Звичка давати і брати

На Вашу думку, чи знизився рівень корупції цього року?

На Вашу думку, чи знизився рівень корупції цього року?

Україна поліпшила свій рейтинг у цьогорічному Індексі сприйняття корупції (ІСК) – такий висновок Transparency International, неурядової міжнародної організації, яка моніторить рівень корпоративної і державної корупції у світі. У списку країн, який укладається за принципом прозорості бізнесу і роботи державних установ у сприйнятті громадян і підприємців, Україна посіла 134-ту позицію зі 178-ми. Показник корупції становить –  2,4 проти минулорічного 2,2 (з десяти можливих балів) дуже далекий від бажаного результату України, але попри все, це крок вперед, до подолання звички вирішувати усі справи за допомогою конверта із грішми. Проте, чи відчувають ці зрушення українці? Сьогодні “Пошта” запитує своїх читачів: на Вашу думку, чи знизився рівень корупції цього року?

Ярина Мелень,
адміністратор Палацу культури ім. Гната Хоткевича:

– Мій особистий корупційний досвід дуже бідний: хабарів не беру і сама нікому не даю. Але з розмов знайомих видається, що ситуація катастрофічна, і ні про яке зниження рівня корупції навіть не йдеться. Не покращилася репутація даішників, лікарів, викладачів, депутатів. Навпаки, складається враження, що в нашій країні створюють усі умови для її процвітання. Міточка “Без ГМО” чого вартує... І взагалі будь-які перевірки, як-от перевізників після аварії в Марганці – просто рай для хабарників.

Левко Стек,
журналіст:

– Ні, не відчув. І поки не проведуть повну люстрацію влади, її навряд чи хтось відчує. Ті, хто краде, не мають жодних причин для того, щоб цього не робити. Законодавство – не завада.

 

 

Володимир Дитюк,
заступник начальника Головного штабу МВС України:

– Передусім варто відзначити, що цього року робота правоохоронних органів нашої держави  у напрямі боротьби з корупцією стала більш ефективною та предметною. Акцент – на якісний показник. Правоохоронці відійшли від мізерних фактів і розслідують серйозні корупційні діяння. Загалом у 2010 році виявлено більше корупційних злочинів. Це є свідченням, що правоохоронні органи працюють краще. Поза тим, це явище залишається раковою пухлиною для України, адже цим злом пронизані всі сфери. Отож, силовики мають ще достатньо роботи.

Руслана Цибух,
лаборант ЛНУ ім. І. Франка:

– Ні, на жаль, не відчула. Для того, щоб забрати акт власності на землю, потрібно платити 300 грн, хоча він безкоштовний! Відверто про хабар ніхто не говорить, але посадовці створюють для цього усі умови. Поки отримаєш потрібний документ чи підпис, може минути кілька місяців, бо “потрібно все ретельно перевірити”, але ж цей документ потрібен у визначений час. Ось і виходить, що краще “доплатити”.

Назар Матківський,
громадський діяч:

– Рівень корупції в Україні, очевидно, пов’язаний з виборчими циклами. Враховуючи те, що цього року в Україні відбувалися президентські вибори, а місцеві ще тривають, такий результат є прогнозованим. Для чиновника вибори – це період традиційного стресу, коли йому або треба вгадати, на яку політичну силу слід зробити ставку, або, що частіше, просто принишкнути, поки вщухне виборча ейфорія і закінчаться післявиборчі „перетасовки” чиновницької раті. Тож помолімося, щоб вибори в Україні відбувалися частіше!

Катерина Артюхова,
журналіст:

– Важко дати однозначну відповідь, адже цей рік для мене був доволі асоціальним. З різними інстанціями контактувати доводилось не так часто (і слава Богу!). Щодо поодиноких питань, то їх вдавалось вирішити без зайвих натяків на хабарництво. Хоча, як завжди, я наштовхувалась на постійне хамство. Якщо взяти за приклад знайомих, то вони з корупцією цього року стикались не раз. Тож можу зробити висновок, що, на жаль, ситуація не особливо змінилась у нашій державі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4541 / 1.58MB / SQL:{query_count}