Чи витримає ваш сімейний бюджет чергове подорожчання газу, води та тепла?
Із першого серпня вартість газу для населення зросте на 50%, відповідно подорожчає тепло та гаряча вода. У Міністерстві житлово-комунального господарства порахували, що вони стануть дорожчими на чверть. У середньому опалення зросте на 73 копійки за квадратний метр, а куб гарячої води – на 3 гривні 62 копійки. Перспектива чергового цінового стрибка спричинили обурення серед пересічних українців, адже навіть зі сьогоднішніми тарифами багато сімей не дають собі ради. У багатьох родинах комунальні послуги з’їдають ледь не половину сімейного бюджету. Та у Кабміні заспокоюють, що подбають про малозабезпечених та пенсіонерів, надавши їм пільги. Держава обіцяє компенсувати витрати на житлово-комунальні послуги, якщо вони перевищують 15% сукупного доходу для сімей працездатних (раніше було 20%) . Для родин непрацездатних компенсуватимуть витрати, які перевищуватимуть 10% (було 15%). Обіцяє уряд допомогти й пенсіонерам. За словами прем’єр-міністра, для сімей, які складаються тільки із пенсіонерів, обсяг субсидії перерахують таким чином, щоб витрати на оплату житлово-комунальних послуг не перевищували 9 – 10% від сукупного доходу. Чи дотримається уряд обіцянок, дізнаємося вже незабаром. Сьогодні ми запитуємо наших читачів: чи витримає ваш сімейний бюджет чергове подорожчання газу, води та тепла?
Богдан Кук,
депутат Львівської обласної ради:
– Загалом будь-яке підвищення плати за газ чи за будь-які енергоносії негативно вплине насамперед на найменш захищену частину населення. Окрім того, я вважаю, що такий крок слід було очікувати. Сьогодні керівникам держави варто думати над тим, як результативніше використовувати власні ресурси. Адже чи то великий бізнес, чи малий, чи середній – будь-хто зі скрипом серця сприйматиме будь-яке підвищення, адже це негативно позначатиметься на бюджеті кожної родини. Однак найгірша ситуація, я наголошую, із найменш захищеними верствами населення, а саме – пенсіонерами. Тож якщо відбудеться підвищення цін на енергетику, разом із цим слід підвищити й пенсії.
Іван Лозинський,
голова Сихівської районної адміністрації:
– Напевно, будемо оформляти субсидії. Будь-яке подорожчання негативно впливає на бюджет людей. У ситуації з подорожчанням газу, води та тепла існують два виходи: або сплачувати комунальні послуги, або ж оформляти субсидії. Бюджет тих людей, які працюють, має витримати це подорожчання. Окрім того, субсидії тепер отримати легше, цю планку знизили до 15%.
Ігор Стех,
викладач Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича:
– Я розумію, що багатьом людям, особливо тим, що не так багато заробляють, важко буде пережити це подорожчання. Багато громадян нашої держави змушені їхати за кордон на роботу, що утримати свої родини, аби якось прожити. Але все-таки, якщо буде це подорожчання, ми маємо з цим змиритися. Не можна до цієї ситуації ставитися надмірно критично. Потрібно вдома зібратися і обдумати, як подолати зростання цін на комунальні послуги. Це подорожчання для людей, звичайно, не добре, але ж ми нікуди не дінемось.
Оксана Потимко,
голова правління Львівської обласної організації Українського товариства сліпих:
– Однозначно, ні! Особисто в мене заробітна плата невелика, тому таке підвищення ціни на газ, вплине на сімейний бюджет негативно. І ще раз, ні! Як бути в такій ситуації незрячим людям, які живуть лише на одну пенсію?!
Наталія Сибірна,
завідувач кафедри біохімії Львівського національного університету ім. І. Франка:
– Субсидії ми оформлювати не будемо, в нас на те немає права. Наш бюджет, напевно, витримає, тому що ми належимо до середнього класу забезпеченості. Хоча я категорично проти такого підняття цін на комунальні послуги.
Юлія Захарчишин,
продавець-консультант:
– Та ви що… Це подорожчання вплине негативно, думаю, на бюджет не лише моєї сім’ї. Якщо влада підвищує ціни на комунальні послуги, то чому не збільшується заробітна плата? Вважаю, що подорожчання газу в теперішній фінансовій ситуації не доцільне.
– Я думаю, що мій бюджет, як і більшості громадян України, такого подорожчання не витримає. Де взяти гроші на продукти, що також дорожчають і на оплату комунальних послуг, що піднімуться на 25%?