Субсидії: їх актуальність у листопаді зросте

З настанням холодних днів лічильники у помешканнях почали крутитися швидше, що псує настрій багатьом мешканцям, адже за комунальні послуги тепер доведеться платити значно більше

З настанням холодних днів лічильники у помешканнях почали крутитися швидше, що псує настрій багатьом мешканцям, адже за комунальні послуги тепер доведеться платити значно більше. Тож субсидії виручили б не одну родину. На Львівщині їх нарахували вже майже 12 тисячам громадян. Але в листопаді до тих мешканців, кому пощастило отримати субсидії раніше, можуть додатися і нові. Цю категорію можуть поповнити і люди, яким раніше в субсидіях відмовили. Тому нині “Пошта” вирішила ще раз нагадати читачам, як правильно оформити документи на отримання субсидій.

У вересні в субсидіях відмовили, а в листопаді їх можуть надати

Отже, якщо ви зверталися по субсидії і отримали відмову, то не падайте духом, ще не все втрачено. Тепер, коли за комунальні послуги ви платитимете значно більше, є шанс таки їх отримати. Таким громадянам, як повідомила “Пошті” заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Оксана Яковець, слід звернутися у відділи соціального захисту за місцем проживання і нагадати працівникам, щоб переглянули ваші документи і провели відповідні підрахунки. Оформляти документи заново, писати заяву не треба. Хіба що доведеться принести нові довідки про доходи, якщо вони у вас за останні місяці суттєво змінилися.

Ті громадяни, які раніше не зверталися по субсидії, можуть зробити це зараз.

Хто може розраховувати на субсидії?

1. Сім’ї, що складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян. Вони повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше як 10% сукупного доходу (в межах норм споживання).

2. Сім’ї, в яких є працездатні особи, повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше як 15%.

Чи надаються субсидії на всю житлову площу?

Ні, а лише на ту, яка в межах норми: 20 квадратних метрів на кожного члена сім’ї плюс 10,5 м спільної площі. Якщо одинокий пенсіонер чи непрацездатна особа проживають на більшій площі і не можуть оплачувати її за повною вартістю, треба звернутися із заявою в райадміністрацію, щоб їм надали субсидію на всю площу. Заяву розгляне комісія і відтак прийме рішення.

Як оформити субсидію?

Громадянам, які не працюють, не потрібно здавати жодних довідок. Ті, хто працює, повинні пред’явити:

1. Документ, який посвідчує особу (паспорт або інший документ).

2. Подати довідки про доходи всіх членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (за затвердженими формами).

3. Громадяни, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, подають з податкових адміністрацій довідки про дохід за два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.

4. У районному відділі управління соціального захисту громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

5. Для заповнення заяви та декларації необхідні: паспорти всіх членів сім’ї; їхні ідентифікаційні номери, трудові книжки (для пенсіонерів, які не працюють).

Як самому визначити, можна розраховувати на субсидії чи ні?

Це зовсім не складно. Передусім підрахуйте сукупний дохід всіх членів сім’ї за останні шість місяців. Скажімо, сім’я складається з чотирьох осіб: дідуся-пенсіонера, доньки та зятя, які працюють, й онуки-студентки. Тож пенсію дідуся за останні шість місяців, зарплату доньки та зятя, стипендію внучки за цей же період слід додати і поділити на шість. Отримаєте сукупний дохід родини за місяць. Припустимо, що він становить 4 тисячі грн. Тож за комунальні послуги ви повинні платити не більше як 15% від цієї суми, тобто 600 грн. А вам, для прикладу, у листопаді прийдуть рахунки на 750 грн. Тож ваша сім’я може розраховувати на субсидію у розмірі 150 грн на півроку (750 - 600 грн).

Які питання щодо нарахування субсидій найчастіше викликають непорозуміння у громадян?

1. Якщо пенсіонери живуть окремо, то платять 10% комунальних послуг. А коли проживають разом з членами родини, які працюють, то – 15%. При призначенні субсидій не виділяють окремо пенсіонерів  і осіб, які працюють.

2.Субсидії нараховуються тільки власникові квартири чи будинку. Якщо батьки-пенсіонери подарували квартиру, скажімо, доньці, але фактично проживають у ній самі, вони не можуть розраховувати на 10% оплати за комунальні послуги. По субсидію має звернутися фактичний власник помешкання, тобто донька, і при її нарахуванні врахують доходи всіх членів родини.

3. Субсидія призначається з місяця звернення. Скажімо, якщо ви звернетеся по субсидію 20 листопада, все одно отримаєте її з 1 листопада – на шість місяців. Якраз на опалювальний сезон.

Де отримати консультацію?

Консультації щодо оформлення субсидій можна отримати в управлінні соціального захисту Львівської міської ради за тел.: 235- 48- 85 або зателефонувавши на “гарячі лінії” районних відділів соціального захисту:

Галицький відділ 235-80-83  (вул. Ф. Ліста, 5)       

Личаківський відділ 235-71-62 (вул. Театральна, 10)    

Франківський відділ 237-50-81 (вул. Ген. Чуп­ринки, 85)

Залізничний відділ 295-82-28 (вул. Виговського, 34)   

Шевченківський відділ  252-28-40 (вул. Липинського, 11)    

Сихівський відділ 221-80-55 (вул. Зубрівська, 9)

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4244 / 1.59MB / SQL:{query_count}