Осіннє закриття аеропорту на реконструкцію може завдати Львову чималих економічних збитків та спричинити скорочення робочих місць. Згідно із проектом реконструкції, розробленим інститутом “Украеропроект”, міжнародний аеропорт “Львів” треба закрити майже на рік – з листопада 2010-го до вересня наступного року. Оскільки це може негативно позначитися на життєзабезпеченні та господарсько-економічній діяльності Львова та регіону, влада розглядає шляхи зменшення терміну закриття аеропорту. Готелі міста в розпачі, позаяк до 50% клієнтів потрапляють у Львів саме літаками.
– Близько 30% заселення нашого готелю – це ті, хто прилетів літаком, – розповідає Вікторія Лисюк, генеральний директор “Євроготелю”. – Якщо ми втратимо цих клієнтів, то за кожен місяць збитки становитимуть приблизно 250 тисяч гривень. Звісно, клієнти зможуть долетіти до Івано-Франківська, а звідти – доїхати до нас, але таким чином час, проведений у готелі, суттєво скорочується.
У міськраді вважають, що у випадку закриття летовища слід очікувати зменшення середньомісячної заробітної плати, зменшення надходжень до бюджетів всіх рівнів та скорочення надходжень до соціальних фондів. Серед прямих збитків – втрати трьох підприємств: ДП “Міжнародний аеропорт Львів”, ДП “Львівський державний авіаційно-ремонтний завод” та ДП “Львівські авіалінії”. До непрямих належать втрати туристичної інфраструктури – турфірм, готелів, закладів громадського харчування, таксистів тощо.
Аби не закривати аеропорт “Львів” на час реконструкції, нині розглядають можливість продовження злітно-посадкової смуги на 400 метрів. Щоправда, це означатиме подорожчання проекту на 100-200 млн грн. За словами Андрія Садового, ймовірно, уряд на це погодиться, оскільки збитки Львова в разі закриття будуть куди більшими. Мерія прогнозує, що обсяг збитків від припинення міжнародних рейсів може становити 1,08 мільярда гривень, втрати від припинення чартерних рейсів — 520 мільйонів гривень, а від припинення внутрішніх рейсів — 720 мільйонів гривень.