Ухилитися, аби вижити

Що, на Вашу думку, треба зробити, аби українці не ухилялися від сплати податків?

Що, на Вашу думку, треба зробити, аби українці не ухилялися від сплати податків?

Опитування, яке провів у листопаді Київський інститут проблем управління ім. Горшеніна, засвідчило, що майже третина громадян України (31,4%) з розумінням ставиться до людей, які ухиляються від сплати податків. Більше чверті респондентів (26,5%) заявили, що засуджують таких людей, і майже така сама кількість опитаних (25,3%) ставиться до них байдуже. Окрім того, дослідження виявило, що більшість українців (65,6%) вважає, що багато хто не платить податки тому, що податкові ставки дуже високі, підприємці не зможуть працювати, якщо виплачуватимуть всі податки. 52,3% опитаних  вважають, що податки не платять, оскільки ці гроші не будуть використані за призначенням – на благо платників податків. Більше чверті опитаних (27,2%) вважають, що люди не звикли платити податки добровільно. Переконані, що податки у нашій країні не платять з інших причин, 3,6% українців, а 4,1% важко відповісти на це запитання. Більше половини опитаних вважають, що для того, аби в Україні платили податки, потрібно зменшити податкові ставки (55,4%) і удосконалити законодавство (53,2%), на думку 35,4% респондентів, для цього потрібно усунути корупцію в податкових органах, а більше чверті (26,2%) – посилити громадський контроль за витрачанням коштів платників податків. Посилити санкції за несплату податків пропонують 18,3%, підвищити рівень самосвідомості громадян – 13,4%, надати податковим органам додаткові повноваження – 6,7% (Інститут Горшеніна проводив телефонне опитування на тему: “Податкове законодавство в Україні”

з 6 до 8 листопада. Всього, згідно з випадковою вибіркою, опитано 1000 респондентів віком від 18 років, у всіх обласних центрах України, Києві і Севастополі). Сьогодні “Пошта” запитує читачів: що, на їх думку, треба зробити, аби українці не ухилялися від сплати податків?

Олександр Сендега,
керівник ПУ “Львівгазвидобування”:

– По-перше, має бути висока свідомість самих платників податків. Бо податки – це кошти, які використовуються передусім для виконання державних функцій, для виконання функцій, які передбачені законодавством про бюджет і бюджетну систему – це фінансування освіти, культури, медицини. По-друге, має бути прозоре і правильне з погляду тих, хто використовує бюджетні кошти, використання цих коштів. По-третє, той, хто не сплачує податків, повинен знати, що рано чи пізно він буде покараний, бо грубо порушує закон і за це передбачена сувора кара.  

Тетяна Турчина,
директор піар-студії “Конквест”:

– Ухиляння від сплати податків було, є і завжди буде. Це закономірність людської суті. Однак цей чинник можна мінімізувати, запровадивши адекватні податки. Наприклад, сьогодні, крім усіх податків на зарплату (а це майже 40% від суми зарплати), підприємству на загальному обліку треба заплатити ще 20% ПДВ і 25% податку на прибуток. Тобто, виплачуючи зарплату, підприємство віддає державі понад 60%, а сплачуючи решту податків, ще 45%. Тому логічно, що в нашій державі з фактом ухиляння від сплати податків будуть боротися ще не один десяток років.

Як на мене, то дуже показовим є досвід США, де кожна людина сама вираховує суму податку, яку має сплатити. Сплачувати податки там можна раз у рік. До того ж ставка податку змінюється, залежно від доходів і витрат, придбаних матеріальних благ. У нас же в однакових умовах і ті, хто заробляє копійки, і мільйонери.

Ярослав Рущишин,
голова Комітету підприємців Львівщини, директор ВАТ “Тротолла”:

– Моя відповідь буде дуже банальна – держава повинна виконувати свої безпосередні функції і забезпечити рівні й чесні умови для всіх підприємців, які працюють на її території. Якщо податки почнуть платити всі, тоді успіх підприємства залежатиме лише від його конкурентоздатності. Основна проб­лема нашої країни – це контрабандний товар, з якого не сплачують податки. Саме цей товар ставить підприємців-виробників у нерівні умови. І не треба кричати, що у нас найвищі у Європі податки. Це неправда. В Європі податки вищі. Сьогодні треба говорити лише про рівні умови для всіх підприємців, які працюють на території України. І їх може забезпечити лише держава.

Зеновій Бермес,
президент Асоціації роботодавців Львівщини:

– Все дуже просто. Треба створити баланс інтересів, щоб податки були посильними, а адміністрування з боку держави було мінімальним і прозорим. Тоді сплачувати податки будуть всі або майже всі, адже в кожному суспільстві є певна частка громадян, які намагаються мінімізувати податкові виплати.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4145 / 1.59MB / SQL:{query_count}