Сізіфова праця

На вашу думку, як краще організувати прибирання міста під час негоди?

На вашу думку, як краще організувати прибирання міста під час негоди?

Цьогорічна зима настала згідно з календарем. Але скільки б разів у мерії не вторували, що техніка для прибирання снігу готова, а працівники ЛКП із заметами впораються вмить, заторів від того, на жаль, не зменшилося.

Тож, коли у ніч із середи на четвер у Львові випало 18,2 мм снігу, себто третина місячної норми, то городяни зранку самотужки торували собі шлях на роботу чи принаймні до маршруток… Тоді ж сайт Львівської міської ради почав звітувати про те, що снігоприбиральна техніка працювала протягом усієї ночі: підмітальні автомобілі, трактори, піскорозкидувачі та посипальні машини гарували ніч і день. Але чомусь та робота залишає враження лише битви з вітряками… Щороку з першим снігом рух транспорту у Львові  сповільнюється, пішоходи пробираються крізь місиво зі снігу, піску та бруду, а саме місто внаслідок цього подібне на сонне царство.

Звісно, не завжди можуть вчасно впоратися з прибиранням снігу старенькі бабці-двірнички, підручними засобами яких є лопата та балія.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів: як краще організувати прибирання міста під час негоди? 

Вероніка Савченко,
власний кореспондент газети “Коммерсант-Україна”:

–  Насамперед комунальним службам потрібно бути готовими до  негоди і  якісно працювати.  Для українців не новина,  що кожного року випадає сніг і то – багато. Для прикладу, Європа через стихію на кілька днів залишилася паралізованою. Це з її можливостями! Отже, перше – стихія завжди сильніша за людину. Приборкати її неможливо, але захистити себе – цілком. Тому наступним  кроком для кращої роботи з прибирання вулиць є людський фактор. Міські чиновники повинні забезпечувати в зимовий період достатню кількість працівників комунальних служб. У часи негоди робота має тривати цілодобово. Безперечно, що наявність техніки  тільки додасть  позитиву  в контексті миттєвого реагування на стихію. Банальне посипання снігу піском, очищення доріг та тротуарів – праця нелегка, але це безпосередньо прямий обов’язок комунальників. Сама була свідком, коли жінка, прибираючи сніг,  одночасно розмовляла по мобільному, де голосно комусь пояснювала, чому не прибрала куток вулиці.  Мабуть, і в такий спосіб варто організовувати  прибирання міста від негоди. Адже тисячолітній принцип керування: батіг і пряник – нікуди не зникав.

Володимир Макара,
генеральний директор Львівської обласної організації Центр ділової співпраці “ЄС – Україна”:

– У керівництва міста має бути чіткий алгоритм дії в умовах стихії. Історії відомий такий випадок. У ніч, коли Наполеон III напав на Пруссію, військовий радник Отто Бісмарка – Мольтке – спав. Його розбудили і повідомили про напад. “План у третьому ящику комода”, – сказав Мольтке, повернувся на бік і заснув. Тобто, влада повинна мати завжди отой третій ящик комода і свій план у ньому. Певен: під час негоди варто залучати до прибирання магістральних вулиць курсантів наших вишів – МНС, Академії сухопутних військ, Академії внутрішніх справ. Їх дії повинні бути розписані наперед та скоординовані. В умовах негоди не варто сподіватися лише на техніку комунальних підприємств міста, а й залучати техніку приватних підприємств – на умовах відповідних договорів. За таких підходів ми достойно зможемо зустрічати будь-яку негоду і стихію. Питання не в стихії і примхах погоди, а в сучасних Мольтке.

Вікторія Листопадська,
журналіст:

– Сьогоднішній стан доріг бажає бути кращим. Таке враження, що, незважаючи на усі запевнення чиновників про готовність до зими, снігу з кожним роком стає усе більше. Звичайно, біля свого будинку можна організуватися із сусідами і спільними зусиллями “побороти” снігові замети. Проте головним болем надалі залишаються вулиці міста, на яких замість снігоприбиральної техніки видно лише двірників, які лопатами намагаються прокласти для пішоходів шлях. Певна: потрібно нарешті повністю підключити техніку до прибирання снігу. І робити це вночі, а не вдень, коли усі вулиці заповнені транспортом.

Василь Пазиняк,
депутат Львівської обласної ради:

– Створюється враження, що зима знову настала несподівано, бо комунальні служби міста виявилися неготовими до неї, хоча на календарі грудень.  Другого грудня сесія депутатів обласної ради розпочалася із запізненням, бо депутати, які добиралися з районів, до Львова їхали, скажімо, годину, а півтора години добралися містом. Це неприпустимо. На мою думку, міський голова мав би менше піаритися, а більше робити конкретних справ. Тому прибирання Львова від снігу оцінюю на “двійку”. У ці дні я ходив по Львову пішки, їздив у різні куточки міста машиною, але ніде не бачив снігоприбиральної техніки.  Був свідком того, як львів’яни йшли проїжджою частиною вулиці, бо тротуари поністю заметені снігом. Як краще організувати роботу з прибирання вулиць? По-перше, слід створити відповідний парк снігоприбиральної техніки. Вона має виїжджати на дороги, як тільки починається снігопад і працювати вночі, щоб вранці не створювати водіям проблем. По-друге, треба навести лад із паркуванням машин, аби вони не стояли обабіч доріг, на тротуарах і не заважали прибирати вулиці. Але насамперед на своєму місці має бути житлово-комунальна служба.

Володимир Сивохіп,
генеральний директор Львівської обласної філармонії:

– Звичайно, сьогоднішнім станом прибирання міста від снігу задоволеним не може бути ніхто. В перший день снігопаду я не бачив жодної прибиральної машини. Схоже, всі очікують стандартного сценарію: потепліє – сам розтане. І можна буде списати кошти на пальне, на прибирання... Аби вдосконалити процес прибирання, не варто вигадувати велосипед: методи вже давно відомі й успішно використовуються в цілому світі. По-перше, треба впорядкувати паркування транспорту, не залишати автомобілі будь-де на вулицях, на тротуарах. По-друге, прибирати місто від снігу потрібно вночі, а не вранці чи в обід. Ми ж традиційно спостерігаємо цієї пори десятки жіночок похилого віку з лопатами, які намагаються щось прибрати. Ну і по-третє, ми вже давно живемо в механізованому світі, де всю важку фізичну роботу за людей виконують машини. Якщо комунальні служби й досі цього не усвідомили, то це просто нонсенс.

Ігор Губіліт,
керівник ГО “Підкова”:

– Найкращий варіант позбавитися від снігу – зачекати поки він розтане. Я вже кілька днів поспіль сиджу вдома і не звертаю увагу на те, чи чистять місто чи ні. З досвіду знаю, що чистять дуже повільно… Над тим, як прискорити процес прибирання, повинні думати фахівці, а в міській раді хай до тих думок дослухаються!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4461 / 1.62MB / SQL:{query_count}