Тарифи підвищать…

Скільки доведеться платити львів’янам за комунальні послуги, скажуть після виборів

Скільки доведеться платити львів’янам за комунальні послуги, скажуть після виборів

Серпневе зростання ціни на газ спровокувало низку заяв чиновників різних рівнів про майбутнє зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Щоправда, близькість виборів до місцевих рад суттєво пригальмувала цей процес. Оскільки чинній владі говорити перед виборами на таку драстичну тему, як зростання вартості комунальних послуг, – собі ж шкодити. Тож озвучувати суму, скільки грошей доведеться викласти з гаманця кожному українцю за компослуги, чиновники не поспішають. Водночас комунальні підприємства, які надають послуги, вже рахують свої прибутки з огляду на нові тарифи. Адже після підвищення ціни газу, частина з них працює собі у збиток. Особливо це стосується ЛМКП “Львівтеплоенерго” та ЛКП “Залізничтеплоенерго”, керівництво яких одноголосно заявило про потребу негайного підвищення тарифів.

– У серпні ціна на газ для підприємств тепло­енергетики, що забезпечують опалення та гаряче водопостачання населенню, зросла на 50%. Окрім цього, зросла мінімальна зарплата та низка інших складових. За таких умов тариф на тепло і гаряче водопостачання не може залишатись на сьогоднішньому рівні. Ми підрахували, що для нормального функціонування підприємства тарифи мають зрости приблизно на 40% , – розповів “Пошті” Володимир Штейбарт, в. о. директора ЛМКП “Львівтеплоенерго”.

Згідно з підрахунками міськради, якщо тарифи на теплопостачання та гарячу воду не будуть підвищені, то до кінця 2010 року збитки теплокомуненерго міста сягатимуть 40 мільйонів гривень. Тож розрахунки нових тарифів на теплопостачання та гарячу воду вже передали в інспекцію контролю за цінами. Наразі тарифи для мешканців Львова становлять 163,37 грн/Гкал для споживачів ЛМКП “Львівтеплоенерго” та 148,76 грн/Гкал для споживачів ЛКП “Залізничнетеплоенерго”.

Керівництво водоканалу теж не відстає зі заявами. У серпні Мирослав Заплатинський, директор ЛМКП “Львівводоканал” заявив, що тарифи на водопостачання та водовідведення потрібно збільшити на 44%. Нині тариф на водопостачання та водовідведення становить 4,16 грн /куб. м, проте, за розрахунками “Львівводоканалу”, мав би становити 6 грн. Щоправда, таке значне зростання спричинене не подорожчанням газу, а тим, що Державна інспекція з контролю за цінами майже рік ігнорує пропозиції підприємства щодо підвищення цін за воду і не надає висновків щодо запропонованих тарифів. Попри зволікання інспекції, ріст тарифів неминучий у зв’язку з ростом цін на енергоносії, ріст мінімальної зарплати, інфляцію. Попри те, що підприємство щодня втрачає значні кошти, сказати, коли приймуть нові тарифи, Мирослав Заплатинський не може, оскільки тепер це питання вирішуватиметься не на місцевому, а на загальнодержавному рівні.

Як розповіла Любов Кордюк, начальник Львівського представництва Національної комісії регулювання електроенергетики України, у зв’язку з прийнятим Законом “Про Національну комісію регулювання ринку житлово-комунальних послуг в Україні” змінився порядок затвердження певних тарифів. І поки не прийняті всі необхідні регуляторні акти для роботи цієї структури і врешті фізично її не створили, тимчасово її функції покладені на НКРЕ.

– Нещодавно надійшов лист-роз’яснення щодо розподілу повноважень при затвердженні тарифів між НКРЕ та органами місцевого самоврядування. Зокрема, що стосується водопостачання і водовідведення, ми можемо затверджувати тарифи для 4 підприємств області, що забезпечують водою понад 100 тисяч осіб. Натомість із теплопостачанням ситуація не змінилась, є певні зміни в затвердженні тарифів безпосередньо для підприємства, однак остаточний тариф для мешканців прийматимуть, як і раніше, органи місцевого самоврядування, – резюмувала Любов Кордюк.

Своєю чергою, на місцях всі настільки зайняті виборчим процесом, що про збитки підприємств ніхто не думає. Врешті, йти на такий непопулярний крок, як підняття житлово-комунальних послуг перед виборами, ніхто не хоче. Тим паче, коли є можливість скористатись із законодавчої плутанини і перекинути відповідальність на центральні органи влади.

– У нас немає відповідного погодження про зміну тарифів, згідно зі зміною вартості ресурсів. Має прийти офіційне роз’яснення щодо процедур прийняття тарифів. Тобто зараз все залежить від того, що приймуть на загальнодержавному рівні. Поки що не зрозуміло, будуть надавати субвенції чи відшкодовувати з державного бюджету. Думаю в листопаді все вирішиться, –  зазначив “Пошті” Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова.

Серед інших зависло і питання квартплати. Через зміну процедури на загальнодержавному рівні влітку щодо кожного будинку у Львові відбулися громадські слухання, на яких мешканці мали обговорити нові тарифи на обслуговування будинку і прибудинкової території. Щоправда, на практиці слухання відбулися без мешканців. Тож у міськраді самі визначали, який тариф є економічно обґрунтований для кожного окремого будинку.

–  У нас є 60 будинків, мешканці яких відмовились від деяких послуг, там тарифи знизились. Щодо решти будинків, то на сайті міськради оприлюднено тарифи по кожному з них. І мешканці можуть побачити, якою вона буде. Раніше верхня межа буда 1,38 грн за м кв., яка зараз –  мені складно сказати, оскільки не було потреби в такому аналізі, – розповіла “Пошті” Ольга Посипанко, начальник відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ЛМР. Вона додала, що  приймати нові тарифи буде, як і раніше, міськвиконком, але вже після виборів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4612 / 1.59MB / SQL:{query_count}