Шанс повернутися в суспільство

Центр інтегральної опіки допомагає жінкам, які потрапили у скруту

Центр інтегральної опіки допомагає жінкам, які потрапили у скруту

На вулицях Львова нерідко доводиться бачити людей, які не викликають особливого захоплення, а радше, навпаки, – в одних відверту неприязнь, іншим до них зовсім байдуже. Правда, є й чимало громадян, які їм щиро співчувають. Мова йде про безхатченків. Особливо прикро бачити на вулиці жінок. Що ж мусило їх вдатися до такого життя? Невже нема нікого, хто може їм допомогти?

Віднайти себе, докопатися до тієї причини, яка призвела до душевного надлому, допомогти повернутися до суспільства – таку мету ставить перед собою Центр інтегральної опіки для жінок, що розпочав  роботу у Львові в серпні цього року. Це один із проектів міської громадської організації “Народна допомога – Львів”. Як розповів “Пошті” виконавчий директор ГО Юрій Лопатинський, проводячи вуличну роботу з надання першої інформаційної допомоги (куди піти, щоб зігрітися, отримати нічліг, де поїсти) та збираючи інформацію про безпритульних методом анкетування, паралельно з’ясовують і ті перешкоди, які стоять на шляху повернення маргінальних прошарків до більш-менш повноцінного життя в суспільстві. Однією з причин є невелика кількість закладів для бездомних громадян, які б надавали повноцінний цикл послуг безхатькам, брак інформаційної роботи та консультування клієнтів.

Простягнути руку допомогти

Центр інтегральної опіки розрахований приблизно на 10 осіб, з якими працюють троє соціальних працівників (випускники кафедри соціальної роботи  Національного університету “Львівська політехніка”). Метою центру є інтеграція жінок, які потрапили у складні життєві обставини, в українське суспільство шляхом соціального супроводу із наданням тимчасового місця проживання.

Центр працює з жінками віком 18 – 55 років, які ризикують залишитися без власного житла або вже його не мають впродовж трьох років, або перебувають на вулиці не більш як шість місяців.

“Система виходу з бездомності є досить складною, – каже Юрій Лопатинський. – Ми створили заклад передусім для людей,  які ще не втратили навичок контактувати, адекватно сприймати ситуацію. Розуміємо, що все для всіх зробити не можемо, тому вносимо свою лепту в розв’язання проблеми”.

Однією з умов прийняття до центру є готовність жінки повернутися в суспільство, докласти до цього певні зусилля, вона має довести свою готовність контактувати. Перед тим, як потрапити сюди, жінка має подолати певні бар’єри, які спеціально розроблені для того, щоб побачити, чи готова вона повернутися до суспільства.

У центрі на жінок чекає програма, розрахована на 14 місяців. Завдання соціального працівника – з’ясувати причину, яка призвела до кризи, і показати приблизний шлях виходу. Але виходити зі скрути людина має сама.

“Якщо соціальний працівник знайде точку надлому тієї чи іншої людини, то є значно більше шансів допомогти їй. Іноді достатньо подати ідею, а людина сама вже за неї чіпляється і пробує вибратися з прірви”, – каже співрозмовник.

Усі заходи організації спрямовані на те, щоб людина повернулася до життя, відновила певні навички, знайшла роботу, житло. Комусь потрібно для цього місяць, комусь значно більше, хтось повертається на батьківщину, у свій регіон, адже більшість бездомних Львова походить з інших областей і тоді, на жаль, важко простежити подальшу їхню долю.

“У нас був випадок, коли жінці знадобився всього місяць, щоб віднайти зв’язок із чоловіком, який перебував на заробітках за кордоном, та з його допомогою винайняти помешкання й повернутись у суспільство”, – каже  Юрій Лопатинський.

Найстрашніший ворог – холод

На період холодів центр працює в рамках зимової програми,  бо є люди, яким просто ніде жити. “Вони можуть просто до нас зателефонувати, прийти на співбесіду із соціальним працівником, який визначить, чи ця людина не становить загрози для інших. Це найважливіший аспект”, – говорить співрозмовник. Зимова програма центру передбачає, що люди мають постійне місце, де вони можуть переночувати, але на день мусять залишити заклад.

Тут допоможуть

Громадська організація “Народна допомога – Львів”,
тел. (032) 238-92-91.

Львівська міська громадська організація “Спільнота взаємодопомоги “Оселя”: м. Винники, вул. І. Франка, 69; тел. (032) 296-33-03,  Допомога: життя у спільноті, праця для свого утримання, навчання та допомога іншим.

Львівський міський соціальний центр: м. Львів,  вул. Кирилівська, 3а; тел. (032) 233-10-49 (гаряча лінія). Надає юридичні консультації, допомагає відновити  втрачені документи. Тут можна переночувати та отримати теплий одяг.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4067 / 1.59MB / SQL:{query_count}