Віртуальні крамниці

Чи довіряєте Ви інтернет-магазинам?

Чи довіряєте Ви інтернет-магазинам?

Менше десятої частини усіх українських користувачів інтернету купують якісь речі через онлайн-магазини. Це один із найнижчих показників серед наших безпосередніх сусідів – країн Центрально-Східної Європи. 

Згідно даних компанії “GfK Ukraine”, у Чехії понад половина населення користується інтернетом для придбання речей, подібною є ситуація і серед словаків та словенців (по 48%). У Росії кожен п’ятий Інтернет-користувач закуповується через онлайн-крамниці. Відтак очевидно, що Україна у цьому випадку поводиться “дуже обережно” (лише 8,5%), як і громадяни Туреччини (10%) та Казахстану (6,9%). Це найнижчі показники у регіоні. 

З іншого боку, про те, що ситуація змінюється, опосередковано свідчить і розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України законопроект “Про внутрішню торгівлю”. Серед іншого, ним мають намір зобов’язати інтернет-магазини мати “реальний” офіс. У тих, які торгуватимуть і не матимуть приміщення, будуть проблеми, передусім штрафи – запевняють урядовці.

Відтак сьогодні “Пошта” запитує читачів, чи довіряють вони інтернет-магазинам? 

Віталій Грабар, фото­кореспондент агентства LUFA:

Андрій Волик, журналіст:

- Узагалі я довіряю китайським інтернет-магазинам. Чому? Через те, що різноманітна недорога продукція, яка не потребує детальної перевірки перед купівлею у них дешевша ніж в українських крамницях. Наприклад, може йтися про пластикові коробки для зберігання дрібничок, ліхтарики, USB-продовжувачі і тому подібні речі. Якщо я бачу таку ж модель в українському інтернет-магазині, то купую, там, де ціна краща. До речі, в більшості китайських веб-магазинів доставка безкоштовна. Звичайно, в українських інтернет-магазинах я теж купую. Наприклад, картриджі для принтерів - це не об'єктив для фотоапарата і їх перевіряти не треба. - В інтернет-магазинах роблю покупки не так давно - трохи більше року. Першою покупкою був кухонний комбайн. І хоча були певні перестороги, на рахунок гарантії і сервісного обслуговування, все ж різниця у ціні стала вирішальним фактором. Бо в магазині такий же комбайн коштував на 400 гривень дорожче.  Там же придбав собі і телефон, зараз розмірковую над новим фотоапаратом. І справа не лише в тому, що в інтернет-магазинах дешевше, звичайні магазини чи супермаркети електроніки довели, що здати їм товар по гарантії чи на сервіс дуже важко. То навіщо платити більше.

Катерина Галушко, студентка:

Тетяна Калініченко, редактор християнського радіо "Марія":

- Мої друзі доволі часто користуються послугами інтернет-магазинів. Кажуть, що там набагато дешевше. Проте я схильна до більш консервативної позиції - прийти, роздивитись і купити. Можливо, в майбутньому такі послуги стануть більш популярними, бо насправді це дуже зручно та вигідно. Але хіба з часом, не тепер. - Інтернет-магазинами користуюсь порівняно недавно, але останнім часом є активним покупцем. Здебільшого купую побутову техніку. Останнє, що я придбала, це нетбук. Купувала в перевіреному інтернет-магазині.

Оля Левицька, студентка географічного факультету ЛНУ ім. І. Франка:

Уляна Депутович, журналіст:

-  Internet-магазин - велике досягнення сучасної інформаційної епохи. Оскільки дозволяє економити час і здійснювати покупки без відриву від основної діяльності. Крім того, онлайн-шопінг не має кордонів і дозволяє "відвідувати" магазини Києва, Праги, Москви, перебуваючи у Львові. Особисто я давно користуюсь послугами такої торгівлі. Зокрема, часто відвідую і здійснюю покупки в Internet-магазинах дрібної побутової техніки, книг, косметики, продуктів харчування. Я ніколи не була розчарована ні якістю товарів, ні вартістю доставки. 
- Раніше інтернет-магазин - це було щось недосяжне для мене. Загалом, я скептично ставлюсь до таких речей. До того ж, важко бути впевненим, чи отримаєш ти покупку, за яку заплатив, чи не обдурять тебе інтернет-продавці. Така послуга завжди містить в собі частку ризику. Однак, нещодавно я переконалась, що інтернет-магазини - це дуже зручний і досить дешевий спосіб купити потрібну річ. Я купувала через інтернет книжки, одяг і навіть техніку. Поки що маю тільки позитивний досвід користування цією послугою. 

Юлія Белкот, студентка:

- Коли постане вибір між інтернет-магазином і звичайним, все-таки оберу другий. Я схильна перевірити річ на власні очі, примірити, випробувати. Хоч ніколи в інтернеті нічого не замовляла, проте маю багато знайомих, які це практикують. До прикладу, мій тато, який полюбляє переглядати різні онлайн-пропозиції. Вважаю, що інтернет-магазини заслуговують довіри. Звичайно, якщо це сайти відомі, перевірені. Тим паче, вони добряче економлять час і зусилля покупця: замість бігати впродовж цілого дня, ти просто обираєш мишкою.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3942 / 1.62MB / SQL:{query_count}