Місце для автобуса

До 2012 року у Львові побудують чотири нові автобусні станції

До 2012 року у Львові побудують чотири нові автобусні станції

У міській раді вже визначили місця та розробили проектні пропозиції нових автобусних станцій на під’їздах до Львова. Їх планують побудувати в кінці вул. Личаківської (поблизу території військової частини), у мікрорайоні Рясне-2 (навпроти “Сільмашу”), на вулиці Зеленій (на перетині вул. Зелена – Пасічна), а також на вул. Городоцькій (навпроти “Метро”).

– Ще два роки тому ми вирішили, що потрібно винести об’єкти зовнішнього автомобільного транспорту на периферію міста, – розповів Юрій Криворучко, начальник управління архітектури Львівської міської ради, головний архітектор Львова. – Якщо автовокзал у нас на в’їзді в місто, то автостанції розташовані недалеко від центральної частини. Наприклад, маршрутки, які заїжджають у місто з боку вулиці Шевченка, зупиняються біля Янівського цвинтаря. Через це там утворився фактично складний транспортний вузол. Автовокзали та автостанції повинні бути на периферії міста. Тому ми, наприклад, автостанцію біля Янівського цвинтаря виносимо в мікрорайон Рясне-2, де є достатньо місця, аби зробити належні заїзди та забезпечити потрібний рівень безпеки. Там також можна без проблем влаштувати вузол пересадки на міський транспорт.

За словами головного архітектора Львова, ці станції можуть збудувати вже наступного року. Для цього потрібно 50-60 млн грн, які у львівській Ратуші планують одержати з державного бюджету в рамках підготовки міста до чемпіонату Європи 2012 року.

Водночас у мерії обіцяють і оновлений залізничний вокзал. Щоправда, за словами Юрія Криворучка, йдеться про перспективу десяти-п’ятнадцяти років. Адже, за оцінками головного архітектора міста, для спорудження сучасного міжнародного вокзалу, а також різнорівневої дорожньої розв’язки біля нього у реконструкцію привокзальної площі треба вкласти від шести до восьми мільярдів гривень.

– Зараз львівська привокзальна площа має організацію 50-х років минулого століття. Весь транспорт, який тут їздить, йде одним потоком. Нам потрібно зробити повноцінний вузол зовнішнього транспорту, адже на цій території збігається мінімум 10 видів руху. Їх потрібно розвести. Поки що “Львівська залізниця” за це не береться. Але оскільки справою зацікавився Борис Колесніков, віце-прем’єр-міністр – міністр інфраструктури України, у чиєму віданні є залізничний транспорт, можливо, нарешті справа зрушить з мертвої точки. Але передусім фахівці мають дати відповідь на питання, чи можливо до нашого вокзалу довести швидкісну європейську колію.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4097 / 1.55MB / SQL:{query_count}