Депутати Львівської міськради нинішнього скликання за 100 днів роботи знімали з порядку денного вдвічі більше питань, ніж їх попередники
Під час засідань сесій Львівської міської ради VI скликання депутати знімають із розгляду третину питань порядку денного. Такого висновку дійшли експерти громадянської мережі ОПОРА, проаналізувавши діяльність міських обранців за перші сто днів.
За словами Богдана Сольчаника, представника ГМ ОПОРА, за цей час відбулося сім пленарних засідань, на яких депутатському корпусу загалом пропонувалося розглянути 385 питань. Але фактично рада розглянула тільки 263 питання, або 68,3% від запропонованих, а 31,7% питань (122 питання), які пропонувалося розглянути, були вилучені з порядків денних. Найбільше питань, які розглядали міські обранці, стосувалися регулювання земельних відносин (237), житлово-комунальної сфери (107). Натомість найменше уваги депутати приділяли економіці та фінансам (17 питань) та соціальній, культурній та освітній політиці (9 питань).
За словами Богдана Сольчаника, порівнявши засідання сесій за період грудня-лютого цього і минулого року, видно, що депутати нинішнього скликання знімали з порядку денного удвічі більше питань, ніж їхні попередники. Причиною цього представник ГМ ОПОРА називає передусім неузгодженість у самій фракції ВО “Свобода”, яка має більшість у сесійній залі і всіх депутатських комісіях та керує колегією Львівської міськради, відтак має можливість відправляти на доопрацювання недостатньо підготовлені питання до того, як вони потрапляють до порядку денного.
Не надто плідну роботу депутатів також пояснюють браком досвіду депутатської діяльності у голів комісій. Ще однією причиною, на думку експертів, може бути протистояння між міським головою Львова Андрієм Садовим та депутатською більшістю – фракцією ВО „Свобода”.
– На жаль, можемо говорити про незлагодженість роботи ради, яка відбивається на житті міста. Цікаво те, що з першого разу були затверджені такі документи, як “Видатки ради” і “Програма висвітлення роботи ради”. Натомість, стратегічні документи, які мають більший вплив на життя Львова і є важливими з позиції стратегічного розвитку міста, не були проголосовані з першого разу. Наприклад, “Програму економічного та культурного розвитку міста на 2011 – 2013 роки” прийняли лише через місяць після першого винесення на сесію. Така ж історія і з “Програмою розвитку туристичної галузі” та “Програмою сприяння розвитку підприємництва у Львові”. Разом із тим можна говорити, що такі факти свідчать про те, що ВО “Свобода”, яка має більшість у міській раді, розуміє свою відповідальність за місто, і тому стратегічні документи проходять подвійну перевірку, – сказала у коментарі “Пошті” Ірина Швець, експерт ГМ ОПОРА.
За результатами експертного дослідження, найбільш опозиційною силою у міськраді визнали Партію регіонів, адже ця партія найрідше підтримувала позиції інших (лише у 66,2% випадках). Також до опозиційності тяжіє й “Наша Україна” з результатом у 69,2%. Цікаво, що найнижчий показник спільності голосування спостерігається саме у партії “Наша Україна” та Партії регіонів (щодо 56,38% питань, які виставлено на голосування). Це свідчить про те, що їхня опозиційність не є тотожною і, не погоджуючись з іншими політичними силами, кожна з них висловлює свою позицію.