Мова розбрату

На Вашу думку, чого домагається влада, спекулюючи на мовному питанні?

На Вашу думку, чого домагається влада, спекулюючи на мовному питанні?

Ухвалення у першому читанні законопроекту Колесніченка–Ківалова “Про основи державної мовної політики” фактично обмежує функціонування української мови по всій території України, що, ймовірно, призведе до наростання темпів русифікації нашої країни. Згідно документа, українська поступається місцем мовам національних меншин. У більшості випадків – виключно російській.

Промовистим фактом вівторкового голосування є поспішність, з якою депутати приймали законопроект: одразу після реєстрації, без жодного обговорення. Голосуванню не протистояла навіть опозиція, яка до цього запевнювала, що боронитиме будь-які наступи на мову. Зважаючи на економічну неспроможність країни, зовнішньополітичні проблеми, соціальне збурення, наближення Євро-2012, розгляд цього гострого питання, яке потребує холодного розбору, у цей час видається нелогічним. Те, що законопроект все-таки прийняли, свідчить, що його ініціатори як і ті, хто голосував “за”, керуються радше позамовними спонуками.

Сьогодні “Пошта” запитує, чого домагається влада, спекулюючи на мовному питанні?

Брати Капранови, письменники:

Ігор Гавришкевич, заслужений діяч мистецтв України, директор музею-заповідника "Личаківський цвинтар":

- Безперечно, влада має на меті посіяти незгоду між людьми, в ідеалі (для неї) - насильство. Бо скоро вибори, а інших аргументів не залишилося. Економічна, міжнародна, соціальна політика провалилася, а рейтинг потрібен. Тому вони провокують конфлікт. Євро-2012 тут швидше буде постраждалим, бо протести перекинуться на стадіони. Чекаємо, що Львів буде ініціатором цього кращим за Київ. - Швидше за все, це є таке загравання напередодні виборів перед Росією, перед своїм електоратом, демонстрація сили, що вони можуть щось зробити. Але реально цей закон, який вони прийняли в першому читанні, вже суперечить Конституції України, бо її мовні повноваження є достатньо добре прописані і стоять на охороні української мови. Конституція не передбачає впровадження другої державної мови. Тому, якщо і приймуть новий закон, то Конституційний суд змушений буде зупинити його дію, визнати його неконституційним. Тому для людей, які реально розуміють, що намагаються зробити, вони ж і розуміють для чого і чому. І те, що цей закон не може мати жодної юридичної сили - це громадськість повинна знати. Допоки не буде внесено конституційних змін, він не набуде чинності, а для цього в них немає ще більшості. 

Любомир Горбач, голова Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять":

Євген Глібовицький, журналіст, керівник консалтингової компанії pro.mova, член Унівської групи:

- Тому, що ця влада є відверто антиукраїнською і все, що вони роблять упродовж свого терміну перебування - це знищення України як української держави. Це колишні комуняки, антиукраїнці, москалі і всяка наволоч, яка вбивала наших дідів в 40-50 роках, а зараз без зброї, а зa допомогою своїх дeбільних законів намагаються перетворювати Україну і надалі в придаток до Росії. Ця влада є власниками більшості засобів масової інформації і так як вони сформують громадську думку, так люди і розумітимуть ситуацію. Як вони можуть бути за українську мову, якщо це москаль - ти йому хоч кіл на голові тeши, а він ніколи i слова не вивчить. Це дикуни. - Влада відвертає увагу! В той час коли ми сперичаємося про мову, ми не звертаємо увагу на корупцію, на некомпетентність влади. Школи залишаться невідремонтовані, дороги з ямами, дахи протікатимуть, воду відключатимуть. Мовне питання - це прекрасна ширма для влади і опозиції. 

Єгор Соболєв, журналіст, активіст Самоврядної альтернативної мережі:

Катерина Гороховська, в. о. начальника управління освіти Львова:

- Все це затівається задля того, щоб виборці забули, що їхні обранці цілодобово їх обкрадають, а час від часу - б'ють або давлять машинами. Щоб забули і зберегли для них можливості робити це надалі. - На мою думку, спекулюючи на мовному питанні, українська влада хоче нас відволікти від більш важливих соціальних питань. Тобто, щоб люди не запитували, чому такі низькі пенсії, чому низьке медичне забезпечення чи чому недодали коштів на освіту. Питання запустили так, щоб глобальні проблеми соціального статусу чи підтримки матеріального достатку відійшли на другий план.Такої залежності від Росії, гадаю, ми ще не мали ніколи. Робиться усе для того, щоб показати - "хто в домі господар", і буде так, як скаже Путін.

Павло Розенко, експерт Центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова:

 
- Влада домагається цим декількох речей: мобілізації власного електорату, який традиційно голосує за Партію регіонів. У цьому плані на руку владі є якраз ті бійки, що відбуваються у парламенті. Електорату демонструють  "загрозу націоналізму", яка нібито виходить від опозиції. І лише ПР може цьому протистояти. Ну і друге, безумовно, з уваги суспільства виводиться важка соціально-економічна ситуація в країні. Влада не хоче обговорювати наслідки своєї соціальної політики, особливо в частині проведення непопулярних реформ, типу пенсійної. І зокрема того, що за два з половиною роки, фактично, не було виконано жодної передвиборчої обіцянки в соціальному плані!  

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4231 / 1.63MB / SQL:{query_count}