Затягнути паски!

Які заходи економії будете вживати через підвищення комунальних тарифів?

Які заходи економії будете вживати через підвищення комунальних тарифів?

Із 1 лютого в Україні подорожчали електропостачання, пальне, вода, не кажучи про ціни на харчі, які підвищуються без упину. У Львові, окрім цього, ціни підняли за проїзд у маршрутках. Зарплати ж залишаються на попередньому рівні. Як виживати у таких умовах, влада не каже.

До новаторства в економії грошей вдалися державні установи.

Так, у Дарницькому РАГСі столиці під час обідньої перерви вимикають усі лампочки, а відвідувачів у цей час виганяють на вулицю. Для столичних медиків вигадують цілу програму енергозбереження, після втілення якої вдасться зекономити 30% електроенергії. Лікарям куплять енергоощадні лампи, за даремно увімкнені жарівки медсестри персонально відповідатимуть, як і за відкриті крани, з яких буде текти вода.

У міліції теж оголошено економію: у райвідділах правоохоронці почали встановлювати склопакети та лічильники. А в київській мерії під час обідньої перерви наказано вимикати комп’ютери і рідше користуватися електрочайниками. Звісно, економити доведеться усім – як на роботі, так і вдома. Уже навіть бабці кажуть, що менше… переглядатимуть телесеріалів.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів: які заходи економії будете вживати через підвищення комунальних тарифів?

Володимир Зуб,
начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради:

– Якщо правильно все використовувати, то нам на все вистачить, головне, щоб не було неконтрольованих витоків, недоцільного використання електроенергії. Тому щомісяця здійснюється моніторинг використання енергоносіїв. Як установи, так і управління здійснюють перевірки без попередження. У нас достатньо будівель, які мають власні котельні, де наші працівники можуть регулювати подачу газу в залежності від зовнішніх температур. Якщо вживати цих організаційних заходів та додавати матеріальне підкріплення в частині запровадження енергоощадних технологій, то завжди можна досягнути позитивних результатів і вкластися в ті межі, які затверджені, навіть якщо їх постійно урізають. Минулого року таким чином нам вдалося зберегти 4 млн грн бюджетних коштів. Я переконаний, що завдяки підвищенню культури споживання завжди можна вкластися у ті ліміти, які пропонують.

Надія Оксенчук,
начальник управління освіти Львівської міської ради:

– Комунальні тарифи справді подорожчали суттєво. Тому в усіх закладах освіти будемо старатись запроваджувати економію згідно з дозволеними нормами. Маю на увазі, аби в садочках, школах була відповідна температура, хороше освітлення під час навчання, в позаурочний час старатимемось економити. Звичайно, на здоров’ї дітей заощаджувати ніхто не буде, але мінімальних заходів усе-таки доведеться вживати. Є втішні прогнози синоптиків, що останній місяць зими не буде холодним. Тому будемо знижувати обсяги споживання тепла, електроенергії. Просимо батьків з розумінням поставитись до усіх рішень.

Ілько Лемко,
письменник, публіцист, дослідник історії:

– У принципі, в мене відразу декілька варіантів. Зокрема, не буду зливати воду в туалетному бачку. Використовуватиму воду після купання. Також тепер треба буде повторювати дітям: “Вимикайте світло, коли ходите з кімнати в кімнату!”
Взагалі, до середини 90-х років комунальні тарифи були для українців “шаровими”, зараз ми усвідомлюємо, що за все треба платити. На Заході, до прикладу, ніхто собі не дозволяє голитися під проточною водою, це справжня  розкіш. Таким чином, ми стаємо ближчими до європейців. У тарифах – ми вже європейці.

Володимир Сивохіп,
генеральний директор Львівської обласної філармонії:

– Ми не можемо економити на скрипках чи загалом на музичних інструментах, на виконавцях і на глядачах. В залі мусимо підтримувати постійну температуру +18 – 20 градусів за Цельсієм. І води потрібно стільки, скільки потребують працівники та відвідувачі. З підвищенням тарифів це, ясна річ, “влетить” філармонії в кілька додаткових тисяч гривень на місяць. Нічого не вдієш – зароблятимемо іншим шляхом, наприклад, намагаючись продати ще більше квитків.

Володимир Перегінець,
журналіст:

– Оскільки нашій сім’ї доводиться винаймати помешкання, варіантів для маневрів небагато. Думаю, що тарифи у нашому будинку повернуться до таких, які вже у нас були два роки тому. Чомусь за однокімнатну квартиру доводилося платити за рахунками більше 500 грн. Але після того, як активні мешканці скликали збори, запросивши представника ЛКП, тарифи кардинально зменшили. Однак теплолічильника, який купили мешканці за власні кош­ти, так ніхто й не побачив... Найімовірніше, тарифи знову піднімуться на попередній рівень. Але щоби не платити такі кошти, ми вже облаштовуємо наше помешкання, де встановлюємо економний конвектор, нові енергоощадні вікна і двері, утеплюємо фасад, ставимо енергоощадні лампочки, лічильники води і газу. Думаю, економія після таких заходів має бути суттєвою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4110 / 1.59MB / SQL:{query_count}