У львівському електротранспорті контролери їздять пліч-о-пліч із правоохоронцями
Ноу-хау спільних рейдів із працівниками міліції, яке навесні започаткував “Львівелектротранспорт”, вирішили відновити й восени. Відтак щодня кожен міський райвідділ міліції скеровує троє міліціонерів, які супроводжують перевірку в транспорті. Фахівці кажуть, що результат перевершив усі сподівання – “люди у формі” відбивають небажання купувати квиток. Усі райвідділи міста відгукнулися на пропозицію білетних контролерів, але не всі можуть щодня надавати своїх працівників…
– Бувають дні, коли міліціонерів бракує, але загалом ми пересвідчилися, що система працює, – коментує “Пошті” Андрій Король, начальник служби квиткових контролерів ЛКП “Львівелектротранс”. – Відразу після того, як навесні ми повідомили про участь міліції, кількість “зайців” зменшилася. А найголовніше – змінилася реакція пасажирів на контролерів. Наші працівники тепер не бояться виходити в рейди.
У ЛКП фіксують спад безквиткових проїздів, зменшення псування крісел та вікон, а також справнішу оплату за проїзд. У літній період, коли кількість пасажирів у трамваях та тролейбусах значно зменшується, вирішили зробити міліціонерам канікули. Коли ж із початком навчального року хулігани активізувалися, у ЛКП знову звернулися до начальника міського управління УМВС у Львівській області. Адже часто на зауваження контролерів електротранспорту безквиткові пасажири не реагують. У гіршому випадку можуть принизити морально і фізично, неодноразові й випадки побиття контролерів парасольками чи укуси розгніваних неплатників. Окрім того, останні користуються підробленими документами, якими засвідчують своє право на безплатний проїзд. Якщо влітку таких пасажирів один – два десятки, то восени щоденно штрафують близько 50 хуліганів. Наразі штраф становить 20 гривень, але така ціна нікого не лякає… Щомісяця ЛКП продає квитків на 2 мільйони 100 тисяч гривень, що орієнтовно дорівнює кількості квитків, коли ця сума зменшується у активний період перевезення – це означає, що збільшується кількість “зайців”, відтак “Львівелектротранс” посилює контроль.