Новий удар по сімейному бюджету?

На вашу думку, чи змусить українців запровадження пені справно платити за комунальні послуги?

На вашу думку, чи змусить українців запровадження пені справно платити за комунальні послуги?

Прохання, погрози, суди... До всіх цих методів вибивання комунальних боргів львів’яни вже давно звикли. Водночас відтепер їх чекає і дещо новеньке – з 1 січня комунальники боротимуться зі злісними неплатниками ще й за допомогою пені.

Якщо раніше термін, упродовж якого особа платила за спожиту електроенергію, газ чи воду, був не важливий, то тепер львів’янам, як і усім українцям, треба буде добре рахувати протерміновані платежі – адже за кожен день спізнення надавачі послуг стягуватимуть зі споживачів пеню – по одній копійці за день з кожних ста гривень.

На перший погляд, сума не велика, однак у разі тривалих затримок вона теж може залишити свій слід у сімейному бюджеті. Тим більше, що у перспективі Кабмін планує збільшити нинішню пеню вдесятеро.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів: чи змусить українців, на їх думку, запровадження пені справно платити за комунальні послуги? 

Ірина Маруняк,
голова Галицької районної адміністрації м. Львова:

– Я маю надію, що запровадження пені спонукатиме жителів міста своєчасно оплачувати комунальні послуги. Це також полегшить роботу ЛКП, яке проводить збір коштів. Якщо люди відчуватимуть відповідальність (а сплата пені є свого роду штрафною санкцією), то більш якісно оплачуватимуть комунальні послуги.

Вважаю, що загалом це позитивне рішення, бо кожен мешканець повинен оплачувати послуги вчасно, тоді й комунальні підприємства матимуть менше клопотів.

Андрій Корнат,
голова ЛКО НРУ, депутат Львівської облради:

– Звичайно, владу нині не задовольняє, що українці вчасно оплачують комунальні послуги, і вона вигадує усякі вибрики, аби полякати людей. Добре, що нині за неоплату комунальних послуг немає механізму, згідно з яким до неплатника приїжджає “воронок” о 3.00. Хоча за тими правилами, які нині запроваджені у державі, цілком імовірний і такий варіант… Знаємо, що зі змінами до Житлового кодексу буде стояти питання, що житло нібито і у власності, а ніби й ні, ніби приватна власність, а ніби й ні. Мається на увазі, що за несплату комунальних послуг приїдуть люди у чорних плащах, викинуть бабцю на вулицю, заберуть квартиру в державну власність, не звертаючи увагу на те, що бабця на пенсії. Пенсійна реформа чомусь передбачає лише збільшення пенсійного віку, а не самих пенсій. Такі дії влади сприятимуть виникненню соціальної напруги і, як прогнозував НРУ, соціальним заворушенням навесні.

Ольга Борейко,
літературний редактор:

– На мою думку, запровадження пені лише сприятиме тому, що ті, хто може заплатити, робитимуть це вчасно. Запеклі боржники, найімовірніше, не зважатимуть на це. Шкода тих, хто через певні обставини, наприклад, невчасну виплату заробітної плати не в змозі заплатити у передбачений термін, а зроблять це за тиждень – два. Проте, у будь-якому випадку таке нововведення більше посилить песимістичні настрої, аніж спонукатиме до зразкового оплачування комунальних послуг.

Віталій Грабар,
фотокореспондент:

– Думаю, що навіть запровадження такої пені ніяк не вплине на вирішення проблеми. Інакше кажучи, народ не переконаєш – хто платив, той і платитиме, а хто не платив, сподіватиметься, що “якось буде”. Окремі традиції серед людей дуже стійкі. Це хіба когось за несплату публічно стратити, та й то чи вплине?

Вардкес Арзуманян,
ресторатор:

– Найперше слід було дбати не про пеню, а про співвідношення якості та ціни. Коли послуги будуть якісними, тоді можна буде говорити про запровадження пені. Окрім того, українцям слід дати можливість стати платоспроможними за встановлені тарифи.

 

Роман Чмелик,
директор Музею етнографії та художнього промислу:

– Мало би вплинути, бо це – більша відповідальність. Інша річ, чи на всіх? На тих, хто реально фінансово неспроможний, напевно, таке запровадження навряд чи вплине.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4152 / 1.58MB / SQL:{query_count}