Сакральне збереження

Українські та польські реставратори обговорили проблеми збереження давніх церков та монастирів. 18–20 листопада у Львові відбувся семінар “Досвід охорони культурної спадщини в Польщі та можливість його використання в Україні”

Українські та польські реставратори обговорили проблеми збереження давніх церков та монастирів. 18–20 листопада у Львові відбувся семінар “Досвід охорони культурної спадщини в Польщі та можливість його використання в Україні”. Фахівці обох країн поділилися своїми здобутками у галузі реставрації та консервації церков, костелів та капличок.

– Найперше ми говорили про превентивні заходи: що не слід і що необхідно зробити тим, хто користується сакральною культурною спадщиною, себто, церквами, каплицями та костелами. Великою мірою ми наголошуємо на тих проб­лемах, які пов’язані з некоректним використанням реставраційних та консерваційних робіт у таких будівлях, – розповідає Андрій Салюк, голова ради Львівської обласної організації “Українського товариства охорони пам’яток історичної культури”.

На думку Богуміли Роуби, професорки університету М. Коперніка в Торуні, робота зі збереження таких пам’яток – це постійна і нудна розмова з людьми, які працюють у церквах та костелах і які їх відвідують. Часто псування відбувається через банальне незнання, а відтак тільки освіченість допоможе нам зберегти історію. Переважно консервація пам’ятки не вимагає надмірних зусиль та коштів. Серед основних проблем збереження такого типу будівель в Україні – відсутність детального опису. Тільки ті вісім церков Західної України, які нині активно готують до внесення до списку ЮНЕСКО, встигли детально задокументувати. Водночас тільки на Львівщині нараховують більше тисячі сакральних пам’яток. У грудні організатори пообіцяли провести в Україні спільний семінар для працівників музею.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4785 / 1.54MB / SQL:{query_count}