Які, на вашу думку, причини падіння рейтингу привабливості життя в
галицькій столиці?
У рейтингу 2010 року найкращих для проживання міст України Львів опинився на 14-му місці. Три роки поспіль досі лідерство утримували Івано-Франківськ, Чернівці та Львів. Таке падіння, пояснює журнал “Фокус”, пов’язано з тим, що інші міста-учасники поліпшили свої результати, обійшовши екс-лідера – місто Лева, піднявшись у рейтингу одразу в кількох позиціях. “Фокус” аргументує невтішні для галичан висліди дослідження ще й тим, що за останній рік рівень злочинності у Львові зріс майже у 2,5 раза. Нагадаємо, що цей рейтинг журнал “Фокус” укладає уже вчетверте. Цього року до традиційних критеріїв привабливого життя (екологія, інфраструктура, зайнятість населення тощо) додався ще й показник ділової активності. Саме через цей критерій цього року першість отримав Харків. У п’ятірку найкращих міст, окрім Харкова, увійшли Київ, Івано-Франківськ, Чернівці і Мукачеве. Останню, 55-сходинку посіло місто Артемівськ.
“Пошта” розпитала львів’ян – і тих, хто зараз живе у місті, і тих, хто тут народився чи працював: “Які, на вашу думку, причини падіння рейтингу привабливості життя в галицькій столиці?”
Іван Лучук,
письменник:
– Я вважаю, що Львів не втрачає привабливості. Я вболіваю за своє місто, галицька столиця повинна посідати перше місце, вона цього заслуговує. Щоб першість була виправданою, потрібно багато зробити. Зараз у Львові проводять ремонти, реконструкції, відновлюють дороги, але це потрібно робити інтенсивніше. Привабливість міста для проживання також залежить від людей, адже мешканці нашого міста повинні берегти те, що для них робиться, а не руйнувати.
Ярослав Рущишин,
підприємець:
— Я скажу коротко: цей рейтинг – це безбожна демократія. А першим кроком для збільшення комфортності та привабливості життя у місті має бути підвищення конкуренції.
Микола Кміть,
екс-голова Львівської обласної державної адміністрації:
— Мені важко щось сказати на цю тему, але цей рейтинг є нереальним. Так різко привабливість міста не може впасти. Ми з вами живемо у Львові, і сказати, що за один рік у нашому місті відбулись якісь зміни на гірше, – не можна. На мою думку, причиною падіння рейтингу нашого міста є або упереджене ставлення до Львова, або некомпетентність журналу, або завищені рейтинги у минулому.
Олег Синютка,
перший заступник голови Львівської міськради:
— По-перше, рейтинг журналу “Фокус” є суб’єктивним. По-друге, зважаючи на стрімкий розвиток нашого міста, можна сказати, що не всі дані, що враховувались у цьому рейтингу, є коректними. Беручи до уваги розвиток міста у будівництві, реконструкції доріг, у рейтингу привабливості життя Львів мав би піднятися. Ми проаналізуємо дані журналу і тоді будемо робити висновки.
Ігор Гринів,
народний депутат України:
– На мою думку, Львів перестав розвиватися. Україна – молода країна, яка потребує розвитку міст. А Львів сьогодні втрачає темп, й інші міста його обходять. Якщо говорити у контексті місії Львова, то образ Львова, який був сформований століттями, теж втратив свої позиції. Бо для того, щоб далі залишатися містом-музеєм, туристичною Меккою України, для цього потрібно щось робити. А інфраструктура у Львові зупинилася. І щоб відбувалася якась активна реставрація пам’яток, аби приваблювати до себе людей, то цього теж немає. І це достатньо заслужена оцінка, яка є таким тривожним дзвіночком, на який потрібно адекватно реагувати.