Упав, і... до суду

Юристи радять травмованим через слизькі дороги вимагати від влади відшкодування

Юристи радять травмованим через слизькі дороги вимагати від влади відшкодування

Ковзанка, на яку за останній тиждень перетворилися львівські дороги, спричинила шквал обурення у львів'ян, надто ж тих, хто зазнав травм на слизьких хідниках. Попри це, боронити свої права та висувати претензії владі за нерозчищені дороги мешканці, схоже, не поспішають. При цьому забуваючи, що самі ж платять за прибирання міських доріг (!), а отже, мають право на матеріальне та моральне відшкодування у разі невиконання владою своїх обов'язків, зокрема й чищення доріг.

Ця проблема, яка, до слова, актуальна не лише для Львова, але і для інших міст України, помалу набирає розголосу. За словами юристів, за практикою, яка існувала досі, до суду зверталися лише ті, хто внаслідок падіння зазнавав дуже тяжких травм чи ставав інвалідом. Хоча позиватися можуть і ті, хто отримав звичайний забій чи перелом.

Та в Ратуші не змогли згадати жодного випадку за останні кілька років, коли покалічений через поганий стан доріг чи не розчищені від снігу тротуари мешканець позивався б із міською радою. За словами Гелени Пайонкевич, начальника юридичного управління Львівської міської ради, сьогодні жодних схожих позовів в адміністрації міста немає. Однак за останні три роки було близько п'яти справ про відшкодування матеріальних і моральних збитків через пошкодження автомобіля внаслідок поганого стану доріг. Причому деякі з них позивачі виграли. Середні суми відшкодувань за такими справами становили 50 тисяч гривень.

І хоча у більшості випадків львів'яни не хочуть витрачати час та гроші на боротьбу із владою, її безгосподарність не лише в галузі доріг дедалі більше спонукає до дій пересічних громадян. Зокрема, в Інтернеті вже з'явилися перші пропозиції від юристів, які готові безкоштовно допомогти з оформленням позовних заяв. Вони запевняють, що повернути гроші за лікування цілком реально, ба більше, при цьому можна відсудити і відшкодування моральних збитків.

- Якщо людина впала і не може пересуватися, то обов'язково треба викликати "швидку", - радить Лідія Тополевська, юрист та президент Центру правових та політичних досліджень "Сім". - Якщо ж може самостійно встати, треба обов'язково звернутися у травмпункт, де пройти огляд і за потреби зробити рентген. При цьому обов'язково треба просити лікарів давати письмові рекомендації, а також записати всі призначені ліки і процедури у карточці. Усі чеки, які стосуються витрат на лікування, потрібно збирати. Якщо травма не дозволяє самостійно себе обслуговувати, можна найняти людину, з дотриманням усіх формальностей, - сума, витрачена на догляд, теж фігуруватиме у позові. Треба пам'ятати, що обов'язково слід залучити свідків та зробити якісні фото місця падіння.

Зібравши усі чеки та документи, радять юристи, після закінчення лікування можна подавати позов про відшкодування збитків у міський суд на комунальне підприємство за місцем падіння або за місцем проживання позивача. Якщо травмовані мешканці для влади не завжди є аргументом, то, можливо, позови таки змусять її реагувати і тримати дороги в належному стані?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.1143 / 1.56MB / SQL:{query_count}