Шедеври кримської природи

Відпочинок у Криму завше приваблює теплим Чорним морем, оздоровчим ефектом, особливим м’яким кліматом і цілющим гірським повітрям. На півострові око туриста милується прекрасними палацово-парковими комплексами, багатством музеїв, мальовничими горами, красенями-водоспадами, печерними містами, каньйонами та фортецями

Відпочинок у Криму завше приваблює теплим Чорним морем, оздоровчим ефектом, особливим м’яким кліматом і цілющим гірським повітрям. На півострові око туриста милується прекрасними палацово-парковими комплексами, багатством музеїв, мальовничими горами, красенями-водоспадами, печерними містами, каньйонами та фортецями. Приїжджаючи знову до південної української перлини, не перестаєш захоплюватися красою та різноманіттям тутешніх краєвидів! Недарма ж кажуть, що влітку немає нічого кращого за море та гори разом!

Якщо ви досхочу наплавалися у морі та поніжилися на сонці, час вирушати на екскурсії у кримські гори, адже там справді є на що подивитися. Скажімо, серед цікавих туристичних об’єктів та маршрутів, які варто обов’язково відвідати, – дуже гарні печери Чатир-Дагу, піші прогулянки гірським масивом Демерджі (зокрема, в Долину привидів і до руїн середньовічної фортеці Фуна) та водоспад Джур-Джур.

Загалом на кримському півострові відомо понад 800 пе­чер. Так, на плато  Чатир-Дагу серед туристів найпопулярнішими є печери Мармурова й Еміне-Баїр-Хосар, галереї та переходи яких обладнані для відвідування (сходами та світлом) та відомі надзвичайно красивими сталактитами й сталагмітами. За оцінкою відомих спелеологів, Мармурова печера належить до п’ятірки найкрасивіших обладнаних печер планети. У 2008 р. вона увійшла до списку переможців Все­української акції “Сім природних чудес України”. Протяжність розвіданих ходів – 2050 м, глибина – 60 м. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів понад кілометр. У 900 м від неї розташована печера Еміне-Баїр-Хосар (з татарської – “колодязь на схилі гори під дубом”), глибиною 125 м та протяжністю переходів у 1460 м. Тут є невеликий “палеонтологічний музей”, де виставлені знайдені в печері кістки доісторичних тварин: носорога, бізона, печерних лева і ведмедя. А ось найціннішим експонатом підземного музею є добре збережений скелет мамонта. Щодня влітку печеру відвідують до тисячі турис­тів. Якщо заплануєте екскурсію до підземної екзотики, обов’язково прихопіть зі собою куртку, бо температура тут + 9, а також зручне взуття, що не промокатиме. Якщо ж ви без куртки, тут її дають напрокат за 2 грн. До цих печер зі  Сімферополя – 20 км.

Пізнавальною, цікавою та захопливою буде мандрівка на гірський масив Демерджі, що у південно-східному куточку Криму. Найвідоміше тут місце – Долина привидів. На схилах гори побачите гігантські химерні кам’яні статуї природного походження у вигляді стовпів, пірамід, фігур людей, тварин і казкових персонажів. Для цієї екскурсії потрібні зручні, краще спортивні, одяг та взуття, головні убори та запас води. Тут можна оглянути і фортецю Фуна (14 ст.), а також покататися на конях. Також не відмовте собі у поїздці на мальовничий красень-водоспад Джур-Джур (“дзюркотливий”), що неподалік с. Генеральське. Він є найпотужнішим та найкрасивішим на півострові, розташований на висоті 472 м над рівнем моря, має висоту падіння води – 16 м. Навіть влітку температура води тут до + 8. Сусідами водоспаду є чотири красиві пороги-каскади, де також полюбляють купаються туристи.

Львів – Крим – Львів

 

 

   

 

   

   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4143 / 1.58MB / SQL:{query_count}