Які львівські цікавинки Ви показуєте своїм гостям насамперед?
Наше місто – найкраще. І скільки би ми не нарікали на погані дороги, шкарадні вивіски чи недолуго помальовані фасади, наші предки лишили нам справжню перлину європейської архітектури. Те, що ми робимо із нашим містом, відтепер – наша відповідальність. Найменше, що ми можемо зробити для нього, – це поділитися цією красою, до якої ми, можливо, звикли, із тими, хто бачить її уперше. Відкрити Львів, показати свої улюблені місця, “розкручені” туристичні принади і його потаємні закапелки – задоволення для кожного львів’янина. Тож сьогодні ми вирішили запитати читачів, які львівські цікавинки вони показують своїм гостям насамперед.
Любов Янків-Вітковська,
доцент НУ “Львівська політехніка”, голова Львівського астрономічного товариства:
– У красивому місті Лева є безліч цікавих місць, які варто показати і куди піти з гостями. Скажімо, коли приїздять на конференції мої колеги науковці, то передусім відвідуємо місце, де колись була перша астрономічна обсерваторія. Це поблизу костелу Єзуїтів. Згодом ідемо у серце та гордість Львова – на площу Ринок. У цьому переліку також панорама з двох високих точок міста, зокрема, з Високого замку. Обов’язково в екскурсійному плані й Львівська картинна галерея.
Ольга Давид,
преc-секретар Львівського апеляційного адміністративного суду:
– Залежно, хто і звідки приїжджає. Донецькі гості були в захваті від екскурсії в Оперному театрі та від прогулянки Високим замком. А щодо цікавинок, то дуже емоційно сприймають гості скульптуру “Усмішка” та будинок зі знаками зодіаку, що на вулиці Вірменській. І, звичайно, львівські цукерні та тематичні кнайпи.
– Ведемо гостей на площу Ринок, показуємо її околиці, вулички довкола Старого Ринку та Високого Замку, найстарішу львівську церкву, каплицю Боїмів, Дзеркальний зал Оперного театру, театр Курбаса та його підвали, маленькі галереї у центрі міста, подвір’я палацу Потоцьких, Палац мистецтв, якщо там відбувається щось таке цікаве, як зараз виставка сучасного польського мистецтва. Якщо є більше часу, то ведемо гостей у Картинну галерею. Ще показуємо вулиці Грушевського, Академічну та вулички, що до неї прилягають. Вони ще зберегли дух міста. Любимо вулиці Архипенка, Черешневу, Тарнавського. Показуємо гостям, де мріяли би жити. Але все це, звичайно, не за один день.
Марта Луцишин,
викладач математики:
– Колись водила гостей доньки на екскурсію підземним Львовом. Було дуже цікаво. Обов’язково веду на вежу Ратуші, на Високий Замок, в Шевченківський гай, на Личаківський цвинтар. Звичайно, на площу Ринок. Подобається екскурсія на чудо-потязі. Дуже люблю церкви Онуфрія, Миколая, Івана Хрестителя. Раніше багато водила друзів старшої доньки Насті, тепер вона доросла й водить їх сама. Я маю, на жаль, мало вільного часу і використовую його, щоб самій кудись поїхати.
– Звичайно, перш за все веду гостей на площу Ринок. Після цього маршрут пролягає до собору Домініканів і плавно переходить на вулицю Вірменську. Саме там найбільше люблю гуляти сама і водити гостей. Там можна попити хваленої львівської кави. Окрім цього, сама вуличка дуже цікава і архітектура на ній дуже розмаїта. Якщо є час, то обов’язково веду гостей у Шевченківський гай, особливо, якщо випадає вихідний день і там відбуваються якісь свята. Якщо ж культура та історія набридають, пропоную поїхати в аквапарк, звідки екскурсія плавно ввечері переростає у похід кав’ярнями, що в центрі міста.
– Одразу ж веду на Ратушу. Згори Львів просто фантастичний! Потім, щоб ноги відпочили, йдемо покататись на чудо-поїзді. І на десерт – походеньки площею Ринок і прилеглими вуличками. Не оминаючи брами, старої аптеки, двориків, кнайп та сувенірних магазинів.