Львівщина отримає бюджет до Різдва

Сьогодні, 14 грудня, депутати Верховної Ради України візьмуться за розгляд проекту головного фінансового документа держави на наступний рік – Держбюджету

Сьогодні, 14 грудня, депутати Верховної Ради України візьмуться за розгляд проекту головного фінансового документа держави на наступний рік – Держбюджету.

“14 грудня, потрібно розглянути представлення Кабінетом Міністрів України на пленарному засіданні законопроекту та його розгляд у першому читанні. Після того, коли буде прийняте позитивне рішення ВР, надати можливість народним депутатам, комітетам, фракціям сформувати пропозиції до законопроекту і подати їх до 19 грудня включно”, – повідомив учора Володимир Литвин.

Спікер парламенту відзначив, що Комітет ВР з питань бюджету має опрацювати разом з Кабміном пропозиції до цього документа й завершити цю роботу до 22 грудня. “До 24 грудня розглянути проект Держбюджету в другому читанні й рішення щодо прийняття його в цілому, з урахуванням того, що одночасно треба буде прийняти окремий закон про внесення змін до Бюджетного кодексу та інших законів у зв’язку з прийняттям Закону Про Державний бюджет України на 2011 рік”, – додав голова ВРУ.

Далі усі місцеві ради упродовж двох тижнів від дня публікації закону в “Голосі України” мають підготувати, розглянути та прийняти на сесіях бюджети своїх регіонів. Робота це кропітка і нелегка, і депутатські комісії та управління державних адміністрацій працюватимуть щоденно зранку і до ночі, аби вкластися в обумовлені законодавством терміни. І, якщо депутати ВР встигли і не прийняли бюджет “під ялинкою”, то їхні молодші колеги із прийняттям бюджетів областей і районів змушені будуть забаритися аж до свят-вечора.

Ярослав Качмарик,
голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради:

– Після того, як Верховна Рада ухвалює бюджет, у неї є чотири дні для його публікації. Припустимо, що Рада приймає бюджет у п’ятницю, у понеділок публікують документ. Далі є 14 днів, упродовж яких Львівська обласна рада має затвердити бюджет. У такому випадку за умови, що кожного дня без вихідних засідатиме бюджетна комісія, профільні управління адміністрації, ми зможемо ухвалити бюджет 6 січня. Ми не можемо ризикувати і ухвалювати швидше. Маємо суттєві зауваження до тих програм, які були і працювали не завжди ефективно. По суті, розробка бюджету триває щоденно. У тих макроекономічних показниках бюджету мене дуже хвилює високий рівень інфляції, який становить майже 9%. Попередні роки МВФ ставив обмеження цього показника до 5% чи більше, але його не дотримувалися. Відтак нині Україна готується до серйозних інфляційних процесів. Коли ми кажемо, що бюджет Львівщини зросте орієнтовно на 300 мільйонів гривень, то маємо зважати на інфляцію. А забере вона значну частину зростання. Зміниться структура витрат. Прийняття Бюджетного кодексу в Україні значною мірою, незважаючи на передачу частини податків і зборів у місцеві бюджети, зменшує дохідну частину обласного бюджету. Бо передані такі податки, які не виконуються і не виконувалися упродовж останніх років. Наприклад, податковий збір за використання надр місцевого значення. Виконання надходжень нині на рівні 40-42%. Тому дуже складно буде виконати дохідну частину бюджету. Але я гарантую контрольоване і прозоре використання бюджетних коштів. Можна мати менше грошей, але використати їх ефективніше.

Яромир Самагальський,
голова постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради:

– Згідно із законодавством, після того, як Верховна Рада ухвалить бюджет України, у нас є два тижні, упродовж яких нам треба буде підготувати і ухвалити бюджет міста. Поки важко говорити про плюси та мінуси цього бюджету. Але бюджет 2011 року буде складним. У ньому будуть відображені усі проблеми, які місто назбирало протягом останніх місяців. Йдеться і про запозичення, недофінансування з державного бюджету. І тут найважливіше знайти розумний баланс між тим, що ми хочемо і що зможемо зробити. І вже тоді розіставити усі акценти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4072 / 1.57MB / SQL:{query_count}