Через низькі тарифи на тепло підприємство “Львівтеплоенерго” не може розрахуватись у повному обсязі за блакитне паливо і нарощує борги. У міській раді запевняють – уряд заборонив підвищувати тарифи, тож і вся відповідальність на ньому.
Керівництво “Львівтеплоенерго” вкотре заявило про потребу підняття тарифів на тепло. За словами Романа Мозіля, технічного директора ЛМКП “Львівтеплоенерго”, збитки підприємства, відколи подорожчав газ, сягнули двох десятків мільйонів гривень. Загальний борг за газ перед ДК “Газ України” сягає близько 134 млн грн.
– Нам повідомили, якщо не будуть проведені заходи із погашення боргу, то можуть бути застосовані санкції. Ці санкції можуть бути застосовані у будь-який час, – додав Роман Мозіль.
Своєю чергою, Богдан Камінський, заступник директора ЛМКП “Львівтеплоенерго” з фінансових питань, додає: якщо не затвердять нові тарифи на тепло, то до кінця року підприємство отримає збитки більше 40 млн грн.
– Ми давно зробили нові розрахунки тарифів, враховуючи зростання вартості газу. Тарифи мають зрости на 28%. Їх вже схвалила інспекція з контролю за цінами. Зараз ці розрахунки лежать в Національній комісії регулювання електроенергетики, яка тепер їх затверджує. Однак поки жодне теплопостачальне підприємство України затвердження не отримало. Тож ми звертались у Кабмін і в міську раду з проханням відшкодувати різницю. Наразі це питання зависло, – зазначив Богдан Камінський.
Питання відшкодування з міського бюджету може вирішити лише сесія Львівської міськради, а міські обранці не налаштовані на такий розвиток подій.
– Нещодавно в нас відбулось перше засідання комісії, на яке було запрошено керівників теплопостачальних підприємств та директора департаменту ЖКГ. Дійсно, теплопостачальні підприємства наростили більше 130 млн грн боргу за газ. Однак ця проблема торкнулась не тільки нашого міста, але й практично усіх міст України. Уряд заборонив піднімати тарифи, тоді як вартість газу зросла на 50%. Як наслідок – теплопостачальні підприємства опинилися в ситуації, коли їхні доходи не покривають видатки. Поки тарифи приймались місцевому рівні – це була наша відповідальність. Тепер це питання курирується на загальнодержавному рівні, тож і вирішувати, чи піднімати тарифи, чи компенсувати різницю з держбюджету, повинні в Києві, – зазначив Іван Гринда, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку.
Депутат додав також, що керівники теплопостачальних підприємств та директор департаменту житлово-комунального господарства регулярно їздять у Київ, намагаючись вирішити питання, однак поки приїжджають ні з чим.
Водночас, навряд чи лякалки про відключення газу насправді втілять в життя. Адже згідно із Законом України “Про теплопостачання”, відмикати об’єкти теплопостачання від газу в зимовий період заборонено.