Коли за вікном холодно, прийшовши додому, ми тішимося, що батареї гріють. Але щомісяця з острахом заглядаємо в квитанцію з оплати комунальних послуг: скільки ж там цього разу впишуть гігакалорій. Чимало мешканців і досі не знають, як їх нараховують.
“Якщо в будинку стоїть прилад обліку теплової енергії, то нарахування проводиться за різницею останнього та попереднього показника, – розповіла “Пошті” начальник відділу збуту теплової енергії ЛМКП “Львівтепоенерго” Галина Пакулець. – Коли ж такого приладу нема, то визначення кількості спожитих гігакалорій проводиться розрахунковим методом за відповідною формулою, яка включає максимальне теплове навантаження на будівлю, кількість днів подачі теплової енергії, температуру повітря ззовні та в помешканні”.
Максимальне теплове навантаження, як повідомила співрозмовниця, розраховується проектним інститутом, залежно від об’єму приміщення, тобто не лише площі, а й висоти, інших особливостей будівлі.
Кошти за приєднане теплове навантаження спрямовуються підприємством для утримання у робочому стані джерел теплової енергії, теплових мереж та іншого устаткування, а кошти за фактично спожиту теплову енергію ідуть на оплату палива, електроенергії, затраченої на транспортування тепла тощо.
Треба зазначити, що “Теплокомуненерго” є виробником теплової енергії, а виконавцем, постачальником послуг є відповідне комунальне підприємство (ЛКП, ЖЕК чи ін.). І саме воно вже виставляє поквартирні рахунки, розділивши загальну кількість спожитих будинком гігакалорій на кількість опалюваних квадратних метрів у будинку. Кількість гігакалорій, що вказана у рахунках, залежить від кількості опалювальних квадратних метрів у квартирі.
Відповідне комунальне підприємство бере на себе і забезпечення належної якості послуг та обслуговування мереж теплопостачання, щоб тепло надходило в кожну квартиру. “Якщо якість послуг незадовільна, то на підставі складених актів проводять перерахунок. Торік такі перерахунки здійснювали під час опалювального періоду. Найбільше ж скарг-звернень було у Сихівському районі Львова”, – каже Галина Пакулець.
Ольга Хворостовська