Казав пан

Коли, на вашу думку, повинні подавати теплопостачання у садочки, школи та лікарні?

Коли, на вашу думку, повинні подавати теплопостачання у садочки, школи та лікарні?

Попри обіцянки міського голови  подати тепло в заклади освіти та охорони здоров’я з 1 жовтня,  поки що комфортно лише там, де є індивідуальне опалення. Щоправда, таких щасливців дуже мало, тому батьки тепліше одягають дітей, а хворим приносять ковдри. Влада виправдовується, що  потрібно мати підстави для  увімкнення тепла. А саме: три дні має бути середньодобова температура нижчою за + 8 градусів; люди мають борги за теплопостачання, тому зараз тепловики не мають чим розрахуватися за газ. І ще багато інших об’єктивних і не дуже причин. Як наслідок, на вулиці холодно, на роботі також не дуже тепло, а вдома – як на вулиці. Результат – після раптового похолодання у середині вересня у Львові минула перша хвиля застудних захворювань. Зараз очікують наступну… Сьогодні “Пошта” запитує читачів: коли повинні подавати теплопостачання у садочки, школи та лікарні?

Наталка Сняданко,
мама двох дітей:

– Звичайно, що вже й сьогодні мерзнуть і діти в школах, і батьки вдома чи на роботі. Статистика захворювань на ГРВІ яскраво про це свідчить. На мою думку, опалення у садочках та школах, як, зрештою, і в усіх інших закладах, включно з приватними помешканнями, слід вмикати тоді, коли стає холодно, і орієнтуватися при цьому не на дату, а на показники термометра за вікном. Я не розумію, чому так складно підготувати системи до опалювального сезону впродовж літа і тримати їх у готовності, починаючи з вересня. І чому з року в рік я вимушена платити за опалення все більше і більше, якщо якість послуг лише погіршується? А якщо система центрального опалення не в стані задовольнити потреб мешканців, то чому б тоді не зняти заборону на встановлення індивідуального опалення?

Іван Лучук,
батько шести дітей:

– За графіком мають увімкнути тепло 15 жовтня, але я вважаю, що треба зважати передусім на реальність. У квартирі холодно, відповідно, ми рідше провітрюємо кімнати, і це негативно відбивається на здоров'ї дітей. Тож треба орієнтуватися на погодні умови. Тим більше, що з нас беруть плату протягом усього року. Таким чином, якщо ми платимо за опалення у спеку, то комунальні служби мали б йти нам назустріч. Я погоджуюсь, що порядок має бути, але деколи дотримуватися його не гуманно. Адже хворіють  насамперед діти.

Василь Пазиняк,
асистент кафедри дитячої хірургії Львівського національного медуніверситету:

– На мою думку, тепло у поліклініки, лікарні, дитячі садочки, школи варто подавати, не чекаючи початку опалювального сезону. Нині вранці було +5. Доки ще чекати? За такої температури приміщення холодні, сирі, тож їх обов’язково треба обігрівати. Зараз чимало дітей чхає, кашляє, має інші застудні захворювання саме тому, що вони мерзнуть. Холодно вдома, в садочку, в школі, то ж де дітям зігрітися. У поліклініках педіатри не можуть роздягнути дитину, щоб нормально оглянути, бо холодно. Треба працювати на випередження – у дитячі установи подавати тепло значно раніше.

Андрій Чіпко,
депутат Львівської міської ради:

– Вважаю, що традиція розпочинати опалювальний сезон 15 жовтня – це пережитки радянських часів, коли все робили за певними стандартами. Опалювання треба вмикати тоді, коли змінюються погодні умови, аби дітям було комфортно та зручно. Неправильно також вмикати опалення 15 жовтня, якщо на вулиці + 20 градусів. Для чого даремно витрачати бюджетні кошти? Опалювальний сезон повинен розпочинатися, залежно від погодних умов.

Валерій Веремчук,
депутат Львівської міської ради від НРУ:

– Переконаний, що дитячі заклади повинні обігріватися за спеціальним графіком, адже ці установи перебувають у віданні місцевої влади, і саме виконавчі органи зобов’язані слідкувати, щоб маленькі львів’яни не мерзли і не хворіли. На сьогодні діє Постанова Кабміну України, яка зобов’язує подавати  тепло залежно від середньодобової температури повітря протягом трьох днів. Не важливо, який надворі місяць – вересень чи жовтень, головне, щоб  дітям забезпечили комфорт і затишок, не завдаючи шкоди здоров’ю. 

Юлія Грабова,
журналіст:

– Моя донька відвідує садочок № 133, що на вулиці Грінченка. У нас дуже хороший садочок. Торік труби і батареї поміняли, то ми вже прийшли у доволі обігріті приміщення, і взимку вихователька просила дітей тепло не вдягати, бо жарко. До того, казали, в приміщеннях було холодно. Наразі ж опалення не ввімкнене, тому я дала дитині теплу піжамку і просто тепліше вдягаю. А взагалі, вважаю, що кожен такий заклад мав би мати індивідуальне опалення і за рішенням завідувача можна було увімкнути тепло тоді, коли цього потребують діти...

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4038 / 1.59MB / SQL:{query_count}