Корок на мільярд

Львів улітку традиційно стає великим згромадженням автівок. На цьогорічні ремонти у Ратуші планують витратити астрономічну суму

Львів улітку традиційно стає великим згромадженням автівок. На цьогорічні ремонти у Ратуші планують витратити астрономічну суму

Цього тижня у Львові розпочали ремонт вулиці Стрийської. За прогнозами, він триватиме щонайменше п’ять місяців. Також у розпалі ремонти площі Осмомисла та вулиці Кульпарківської, які планують завершити до Дня незалежності. У планах міськради перерити майже всі основні транспортні артерії міста. Бюджет розвитку’2010 передбачає майже 1,2 млрд грн видатків на реконструкцію і будівництво нових доріг. Половину цієї суми береться фінансувати держава.

Готуємось до виборів і Євро-2012

Схоже, минулорічні масштабні ремонти вулиць були лише репетицією. Цього року Ратуша готується до місцевих виборів, тож за справу береться серйозніше. На пл. Ринок, 1, розраховують на 50% фінансування з держбюджету, 100 млн грн – муніципальної позики, передбачених на будівництво євростадіону. Плани у львівських владоможців більш ніж помпезні. Для їх реалізації навіть управління капітального будівництва віддали в окреме підпорядкування першому заступнику міського голови Олегові Синютці.

Щоправда, від планів до реалізації – не один крок. Із обіцяних державних субвенцій наразі ні копійки. За словами Богдана Палюшинського, заступника начальника УКБ із будівництва, зважаючи на те, що держбюджет ухвалили всередині весни, субвенцій очікують лише зараз. За його словами, на фінансування реконструкції львівських шляхів має надійти 50 млн грн. При цьому три найбільші об’єкти (пл. Осмомисла, вул. Кульпарківська та Стрийська) коштуватимуть близько 88 млн грн. За умови вчасного співфінансуваня із держбюджету, є перспектива відремонтувати ще вулиці Сахарова та Любінську, оскільки проектна документація на них вже на стадії завершення.

Міський голова Андрій Садовий замислив ще глобальнішу затію. “У цьому році ми хочемо зробити проспект Чорновола, вул. Богдана Хмельницького і виїзд на київську трасу. Всі в’їзди у Львів плюс центральні магістральні дороги мають бути якісно відремонтовані. Це вулиця Городоцька – в’їзд у м. Львів, плюс вулиця Шевченка”, – резюмує мер.

Реконструюватимуть і Городоцьку – від межі міста до Кульпарківської; Любінську, Шевченка – від межі міста до вул. Винниця, Хмельницького – від Липинського до межі міста та саму Липинського – від пр. Чорновола до Хмельницького і пр. Чорновола від Городоцької до Липинського.
Якщо міський голова дасть вказівку розпочати ремонт Городоцької до вересня (що, безперечно, додасть йому балів на виборах у жовтні), то перекриють одразу два найбільші в’їзди в місто.

Скупий платить двічі

Та проблема не тільки в постійних корках, до яких львів’яни за час каденції Садового вже звикли. Дороги ж ремонтувати треба, тому всі змирилися з незручностями. Проблема в тому, що якість нашвидкуруч виконаних робіт далека від ідеалу і навіть від норми.

Так, на відремонтованій минулого року в жовтні-листопаді вул. Стрийській просіла частина дорожнього полотна. В УКБ пояснюють: винні сидять в ЛКП “Львівводоканал”, це вони поклали пенал на інженерні мережі без дотримання технології. Як наслідок – ґрунт  просів і утворилася яма. До кінця тижня фірма “Онур”, яка ремонтує цю вулицю, має виправити недоліки.

Однак, зважаючи, що розхвалена Стрийська після ремонту не протрималась і року без латання дір, невідомо, якими сюрпризами “втішать” нас “передвиборні” євродороги в майбутньому.

Водночас, як свідчить досвід, знайти винних у поганих ремонтах львівських доріг зазвичай не вдається. Яскравим прикладом пошуку офірного цапа може бути реконструкція вул. Франка 2008 року, де, як з'ясували органи контролю, міськрада переплатила виконавцю робіт 78 тис. грн. У вересні минулого року прокуратура Львова порушила кримінальну справу за фактом службового підроблення та зловживання службовим становищем службовими особами фірми-підрядника. Під кримінал також потрапили посадові особи управління інженерного господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР через службове недбальство. Уже змінився й міський прокурор, а досудове слідство ще триває…

Чимало претензій міські депутати мали і до ремонту площі Торгової, де, попри десятирічну гарантію, як і на вул. Стрийській, уже через рік було помітне просідання. За ремонт цієї площі УКБ сплатило ДП “Константа-Захід” понад 10 млн грн (!) за виконані роботи. Однак замість відшкодування, яке мала б сплатити фірма за халтуру, доплатити довелось міській раді…  “Константа-Захід” під самісіньким носом у юридичного відділу УКБ відсудило собі додатково понад 2 млн грн, недоплачених... за площу Торгову.

А нам доводиться платити: за нехлюйство ремонтників, безпорадність чиновників та юристів, за спалений у корках бензин, за зірвані плани, зіпсуті нерви... Словом, за все.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4703 / 1.58MB / SQL:{query_count}