Ключі від міста

Новообрані депутати Львівської міськради приступили до роботи. Середній вік обранців – 38,5 року, а  64,4% депкорпусу є представниками місцевого бізнесу

Новообрані депутати Львівської міськради приступили до роботи. Середній вік обранців – 38,5 року, а  64,4% депкорпусу є представниками місцевого бізнесу

Учора, 24 листопада, відбулася святкова сесія, на якій міський голова та 90 новообраних депутатів склали присягу (серед них – 71 “новачок”). На початку сесії Ігор Сліпецький, голова Львівської міської виборчої комісії, оголосив імена обраних депутатів. Після цього Віра Лясковська, депутат нинішнього та попереднього скликань, зачитала текст урочистої присяги депутата Львівської міської ради, який повторили інші депутати. Свій текст присяги виголосив і новообраний міський голова Львова Андрій Садовий. Як атрибути влади, мер міста Львова отримав ланцюг 1892 року виготовлення, з прізвищами усіх очільників Львова до 1939 року, а також чотири ключі від міста XVIII століття: два великі ключі від Краківської та Галицької брам та два малі – від Босацької та Єзуїтської хвірток. Опісля депутати нового скликання пішли святкувати. Початок своєї роботи народні обранці відзначали у “Віденській кав’ярні”.

Сьогодні ж депутати зберуться на першу робочу сесію. На ній вони розглянуть кілька питань, головне з яких – обрання секретаря ради.

– Усередині своєї політичної сили ми з’ясували, кого висуватимемо на посаду секретаря. Це буде моя кандидатура, – сказав Василь Павлюк, депутат міської ради VI скликання та голова фракції “Свобода” у Львівській міськраді V скликання. – Чи підтримають мене, невідомо. Це покаже таємне голосування і це буде іспит для мене.

Попри те, сумніви пана Павлюка є радше награними, адже “Свобода” у нинішній раді має більшість, голосів якої вистачить для затвердження кандидатури секретаря. Окрім виборів секретаря, сьогодні депутати також розглянуть та підтвердять повноваження міського голови Львова, визначаться з розміром його зарплати, оберуть новий склад виконавчого комітету ЛМР, а також оберуть регламентну комісію, яка напрацює новий регламент, або підтвердить чинний. Також “свободівці” хочуть внести на розгляд депутатів питання структурних змін у виконавчій структурі міської ради, правда, що це будуть за зміни, не сказали.

А вже наступного тижня новообрані депутати ділитимуть посади у комісіях. Незважаючи на те, що наразі жодних прізвищ не озвучують, “свободівці” вже заявили, що претендуватимуть на посади всіх голів постійних депутатських комісій.

Нагадаємо, згідно з результатами виборів, до складу Львівської міської ради VI скликання усього увійшли 12 політичних партій. Більшість у новій раді має ВО “Свобода”, яка отримала 55 мандатів, друге місце займає “Фронт змін” із сімома представниками, Партія регіонів представлена шістьма депутатами, “Україна соборна” – 4, по три депутати отримали Народний рух України, “Наша Україна”, “Пора”, Республіканська християнська партія та УДАР.  По одному депутату представлятимуть партії “Реформи і порядок”, “За Україну!”, Аграрну партію України. За підрахунками експертів ГМ ОПОРА, депутатський склад Львівської міської ради оновився на 78,89% – передусім за рахунок нових політичних сил.

– Щонайменше перших півроку робота міської ради (сесійні засідання, робота в комісіях) буде дуже ускладненою, з огляду на недосвідченість більшості новообраних депутатів. Тому основну роль в організації роботи депутатського корпусу будуть відігравати міський голова і депутати (19 осіб), які працювали у раді попереднього скликання, – переконаний Олександр Неберикут, експерт ГМ ОПОРА.

Майже всі новообрані депутати Львівської міської ради шостого скликання мають вищу освіту. Винятками стали представники ВО “Свобода”, які мають незакінчену вищу освіту – Михайло Семчій, Тарас Гупало, Олександр Щур, Юрій Лунь, а також середню освіту – Любомира Вовчок. Середній вік новообраних депутатів досить молодий і становить 38,5 року.

Щодо аналізу професійної зайнятості, то 64,4% депутатського корпусу є представниками місцевого бізнесу (58 депутатів, серед них 13 фізичних осіб-підприємців). Друга за кількістю група (22,2%) – це працівники державних закладів та комунальних підприємств: лікарень, заводів, центрів зайнятості, закладів культури й освіти тощо. Безробітних депутатів у ЛМР є четверо, троє з них – представники ВО “Свобода”, ще один – Партії регіонів.

Мирослава Іваник,  Ірина Залецька

Андрій Садовий,
міський голова Львова:

– Ця міська рада є особливою. У нас є сформована більшість ВО “Свобода”, яка бере на себе відповідальність за діяльність депутатського корпусу Львівської міської ради. Хочу заявити, що з завершенням виборів для мене у цій залі нема партій. Є обрані громадою міста Львова депутати міської ради. Я готовий до чіткої, конструктивної роботи. Протягом останніх чотирьох років львівська громада довела, що сама здатна давати собі раду. Вирішуючи проблеми водопостачання, якості доріг, теплозабезпечення, освітлення, львів’яни здобувають упевненість у власних силах, віру в майбутнє свого міста. І цю лінію варто продовжувати – переходити від кількості води до її якості, від ремонту доріг до системного вирішення транспортної проблеми і так далі. Щодо пріоритетів роботи, стратегічно важливий напрям для Львова – крок за кроком позбуватися енергетичної залежності, продовжувати програми енергоощадності, запровадження альтернативних технологій та модернізації обладнання. Підсумовуючи, скажу: порятунок України залежить від простої формули – “В єдності сила!”. Якщо українці спроможні це зробити, то вони переможуть.

Василь Павлюк,
депутат Львівської міської ради VI скликання, кандидат на посаду секретаря міської ради від ВО “Свобода”:

– Ми пропонуватимемо структурні зміни в Львівській міській раді. Андрій Садовий, очевидно, пропонуватиме своє бачення того, як має розвиватися місто, ми – своє. Сподіваюсь, нам вдасться дійти спільної думки, і ми разом працюватимемо. У своїй роботі ми опиратимемось на численні соціологічні дослідження, які різні фірми проводили перед виборами і які чітко показали, які проблеми є в місті. Ми також опиратимемось на програму, з якою йшли на вибори.

Юрій Михальчишин,
депутат Львівської міської ради VI скликання від ВО “Свобода“:

– Серед пріоритетів нашої роботи буде кадрова політика, боротьба з корупцією та створення нових робочих місць. Наприклад, вже зараз ми бачимо негативні тенденції у кадровій політиці в місті. Йдеться, зокрема, і про останнє призначення начальника управління сім’ї, молоді та спорту. І це непоодиноке явище. Ми також не задоволені роботою управління комунального майна, управління освіти тощо. Крім того, нам треба серйозно боротися із корупцією. У нас одна зброя – публічність. Можливо, ми створимо якусь депутатську комісію, яка займатиметься боротьбою з корупцією у стінах міської ради. Також треба створити здорове середовище, яке допоможе залучити до Львова інвестиції і створити нові робочі місця. 

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4461 / 1.64MB / SQL:{query_count}