Діяльність якого з львівських депутатів ВРУ, на вашу думку, є найбільш ефективною?
У Верховній Раді України є щонайменше півтора десятка представників Львівщини. Цим людям львів’яни делегували право відстоювати інтереси регіону та громади у найвищому законодавчому органі держави. Як вони це роблять, усі ми добре бачимо. Лише одиниці пам’ятають про свої обов’язки перед рідною областю, про передвиборні обіцянки і намагаються їх виконати. Інші ж живуть політичними гаслами і тішаться депутатськими привілеями – недоторканністю, зарплатою, квартирою, можливістю лобіювати особисті інтереси. Натомість громада, яка обрала таких депутатів, залишається сам на сам зі своїми проблемами.
Такі факти змушують нас задуматися, кого ж ми обираємо, і на наступних парламентських виборах відсіяти полову від зерна – обрати лише тих, хто дійсно піклувався про свою територію, їздив до людей, допомагав їм у їхніх бідах.
Сьогодні “Пошта” запитує читачів, діяльність якого з львівських депутатів у ВРУ, на їхню думку, є найбільш ефективною?
Андрій Садовий,
міський голова Львова:
– Сьогодні некоректно говорити про ефективність конкретного депутата, бо всі вони обрані від політичних партій і передусім дбають про партійні інтереси. А якщо буде прийнятий закон про вибори до Верховної Ради України, де передбачать мажоритарну систему, то є надія, що можна буде працювати з тими депутатами, яких оберуть від Львова. Я думаю, це буде приблизно чотири народні депутати. Тоді можна буде їх максимально задіяти. Раніше ми пробували збирати депутатів від Львівщини, які обрані за партійними списками. Дуже багато їм розказували проблемних питань. Але я бачив, що чим більше ми говорили про проблеми, тим більше в їхніх очах з’являлася втома. Отримати конкретний результат можна лише змінивши сам принцип вибору і надавши депутатам можливість відчути відповідальність перед виборцями. Загалом же, в принципі, зі всіма депутатами зараз добрі, конструктивні стосунки. Під час зустрічей всі красиво розказують, як вони дбають про державу, як жертовно на неї працюють. Щодо конкретних особистостей, то, враховуючи досвід, який отримав Василь Горбаль, будучи головою Львівської облдержадміністрації, то я маю надію максимально задіяти його потенціал. Бо він безпосередньо відчув, що таке управління регіоном. Але це мої наміри. Я буду звертатися до нього і пропонуватиму низку законопроектів, важливих для нашого міста.
Ярема Городчук,
політичний оглядач:
– Варто виокремити три основні групи депутатів за рівнем впливу на регіон, а отже, їх ефективності. Перша – це ті, які родом із Львівщини чи працювали тут, але зараз активної діяльності в регіоні не проводять. Серед них Іван Денькович, Михайло Косів, Володимир Пилипенко, Олександр Голуб, Тарас Чорновіл, Олександр Гудима, а з відставкою з посади глави ОДА сюди варто додати і Василя Горбаля. У другій групі депутати, які у Львові часто на слуху завдяки їхній активній ідеологічній позиції. Вони коментують політичні події та беруть участь у патріотичних заходах. Але їхня ефективність вимірюється переважно політичною шкалою. На господарку області вони впливу не мають. Це Ярослав Кендзьор, Андрій Парубій, Володимир В’язівський, Андрій Шкіль. Виокремити з них найбільш ефективного важко. Якщо брати суто депутатську роботу, то, очевидно, це буде Шкіль. Він найактивніше опікувався законністю забудови історичної частини Львова у своїх зверненнях до ГПУ, Кабміну і місцевих органів влади. Останню групу становлять депутати, які через підконтрольний бізнес чи політичні зв’язки протягом багатьох років активно впливають на львівські справи. Серед них Тарас Стецьків, Степан Курпіль, Олександр Горошкевич і Петро Писарчук. Власник ринку “Південний”, зважаючи на масштаби створених ним робочих місць у Львові, а також активну опозиційну позицію до мера Садового під час місцевої виборчої кампанії заслужив перше місце в цій умовній депутатській групі.
Анатолій Забарило,
депутат Львівської міської ради V скликання:
– У контексті складових депутатських повноважень – законодавча ініціатива та активність на місцевому рівні, то, на мій погляд, найбільш ефективним із львівських депутатів у ВРУ є Володимир Пилипенко. З огляду на молодий вік народного депутата, вважаю, що саме такі політики на наступні десять років сформують нову політичну еліту Львівщини та будуть активно працювати над розвитком нашого регіону та України загалом. Сьогодні є запит суспільства на молодих, енергійних та креативних людей.
Ірина Магдиш,
редактор незалежного культурологічного часопису “Ї”:
– Якщо брати до уваги користь для регіону в абсолютному, бажаному значенні, то тут доводиться констатувати, що користі не приніс ніхто. Якщо розглядати ситуацію відносно (наприклад, “багатокаденційних” депутатів Косіва чи Ключковського) – то тут, як виглядає, найбільше користі приносить народний депутат Тарас Стецьків. Принаймні від нього можна час від часу почути притомні думки, які, хоч і з натяжкою, але можна застосувати для лобіювання інтересів регіону.