Які книги ви плануєте прочитати під час відпустки?
У теплу пору року зростає кількість відвідувачів не лише туристичних фірм, але й книгарень. На жаль, більшість працездатного населення сьогодні може дозволити собі розкіш почитати лише під час відпустки: на пляжі, в затінку парку, рейсовому автобусі чи залі очікування аеропорту відсоток людей із книжками значно вищий, аніж тих, хто байдикує з порожніми руками. Діапазон друкованих розваг – щонайширший, від незмінних Донцових – Дашкових – Устінових до сучасної української прози, виданої в кишенькових форматах, від класики до авангарду, від фентезі до екзистенціалізму... Тож сьогодні “Пошта” вирішила поцікавитись, яку бібліотечку підібрали собі на це літо львів’яни?
Богдан Кук,
депутат Львівської обласної ради:
– Оскільки дуже люблю та захоплююся природою, то передусім читатиму спеціалізовану літературу на тему екології. Мені це дуже цікаво. Власне це хобі мене не покидає з дитинства . Ба більше, все життя серйозно вивчаю та досить багато читаю книг на екологічні теми. Скажімо, цікавлюся літературою про потепління на Землі, танення льодовиків. Окрім цього, захоплююся спеціалізованою літературою про екологію України, зокрема, Карпат та Полісся.
Оксана Ничипорук,
креативний редактор ПП “Гарбуз”:
– Під час цієї відпустки книжки мені “підкинули” мої друзі. Співробітниця порадила прочитати “Продавця мрій” Августо Кюрі – серйозна книжка, де поєднані і філософія, і психологія. Ще одна подруга дала книжку Ірен Роздобудько “Амулет Паскаля”. Ото мені й вистачило на відпочинковий період, бо хотілося ще й активно час провести на природі. І книги були до речі. Певно, якраз настав час на них. Мені видається, що книжка і людина знаходять один одного. Часом взагалі нічого читати не хочеться, а потім захлинаєшся – одна книжка за іншою.
Андріана Ривак,
художниця:
– Люблю читати “жахи”. Цієї відпустки хотілося б прочитати щось із новенького від Стівена Кінга, збірку оповідань “Коли впаде темрява” і роман “Острів Дума”. Бо все, що він написав до 2005 року, прочитала вже не раз і з великим задоволенням.
– Справді актуально читати власне під час відпустки. Коли можна повністю заглибитись у зміст книги. А ще література повинна також бути легкою, не надто інформативною, але цікавою. Тому на відпочинку перечитую переважно ті книги, які вже полюбила. А нова книга, звісно, дарує нові емоції. Так, нещодавно почала читати “Кохання в час холери” Габріеля Гарсія Маркеса. Поки ще не у відпустці – тому книга чекає, коли заберу з полиці й полечу відпочивати. Також чула багато відгуків про “Він: ранковий прибиральник. Вона: шості двері” Ірен Роздобудько… Ось такий невеликий бібліоплан на відпочинок.
Сергій Cмірнов,
депутат Львівської міської ради:
– Зараз навіть і не пригадаю усі: саме склав список, і ці книжки наразі чемно чекають мене вдома. Але точно серед них – “Патруль часу” Пола Андерсона та “Селище” Кіра Буличова в українському перекладі, мені її якраз подарували. Також неодмінно доведеться перечитати “Троє в човні” Джерома К. Джерома, бо саме дав її читати племіннику, тож коли переказуватиме, мушу згадати деталі. А завдяки племінницям читатиму “Чудове чудовисько” Олександра Дерманського і “Джеймса та гігантський персик” Роальда Даля.
Маркіян Іващишин,
депутат Львівської міської ради:
– Читання у мене не залежить від відпустки. Кожного дня перед сном читаю якусь книжку. Зараз перечитую більше старі твори філософського спрямування. Зокрема, сьогодні читаю Маркеса.