, популістський і за економефектом зовсім не сумірний зі збільшенням фінансування на обслуговування Адміністрації президента, уряду, судів, внутрішніх військ. 

Зазначимо ще два показові моменти, які стосуються специфіки наступного року. Міністерству соціальної політики, яке й у проекті бюджету було рекордсменом в отриманні коштів, за останні два місяці вирішили додати ще 9 млрд гривень. ЦВК, якій збільшили обсяг роботи, “просила” в урядовців додати ще 300 мільйонів гривень – для оптимального проведення виборів. Прохання не задовольнили. Тому чимось під час виборів слід буде пожертвувати: або зарплатами, або скрупульозністю підрахунків. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4179 / 1.6MB / SQL:{query_count}