Сфінкс і революціонери

Чи поїхали б ви відпочивати сьогодні у неспокійний Єгипет?

Чи поїхали б ви відпочивати сьогодні у неспокійний Єгипет?

У Львові – морозець і лід під ногами, натомість у Хургаді люди хлюпаються в теплих хвилях Червоного моря. Саме Єгипет у січні-лютому є найпопулярнішим місцем відпочинку українців, зокрема і львів’ян.

Водночас світові інформаційні агентства розповсюджують тривожні повідомлення про масові заворушення в єгипетській столиці Каїрі. Люди вийшли на вулиці, протестуючи проти низького рівня життя, безробіття та президента, який перебуває при владі вже 30 років. Є вбиті і поранені, країна фактично відірвана від зовнішнього світу через повне відключення соціальних інтернет-мереж.

Але чи здатні ці повідомлення зупинити українських туристів, багато з яких відкладали кошти на екзотичний відпочинок упродовж усього року? Зрештою, рівень життя в нашій країні не настільки високий, щоб в останню хвилину змінювати плани на відпочинок, обираючи якусь іншу екзотичну, але дорожчу країну.

Тож “Пошта” запитує читачів: чи поїхали б ви відпочивати сьогодні у неспокійний Єгипет?

Олександр Кобзарев,
в. о. голови правління Інституту міста:

– Протестувальникам у Єгипті зараз не подобається, що влада віддає багатство країни іноземцям. Дорогі іноземні готелі різко конт­растують із бідністю населення. Тому, думаю, що іноземні туристи легко можуть опинитися заручниками в такій ситуації. Можливо, навіть випадково. Особисто я не поїхав би зараз у Єгипет. Хоча раніше подорожував туди, дуже сподобався їхній колорит.

Тетяна Турчина,
директор піар-студії “Конквест”:

– Якщо жартома, то Єгипту цього року, як кажуть у народі, “пороблено”: як не акули, то революція. Якщо ж серйозно, Єгипет, як і Туреччина, – це країна контрастів. Із одного боку, дорогі готелі, з іншого – населення за межею бідності. Те, що відбувається в країні, жодним чином не впливає на відпочинок (хіба на деякі екскурсії), тому, якби випала така нагода, я б залюбки поїхала відпочивати – на сонце і море державні перевороти не впливають.

Ігор Корнієнко,
президент Асоціації практикуючих психологів Львівщини:

– У мене зараз відпустки нема, та навіть якби була, відпочивати у Єгипет я б не поїхав. По-перше, на відпочинок їхав би не один, а ризикувати спокоєм, життям близьких людей я б не наважився. По-друге, я не дуже сподіваюся на допомогу українських дипломатів у Єгипті, у мене не має впевненості, що в разі виникнення якоїсь колізії вони захистять мої права як громадянина України.

Олеся Барчук,
менеджер зв’язків із громадськістю:

– Якби я запланувала поїздку у Єгипет до цих заворушень і купила квитки, то мої плани не змінились би. Звісно, є певна небезпека і хитка ситуація, але не варто панікувати. Адже з іншого боку, було б цікаво ризикнути і потрапити у центр подій та поглянути, як відбуваються акції протесту у країні. Правда, здійснила б таку подорож сама. Але якщо мала б їхати із сім’єю, то не ризикнула б життям своїх рідних і перечекала кризові події.

Лідія Мельник,
журналіст, музичний критик:

– Як досвідчений мандрівник  і як журналіст, із власного досвіду знаю, що дуже часто по “цей” бік телеекрана – коли ти вдома сидиш перед ним на дивані – буває значно страшніше, аніж по “той”: мені вже кілька разів доводилося опинятися в епіцентрі сенсаційних подій, навіть не здогадуючись про це. Коли йдеться про якісь поважні проблеми в популярних серед туристів країнах, то не можна не звернути уваги, як часто вони чомусь припадають на сам пік сезону. Зізнаюся: кілька разів скористалася такими кризовими ситуаціями і чудово відпочила запівдарма. Просто перед поїздкою потрібно добре попрацювати з інформацією. Наприклад, останні звістки з Хургади, Шарм-ель-Шейха, Таби не вселяють тривоги, там усе спокійно і, сподіваюся, так і залишиться, бо місцевий персонал зацікавлений у своїх прибутках більше, аніж у відстоюванні політичних інтересів. То чому б не поїхати туди? А от від екскурсій у Каїр наразі, можливо, краще відмовитися.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4409 / 1.58MB / SQL:{query_count}